کد خبر : 1807023 | 07 بهمن 1400 ساعت 16:50 | 6,880 بازدید | 1 دیدگاه

تغییر قوانین لغو بازی به‌خاطر کرونا در انگلیس

باشگاه‌های لیگ برتر باید حداقل 4 مورد مثبت ویروس کرونا را در تیم خود داشته باشند تا اینکه یک مسابقه لغو شود.

به گزارش "ورزش سه"، این تغییر پس از انتقاد از نحوه سوء استفاده برخی باشگاه‌ها از قوانین قبلی صورت می‌گیرد. اگر یک باشگاه نتواند 13 بازیکن و یک دروازه‌بان را از لیست تیم خود یا بازیکنان زیر 21 سال با تجربه مناسب به میدان بفرستد، مسابقه به تعویق می‌افتد.

این باور رو به رشد وجود داشت که تیم‌هایی که با غیبت بازیکنان کلیدی آسیب می‌بینند، از انعطاف پذیری در قوانین برای لغو مسابقات استفاده می‌کنند. از زمانی که ا‌میکرون منجر به افزایش بیماری‌ها بین بازیکنان و کارکنان در دسامبر شد، 22 بازی در لیگ برتر به تعویق افتاد.

 

 

 

 

کریستین پرزلو، مدیر اجرایی استون ویلا اخیراً گفته که قوانین مناسب نیستند، در حالی‌که مدیر تاتنهام از تصمیم لیگ برای به تعویق انداختن دربی شمال لندن برابر آرسنال خشمگین بود.

در بیانیه لیگ برتر آمده است:« پس از جلسه امروز با نمایندگان باشگاه‌ها، دستورالعمل تعویق بازی کووید-19 لیگ برتر به‌روز شده است.:

 

از این پس، اگر باشگاهی به دلیل کمبود بازیکنان به دلیل کووید-19 درخواست تعویق انداختن مسابقه را دهد، باید حداقل 4 مورد مثبت در تیم خود داشته باشد. این قوانین از دیدار مجدد بین برنلی و واتفورد در 5 فوریه اعمال خواهد شد.

دیدگاهها