کد خبر : 1836652 | 12 مرداد 1401 ساعت 20:12 | 17.4K بازدید | 4 دیدگاه

شکست تیم شایسته ایران مقابل چند ملیتی‌های آمریکا

تیم ملی شطرنج ایران در دور چهارم رقابت های المپیاد جهانی شطرنج برابر آمریکای چند ملیتی سه تساوی و یک شکست را تجربه کرد.

به گزارش "ورزش سه"، در دور ششم رقابت های شطرنج المپیاد جهانی تیم ملی شطرنج آمریکا که از چهار سوپر استاد بزرگ استفاده می کرد، در برابر ایران با یک پیروزی در روی میز یک و سه تساوی در میزهای دوم تا چهارم به برتری 2.5بر1.5 رسید. 
این دیدار که از ساعت 14 در هندوستان آغاز شددر روی میز یک شاهد نبرد ابر استاد بزرگ شطرنج جهان فابیانوکاروانا ایتالیایی  الاصل  برابر پرهام مقصودلو نفر اول ریتینگ داران ایران بود که نبرد دو شطرنج باز بعد از 48 حرکت به نفع کاروانا ایتالیایی که با مهره سفید بازی می کرد به پایان رسید. 


در سایر دیدار لئون آرانیان ارمنی الاصل  برابر محمد امین طباطبایی بر روی میز دو متوقف شد. در روی میز سوم نیز وسلی سو فیلیپینی الاصل برابر پویا ایدنی متوقف شد و برروی میز چهار نبرد قهرمان حال حاضر کشور بردیا دانشور و دمینگوئز پرز کوبایی الاصل نیز مساوی شد تا تیم ملی چند ملیتی آمریکا تنها با یک پیروزی برابر نمایندگان کشورمان به برتری دست یابد. شکست ایران برابر آمریکا در حالی رقم خورد که ملیت اصلی شطرنج بازان آمریکا از کشورهای دیگر بود و تیم ملی ایران با ترکیبی از بهترین های متولد شده در ایران به مصاف این کشور رفت.


این رقابت ها فردا ادامه نخواهد یافت و شطرنجبازان استراحت خواهند داشت. دور هفتم رقابتها از ساعت 14 روز جمعه ادامه خواهد یافت.

دیدگاهها