کد خبر : 1837801 | 21 مرداد 1401 ساعت 09:17 | 4.1K بازدید | 2 دیدگاه

بایگانی شدن شماره بیل راسل در تمام تیم‌های NBA

شماره ۶ که توسط بیل راسل، اسطوره NBA استفاده می‌شد، در سراسر لیگ بازنشسته خواهد شد.

بایگانی شدن شماره بیل راسل در تمام تیم‌های NBA

به گزارش "ورزش سه" به نقل از اسکای، آدام سیلور مدیر بسکتبال NBA، گفت: بازنشستگی شماره ۶ بیل راسل در هر تیم NBA نشان دهنده دوران حرفه‌ای برجسته اوست. این اولین بار در تاریخ لیگ است که چنین اتفاقی رخ می دهد. بازیکنان فعلی NBA که در حال حاضر شماره شش را به تن می‌کنند، از جمله لبرون جیمز ستاره لیکرز می‌توانند به پوشیدن آن ادامه دهند.

هم‌چنین سلتیکس، جایی که راسل تمام دوران حرفه‌ای خود را در آن بازی و مربیگری کرده است، لباس هایی متفاوت و منحصر به فرد خواهد داشت که به زودی رونمایی می شود.

بیل راسل در ۳۱ ژوئیه در سن ۸۸ سالگی درگذشت. در طول دوران حرفه‌ای خود  او ۱۳ فصل برای بوستون سلتیکس بازی کرد. او به همراه این باشگاه ۱۱ بار قهرمان NBA شد. پنج بار به عنوان با ارزش ترین بازیکن NBA شناخته شد و ۱۲ بار در بازی ستاره ها شرکت کرد. در سال ۱۹۵۶، راسل با تیم ایالات متحده آمریکا قهرمان بازی های المپیک شد.

راسل یکی از اولین بازیکنان سیاه پوست NBA بود و اولین آمریکایی آفریقایی تبار بود که به مقام فوق ستاره دست یافت. او بعدها به اولین مربی سیاهپوست NBA تبدیل شد. راسل برای دستاوردهای حقوق مدنی چه در زمین و چه خارج از زمین، مدال آزادی را از  باراک اوباما در سال ۲۰۱۱ دریافت کرد.

او همچنین عضو تالار مشاهیر بسکتبال و تالار مشاهیر فیبا است. در سال ۲۰۰۹ اعلام شد که جایزه MVP فینال NBA به نام او نامگذاری خواهد شد.

دیدگاهها