کد خبر : 1825288 | 30 اردیبهشت 1401 ساعت 09:26 | 60.8K بازدید | 2 دیدگاه

معجزه سوپرفرانکی تکمیل شد؛

در مرز جنون؛ جشن بقای دیوانه‌وار در بندر (عکس)

ماندن اورتون در لیگ برتر باعث شد هواداران این تیم گودیسون پارک را روی سر خود بگذارند.

به گزارش "ورزش سه"، اورتون دیشب موفق شد در استادیوم خانگی خود و در دیداری جذاب و تماشایی، دست به بازگشتی بزرگ زده و با تبدیل شکست به پیروزی، ماندن خود در لیگ برتر را در فاصله یک هفته مانده به پایان فصل قطعی سازد. این کریستال پالاس بود که با دو گل ماتتا و جوردن آیو در نیمه اول به برتری 0-2 دست یافته و با این نتیجه خوب راهی رختکن شد. 

اما توفان اورتون از همان ابتدای نیمه دوم آغاز شد و در دقیقه 54 این مایکل کین بود که با گلزنی روی ارسال ماوسون هولگیت، اختلاف را به حداقل رساند. 20 دقیقه بعد این بار ریچارلیسون، مهاجم بلندقامت و برزیلی اورتون در نقش گلزن ظاهر شد و بازی را به تساوی کشاند.

اما در دقیقه 85 دمارای گری از سمت راست ارسال دقیق روی دروازه پالاس داشت و کالورت لوین با یک ضربه سر تماشایی موفق به زدن گل سوم هم شد تا بازگشت تاریخی اورتون تکمیل شود. تعداد قابل توجهی از هواداران این تیم که سر از پا نمی شناختند، بعد از این گل وارد میدان شده و در کنار ستاره های اورتون جشن شادی به پا کردند. 

البته هواداران اورتون خیلی زود به جایگاه خود هدایت شدند، اما وقتی سوت پایان مسابقه به صدا درآمد و ماندن این تیم در لیگ برتر قطعی شد، بخش زیادی از طرفداران وارد زمین چمن استادیوم گودیسون پارک شدند و شرایط به قدری عجیب شد که جای سوزن انداختن هم در زمین نبود.

این تیم که فصل را چندان خوب آغاز نکرد و با رافا بنیتس در مسیر سقوط به دسته پایین تر قرار گرفته بود، با این برتری به رده شانزدهم جدول صعود کرده و در فاصله یک هفته مانده به پایان فصل، ماندن خود در لیگ برتر را قطعی کرد. فرانک لمپارد بعد از سپری کردن دوره‌ای نه چندان خوب روی نیمکت چلسی در آغاز روزهای مربیگری خود، حالا موفق به نجات اورتون و حفظ این تیم در سطح اول فوتبال انگلیس شده و در این باشگاه ارزش های خود را به خوبی ثابت کرده است.

دیدگاهها