کد خبر : 1831107 | 07 تیر 1401 ساعت 12:47 | 1.4K بازدید | 0 دیدگاه

انتخابات فدراسیون به زودی برگزار می‌شود

​دیدار سجادی و صالحی امیری با امینا مانیا

وزیر ورزش و جوانان و رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان در بدو ورود به لوزان با مدیرکل فدراسیون جهانی دوچرخه سواری دیدار کردند.

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک، سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان، سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک با خانم امینا مانیا مدیر کل فدراسیون جهانی دوچرخه سواری و پاتریک ویلسون رئیس کمیته حقوقی فدراسیون جهانی دوچرخه سواری دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این نشست در خصوص اساسنامه فدراسیون، برگزاری و نحوه  انتخابات و موضوعاتی چون ورزش پاک و مقوله دوپینگ در ورزش و فدراسیون  گفت‌وگوهای سازنده‌ای انجام گرفت.

صالحی امیری در این باره اظهار داشت: طی مذاکرات در نشست فوق و با توجه به تغییر و تحولات صورت گرفته در فدراسیون دوچرخه سواری ایران مدیرکل فدراسیون جهانی دوچرخه سواری متقاعد شد تا با تمرکز بر آینده این فدراسیون، سریع انتخابات برگزار و با ایجاد ثبات برنامه‌های بلندمدت پیگیری شود. مقرر شد فدراسیون جهانی طی چند روز آینده رسما  موافقت خود را نسبت به اساسنامه  فدراسیون دوچرخه سواری اعلام و پیرو آن انتخابات فدراسیون انجام شود تا دوچرخه سواری ایران از وضعیت خارج شده و تعیین تکلیف شود.

وی تصریح کرد: در این دیدار مسئولان فدراسیون جهانی دغدغه‌های خود را مطرح کردند که با گفت‌و‌گوهای سازنده و مطلوبی که داشتیم تفاهم مشترکی حاصل شد که طی آن روندهای آینده فدراسیون دوچرخه سواری ایران در دستور کار قرار گرفت.

رئیس کمیته ملی المپیک خاطر نشان کرد: روز گذشته در بدو ورود طی دیدار با جیمز مک لود معاون اجرایی توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک و خانم الیان رئیس دفتر رئیس کمیته بین المللی المپیک گفت‌وگو کردیم.

وی افزود: همچنین مقرر شد تا از صبح  امروز نشست‌های ما با مدیران و مقامات ارشد کمیته بین المللی المپیک  تداوم داشته باشد که در این دیدارها مباحثی درخصوص همبستگی المپیک(سولیداریتی)، منشور المپیک و مسائل اجرایی فی مابین مطرح و امیدواریم که به نتایج خوبی دست پیدا کنیم.

صالحی امیری در خاتمه ابراز داشت: همچنین بعد از ظهر امروز  با توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک نشستی خواهیم داشت و دیدار با رئیس فدراسیون بین المللی ژیمناستیک نیز از برنامه‌های بعدی دیگر ما خواهد بود.

دیدگاهها