کد خبر : 1831017 | 06 تیر 1401 ساعت 19:40 | 18.4K بازدید | 20 دیدگاه

سرود لیونل مسی: با لئو قهرمان می‌شویم، مثل سال 86

لیونل مسی در کشورش آرژانتین مثل یک اسطوره ستایش می‌شود. هوداران آلبی‌سلسته برای مسی، شعاری تهیه کرده‌اند که در این کشور هواداران زیادی دارد.

به گزارش "ورزش سه"، لیونل مسی در سراسر دنیا هواداران بسیاری دارد اما او در کشورش آرژانتین مثل یک خدایگان ستایش می‌شود. هواداران آرژانتینی برای اسطوره‌شان شعری سروده و در استادیوم‌‌ها فریاد می‌زنند که از جام جهانی 2014 به "سرود مسی" معروف شده.

سرود مسی آخرین بار بعد از قهرمانی آرژانتین در فینالیسیمای امسال، با پیروزی 3-0 مقابل ایتالیا، در ورزشگاه طنین‌انداز شد. هواداران آلبی‌سلسته از اینکه ستاره محبوب‌شان با درخشش در آن بازی نشان داد شرایط خوبی دارد؛ هیجان‌زده هستند و منتظرند در جام جهانی قطر شاهد درخشش مسی باشند.

سرود لیونل مسی، در آرژانتین با عنوان دِلا مانو دِ لئو مسی شناخته می‌شود که به معنای دست در دستِ لئو مسی است. این یکی از بندهای شعر سرود لیونل مسی است. متن کامل سرود مسی از این قرار است:

ما دوباره، دوباره، دوباره انجامش می‌دیم
ما دوباره قهرمان می‌شیم
همونطور که سال 86 قهرمان شدیم
یالا یالا، با من بخون
تو یک رفیق پیدا می‌کنی
و ما دست در دستِ لئو مسی
روی زمین چمن می‌دویم

این سرود اولین بار در جریان جام جهانی 2014 از سوی هواداران آرژانتینی خوانده شد و به یکی از محبوب‌ترین سرودهای فوتبالی آرژانتین تبدیل شد. از آن زمان تا امروز، سرود مسی بارها در ورزشگاه‌ها طنین‌انداز شده و امروز به‌عنوان سرود غیررسمی آلبی‌سلسته تبدیل شده است.

دیدگاهها