کد خبر : 1827411 | 12 خرداد 1401 ساعت 17:07 | 72.9K بازدید | 24 دیدگاه

آرژانتینی‌ها از خجالت امباپه در آمدند (عکس)

پیروزی 3-0 آرژانتین بر ایتالیا، قهرمان اروپا، بهترین موقعیت را برای کنایه زدن آرژانتینی‌ها به کیلیان امباپه فراهم کرد.

به گزارش "ورزش سه"، کیلیان امباپه پس از تمدید غیرمنتظره با پی‌اس‌جی و رد پیشنهاد رئال، با بیش از 15 رسانه از سه قاره مختلف مصاحبه‌هایی داشت تا به‌نوعی تصمیم خود را توجیه کند. او این روزها به‌شدت مورد خشم رسانه‌های اسپانیایی و هواداران رئال قرار دارد و حال با رسانه‌های آمریکای جنوبی نیز به شکلی عجیب دچار مشکل شده است.

 

امباپه که با شبکه "TNT" برزیل مصاحبه می‌کرد، در پاسخ به سوالی در مورد شانس‌های اول قهرمانی جام جهانی 2022 گفت:« فرانسه البته که شانس مسلم قهرمانی است و سپس می‌توانم به برزیل هم اشاره کنم. چندین تیم اروپایی دیگر نیز شانس دارند و فکر می‌کنم شانس اروپایی‌ها بیشتر باشد چون ما بر خلاف برزیل و آرژانتین، به‌عنوان مدعیان اصلی آمریکای جنوبی، در مراحل مقدماتی با تیم‌هایی بسیار سطح بالا بازی می‌کنیم. مثلا الان لیگ ملت‌ها را پیش رو داریم که در آن برابر رقبایی بزرگ قرار خواهیم گرفت ولی در آمریکای جنوبی سطح بازی‌ها چندان بالا نیست. به همین دلیل است که برزیل و آرژانتین سال‌هاست نتوانسته‌اند در جام جهانی قهرمان شوند.»

 

این اظهارنظر با واکنش‌های منفی فوری در آمریکای جنوبی روبه‌رو شد و چندین مربی و بازیکن نیز به آن پاسخ دادند. شب گذشته آرژانتین بهترین پاسخ را به ستاره فرانسوی داد و در بازی موسوم به "فینالیسیما"، با شکست 3-0 قهرمان ایتالیا برتری خود و فوتبال آمریکای جنوبی را به رخ کشید.

این جدالی بود بین قهرمان اروپا و آمریکای جنوبی که با برتری آلبی سلسته همراه شد. قبل از این مسابقه لائوتارو و دیبو مارتینز به مصاحبه امباپه واکنش منفی نشان داده بودند و در پایان بازی نیز نشریه آرژانتینی "OLE"، با یک توئیت که شامل دو ایموجی بود، به امباپه کنایه زد:

 

دیدگاهها