کد خبر : 1837318 | 17 مرداد 1401 ساعت 23:01 | 7.6K بازدید | 2 دیدگاه

بازی‌های کشورهای اسلامی؛

هدايى، برنده فينال تمام ايرانى پينگ پنگ قونيه

در فینال تمام ایرانی تنيس روى ميز کشورهای اسلامی، امیرحسین هدایی با برتری ۴ بر ۳ مقابل نیما عالمیان قهرمان شد.

هدايى، برنده فينال تمام ايرانى پينگ پنگ قونيه

به گزارش ورزش سه، در فینال تمام ایرانی پنجمین دوره رقابت‌های همبستگی کشورهای اسلامی در شهر قونیه، جدال حساس و نزدیک دو ایرانی به سود امیرحسین هدایی خاتمه یافت.
در فینال رقابت‌های انفرادی مردان کشورهای اسلامی امیرحسین هدایی در مصاف با نیما عالمیان به پیروزی چهار بر سه دست یافت و مدال طلای رقابت‌ها را بر گردن آویخت.
نیما عالمیان دیگر نماینده ایران ، به مدال نقره دست یافت تا بعد از نقره ندا شهسواری و طلای امیرحسین هدایی، سومین مدال کاروان تنیس روی میز ایران در رقابت های همبستگی کشورهای اسلامی حاصل شود.
در فینال انفرادی مردان ابتدا نیما عالمیان در گیم اول ۱۱ بر ۳ به برتری دست یافت اما امیرحسین هدایی در گیم دوم توانست ۱۱ بر ۹ پیروز میدان شود.
گیم سوم در حالیکه پایاپای در جریان بود ، عالمیان با حساب ۱۱ بر ۹ هدایی را شکست داد ، در ادامه ،بازی در گیم چهارم با نتیجه ۱۱ بر ۸ به سود هدایی خاتمه یافت و در گیم پنجم نیز هدایی با حساب ۱۲ بر ۱۰ عالمیان را شکست داد تا برای قهرمانی تنها نیاز به پیروزی در یک گیم داشته باشد.
در گیم ششم عالمیان با هوشمندی ۱۱ بر ۹ به برتری دست یافت و کار به گیم سرنوشت ساز هفتم کشیده شد.
در گیم پایانی هر دو بازیکن پا به پای هم پیش رفتند اما هدایی با نتیجه را ۱۱ بر ۹ به سود خود خاتمه داد و با نتیجه ۴ بر ۳ قهرمان رقابت های انفرادی مردان کشورهای اسلامی ۲۰۲۱ در قونیه شد.

دیدگاهها