کد خبر : 1826670 | 08 خرداد 1401 ساعت 11:31 | 28.7K بازدید | 13 دیدگاه

تکرار درخشش مسی؛ قهرمان برزیلی رئال مادرید (عکس)

وینیسیوس جونیور، ستاره برزیلی و جوان رئال مادرید نقش مهمی در قهرمانی این تیم در لیگ قهرمانان داشت.

به گزارش "ورزش سه"، شاید یک سال قبل بسیاری از هواداران رئال مادرید از عملکرد پرفراز و نشیب وینیسیوس جونیور به ستوه آمده بودند، اما ورود آنچلوتی به رختکن این باشگاه همه چیز را تغییر داد. این ستاره جوان و برزیلی زیر نظر کارلتو روز به روز پیشرفت کرده و در کسب عنوان قهرمانی در لالیگا و لیگ قهرمانان، یکی از ارکان مهم ترکیب رئال مادرید لقب گرفت.

دیشب و در اوایل نیمه دوم بود که وینیسیوس جونیور با فرار تند و تیز خود به محوطه جریمه رسید و ارسال عرضی فده والورده را تبدیل به گل برتری رئال مادرید مقابل لیورپول کرد. البته این ستاره جوان در مراحل قبل و مقابل تیم هایی چون پاری سن ژرمن، چلسی و منچسترسیتی نیز عملکرد درخشانی داشته و در کنار کریم بنزما، زوج خط حمله بسیار خوبی را برای رئال مادرید تشکیل دادند. یک سال پیش شاید کمتر کسی تصور می کرد چنین آینده درخشانی در انتظار وینیسیوس جونیور باشد، اما او زیر نظر کارلتو متحول شده و ستاره قهرمانی بزرگ رئال مادرید در اروپا لقب گرفت.

وینیسیوس جونیور با زدن چهار گل و ارسال شش پاس گل در فصل جاری، از زمان لیونل مسی در فصل 2008-2009 با 14 گل و 9 پاس گل، تبدیل به اولین بازیکن اهل آمریکای جنوبی شد که با سن 21 سال یا کمتر، در به ثمر رسیدن حداقل 10 گل در طول یک فصل نقش آفرینی می کند.

دیدگاهها