کد خبر : 1824737 | 27 اردیبهشت 1401 ساعت 09:10 | 783 بازدید | 0 دیدگاه

روادیدم صادر شود اولین ایرانی در ویمبلدون هستم

صفی: مسئولان کمک کنند تا فقط به مسابقاتم فکر کنم

پدیده تنیس ایران این روزها علاوه بر تنیس به موفقیت تحصیلی و گرفتن دیپلم هم‌ فکر می‌کند، همچنین منتظر گرفتن روادیدش جهت حضور در مسابقات رولاندگاروس و ویمبلدون است.

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از تسنیم، مشکات الزهرا صفی بعد از عملکرد خوب و حضور موفق در مسابقات بین المللی و گرنداسلم درباره مسابقات پایانی او تا ورود به رده سنی بزرگسالان صحبت کرد.

متن این گفت‌وگو در ذیل آمده است:

* مسابقات تور جهانی زیر 18 سال برای اولین بار در سطح سه برگزار می‌شد، چطور بود؟

مسابقات در سطح 3 جهانی و برای اولین بار در کشور ایران برگزار می‌شد مسابقات سطح خوبی داشت و بازیکنان خوبی شرکت کرده بودند، اما با برگزاری بیشتر این سطح از مسابقات در ایران و برگزاری مسابقات در سطح‌های بالاتر بازیکنان بهتر از اروپا و کشورهای دیگر شرکت می‌کنند.

* یک قهرمانی و یک نایب قهرمانی از این مسابقات کسب کردی، راضی کننده بود؟

من توانستم عملکرد نسبتا خوبی نسبت به شرایطی که در آن هستم داشته باشم و آمادگی که برای شرکت در رولاند گاروس فرانسه کسب می‌کنم که مهمترین مسابقات گرنداسلم برای من است و امیدوارم آمادگی خوبی قبل از این مسابقات کسب کنم. رقبا هم خوب بودند. البته از یک مرحله ای به بعد رقبای خارجی حضور داشتند و تنها نماینده ایران در جدول بودم و در بخش دو نفره توانستم به همراه بازیکن بلژیکی عنوان نخست را کسب کنیم، اما در بخش انفرادی نتوانستم خیلی خوب بازی کنم و دوم شدم.

*  مسابقات رولاندگاروس فرانسه را در پیش داری؟

برای هفته دوم‌ مسابقات آماده می‌شوم و اگر روادید بگیرند می‌توانم در سومین گرنداسلم سال که ویمبلدون و یکی از جذابترین مسابقات دنیا هست به عنوان اولین ایرانی شرکت کنم.

*  به زودی وارد رده سنی بزرگسالان می‌شوی، به اهدافت در رده سنی جوانان رسیده‌ای؟‌

6 تا 7 ماه آینده به رده سنی بزرگسالان وارد می‌شوم. یکی از بزرگترین اهدافم این بود که یکی از بازیکنان‌های بزرگ دنیا شوم که برای اولین بار وارد مسابقات گرنداسلم شدم و امیدوارم همین روند را ادامه دهم و در جدول اصلی گرنداسلم بازی کنم که اتفاق خیلی بزرگی برای من و تنیس دنیا خواهد بود.

*  فدراسیون جهانی تنیس هم کمک خوبی به شما کرد

بله! فدراسیون جهانی پکیج خیلی خوبی را به من داد تا در مسابقات و کمپ تمرینی شرکت کنم، اما با توجه به شرایطی که دارم و باید دیپلم بگیرم کارم سخت است و نتوانستم چند هفته در مسابقات اروپا شرکت کنم که در ایتالیا بود و اگر بتوانم روادیدم را به موقع بگیرم می‌توانم در 3 کمپ تمرینی و مسابقه با هزینه فدراسیون جهانی شرکت کنم که آمادگی خوبی برای من است و فرصت خیلی خوبی است تا در زمین چمن تمرینم کنم و برای مسابقات ویمبلدون آماده شوم.

* با این شرایط چه خواسته‌ای از مسئولان داری؟

از مسئولان می‌خواهم که حمایتم کنند شرایط سختی دارم چون باید درس‌هایم را بخوانم به من کمک کنند تا بتوانم فقط به مسابقاتم فکر کنم.

 

دیدگاهها