کد خبر : 1829963 | 30 خرداد 1401 ساعت 21:20 | 5.4K بازدید | 22 دیدگاه

هری کین: انگلیس برای قهرمانی به قطر می‌رود

هری کین کاپیتان تیم ملی انگلیس می‌گوید سه‌شیرها برای رسیدن به جایگاه فعلی خود در فوتبال دنیا تلاش زیادی کرده‌اند و می‌توانند در قطر قهرمان جام جهانی بشوند.

به گزارش "ورزش سه"، هری کین، کاپیتان تیم ملی انگلیس، در مصاحبه‌ای اختصاصی با دیلی‌میل درباره شرایط سه‌شیرها توضیح داده و معتقد است انگلیس می‌تواند قهرمان جام جهانی قطر باشد. مهم‌ترین بخش‌های این مصاحبه را در ادامه می‌‌خوانید:

هری کین چقدر آماده است؟
من از نظر جسمی شرایط خیلی خوبی دارم ولی از نظر ذهنی، هر بازیکنی با فراز و فرود مواجه می‌شود. فشارهایی که در طول فصل در هر مسابقه به بازیکن وارد می‌شود او را فرسوده می‌کند. ولی ما به این فشارها عادت کرده‌ایم. در 10 سال اخیر تنها زمان استراحت من سه یا چهار هفته تعطیلات تابستانی بوده و ما باید با این شرایط کنار بیاییم. مهم این است که از فرصت کوتاه برای شارژ شدن دوباره استفاده کنیم. من روی‌هم‌رفته شرایط مناسبی دارم.

قهرمانی انگلیس در جام جهانی قطر؟
من در جام جهانی 2018 که برای اولین بار به‌عنوان کاپیتان انگلیس در کنفرانس خبری شرکت کردم هم گفتم برای قهرمانی به جام جهانی آمده‌ایم. البته حرف من درست بود چرا که همه تیم‌ها با این ذهنیت به جام جهانی می‌آیند که برای قهرمانی تلاش کنند. غیر از این هم نباید باشد. ولی شرایط ما حالا با چهار سال قبل فرق می‌کند. ما نیمه‌نهایی و فینال تورنمنت‌های بزرگ را تجربه کرده‌ایم و به‌عنوان یکی از شانس‌های واقعی قهرمانی به قطر می‌رویم. این البته فشار بیشتری به ما وارد می‌کند و بار مسئولیت را افزایش می‌دهد.

ما در چهار سال گذشته موانع زیادی را از پیش رو برداشته‌ایم و تاریخسازی کرده‌ایم. من به بچه‌های تیم ملی اعتماد دارم. البته ما هنوز برای پیشرفت جا داریم و می‌توانیم بهتر بشویم. اما روی‌هم‌رفته انگلیس الان در شرایط خوبی به سر می‌برد.

ما در یورو2020 تا فینال پیش رفتیم و حتی یک بازی را هم نباختیم و در نهایت ضربات پنالتی باعث شد به جام نرسیم. این نشان داد می‌توانیم زیر فشار هم خوب کار کنیم. ولی جام جهانی یک مرحله بالاتر از یورو است و امسال که در قطر برگزار می‌شود شرایط متفاوتی دارد. ما برای قهرمان دنیا شدن باید یک‌سری کارها انجام بدهیم. ولی هدف ما همین است: قهرمانی در جام جهانی.

دیدگاهها