کد خبر : 1805073 | 27 دی 1400 ساعت 22:40 | 25.2K بازدید | 6 دیدگاه

واکنش کاسیاس به درخشش خیره کننده کورتوا(عکس)

ایکر کاسیاس، دروازه بان سابق و اسطوره رئال مادرید، تیبو کورتوا را بهترین دروازه بان حال حاضر دنیا می داند.

به گزارش "ورزش سه"، ماه های آغازین حضور تیبو کورتوا در رئال مادرید بسیار کابوس وار سپری شد و حتی در مقطعی او از سوی هواداران سانتیاگو برنابئو هو شد. ماجرا برای دروازه بان بلژیکی به قدری بیخ پیدا کرد که شایعاتی پیرامون جدایی زودهنگام او از رئال هم به گوش رسید.

 

اما رفته‌رفته تیبو کورتوا نشان داد که از چه قابلیت های فوق العاده ای برخوردار است و حالا خود را در قامت یکی از بهترین دروازه بان های حال حاضر دنیا به اثبات رسانده است، البته اگر نگوییم که او هم اکنون بهترین گلر دنیاست. در یکی، دو فصل اخیر سیوهای درخشان این گلر بلژیکی بارها رئال مادرید را نجات داده و در این فصل نیز شرایط همینگونه بوده است.

 

رئال مادرید دیشب در فینال سوپرجام اسپانیا به مصاف اتلتیک بیلبائو رفت و موفق شد با کسب پیروزی 2-0 قهرمان رقابت ها لقب بگیرد. اما شاید اگر تیبو کورتوا نبود شرایط می‌توانست برای تیم کارلو آنچلوتی تغییر کند. در دقیقه 87 بازی بود که بیلبائو به یک ضربه پنالتی دست یافت. با این حال کورتوا با یک واکنش استثنایی و به کمک پای خود این ضربه را مهار کرد. در واقع می توان گفت که با توجه به اخراج ادر میلیتائو، گل شدن این ضربه پنالتی می‌توانست کار رئال را در دقایق پایانی دشوار کند.

 

 

 

 

در همین راستا یک روز بعد از این بازی ایکر کاسیاس به درخشش خیره کننده کورتوا در واکنش نشان داده و با انتشار ویدئوی سیو فوق العاده این دروازه‌بان مقابل پنالتی گارسیا درباره آن نوشته است: "بهترین دروازه‌بان دنیا! هیچکس مثل او وجود ندارد."

دیدگاهها