کد خبر : 1835434 | 04 مرداد 1401 ساعت 20:30 | 48K بازدید | 24 دیدگاه

این رختکن کلی کار دارد؛

ایده جالب PSG برای فرار از تحقیر در لیگ قهرمانان!

پس از حذف های مکرر از لیگ قهرمانان اروپا، پاری سن ژرمن در حال استخدام یک روانشناس برای کمک به تیم در فصل آینده است.

ایده جالب PSG برای فرار از تحقیر در لیگ قهرمانان!

به گزارش "ورزش سه"، پاری سن ژرمن در سال های اخیر علیرغم جذب ستاره های بزرگ، در لیگ قهرمانان ناکام بود و فقط یک بار در سال 2020 به فینال رسیده است. فصل گذشته آنها در شرایطی که فاصله ای تا غلبه بر رئال مادرید نداشتند، در 30 دقیقه پایانی سه بار دروازه خود را باز شده دیده و یک حذف دراماتیک دیگر را تجربه کردند. بسیاری معتقدند بازیکنان این تیم از نظر روحی آماده موفقیت در اروپا نیستند و نشریه اکیپ مدعی شد مدیران پاری سن ژرمن نیز به همین نتیجه رسیده اند.

ایده استخدام یک روانشناس پس از ورود لوئیس کامپوس به عنوان مدیر ورزشی و کریستوف گالتیه به عنوان سرمربی جدی تر گرفته شده و آنها قصد دارند این برنامه را در رختکن تیم پیاده کنند. در حال حاضر حتی یک متخصص حرفه ای در زمینه روانشناسی ورزشی در کادر مربیگری وجود ندارد و کریستوف گالتیه معتقد است تیمش از نظر روحی نیاز به پیشرفت دارد. البته این تنها تغییر مدنظر کادر فنی جدید نیست و باشگاه پاری سن ژرمن یک متخصص تغذیه نیز برای تیم اصلی استخدام خواهد کرد. 

حضور یک روانشناس در رختکن تیم های بزرگ دیگر مانند گذشته و یک تابو نیست و بسیاری از آکادمی های جوانان فوتبال نیز به این موضوع روی آورده اند. بازیکنان جوان آینده دار باید نه تنها در زمینه مهارت های فنی، بلکه از نظر ذهنی نیز آموزش ببینند تا در آینده در شرایط دشوار قادر به مدیریت اوضاع باشند. حتی در سال های اخیر بسیاری از بازیکنان بزرگ فوتبال مانند آندرس اینیستا، بورخا ایگلسیاس و ژائومه کاستا نیز اعتراف کرده اند که از یک بازه زمانی از روانشناس کمک گرفته اند.

دیدگاهها