کد خبر : 1825703 | 02 خرداد 1401 ساعت 00:13 | 13.5K بازدید | 7 دیدگاه

در طول فصل از اینتر باثبات‌تر بودیم؛

پیولی: این قهرمانی مبارک همه میلانی‌های دنیا

استفانو پیولی سرمربی باتجربه میلان تاکید کرد هواداران این تیم شایسته جشن فتح اسکودتو هستند.

به گزارش "ورزش سه"، میلان امشب با ارائه نمایشی مقتدرانه در نیمه اول با نتیجه 3-0 ساسولو را شکست داده و اولین قهرمانی خود در سری آ پس از 11 سال را به‌دست آورد. استفانو پیولی که اولین اسکودتوی خود به‌عنوان سرمربی را امشب کسب کرد، مدعی شد روسونری در طول فصل جاری ثبات بالایی داشته و منسجم‌تر از رقیب مستقیم خود اینتر عمل کرده است.

استفانو پیولی گفت: "من برای بازیکنان میلان، برای خودم، کادر فنی، باشگاه، مدیران و هواداران فوق‌العاده‌مان خوشحالم. همچنین برای تمام میلانی‌های سراسر دنیا که شایسته جشن گرفتن بابت فتح این اسکودتو هستند نیز خوشحالم. ما همیشه به فتح عنوان قهرمانی اعتقاد داشته‌ایم و مطمئنا حالا بابت رسیدن به این هدف خوشحالم. ما در طول فصل باثبات‌تر از اینتر بودیم و اگر به این موفقیت برسید به این معنی است که تداوم داشته‌اید.

دوست ندارم به این موضوع اشاره کنم، اما فکر می‌کنم آخرین مسابقه‌ای که باختیم مقابل اسپتزیا بود که البته نباید آن اتفاقات رخ می‌داد. ذهنیت و هویت بازیکنان در این مدت فوق العاده بود و آنها هرگز تسلیم نشدند. حتی بازیکنانی که زیاد در ترکیب قرار نمی‌گرفتند نیز از ریتم و انرژی کافی برخوردار بوده و بسیار خوب عمل می‌کردند.

من و کادر فنی از کار با این بازیکنان لذت بردیم، ما برای تک تک مسابقات آماده شده و سعی کردیم راه حل‌های مناسبی برای تیم پیدا کنیم. همه ما از کاری که انجام می‌دهیم لذت می‌بریم و این مهم‌ترین مسئله است. ما همیشه ایده‌های روشن و هدف دقیقی داشتیم و شرایط بهتر از فصل گذشته بود. 

پائولو مالدینی و ماسارا کارگردانان تیم بوده و ترکیبی برنده از بازیکنان جوان و باتجربه ساختند و ما نیز ذهنیت برنده را به تیم تزریق کردیم. ما مخصوصا در دفاع شجاع بوده و با تمام توان دفاع می‌کردیم که این باعث شد در بسیاری از مسابقات فصل موفق به ثبت کلین‌شیت شویم. ایده من این است که شرایط بازیکنان ترکیب فعلیِ تیم را بهبود بخشم، اما بدون در اختیار داشتن مهره‌های بااستعداد همه چیز دشوارتر می‌شود. توانایی باشگاه در جذب بازیکنان مستعد چنین نتایجی را به‌همراه داشت و حالا به همه تبریک می‌گویم."

دیدگاهها