کد خبر : 1838073 | 22 مرداد 1401 ساعت 15:27 | 32.6K بازدید | 6 دیدگاه

ریگی تصمیم‌گیری مورایس را سخت‌تر کرد

هافبک دفاعی تیم فوتبال سپاهان پس از یک فصل نه چندان خوب در مصاف روز گذشته عملکرد خوبی از خود نشان داد.

ریگی تصمیم‌گیری مورایس را سخت‌تر کرد

به گزارش "ورزش سه"، مسعود ریگی یکی از خریدهای محرم نویدکیا برای تقویت کمربند میانی زمین در سیستم 3-3-4 مورد علاقه محرم نویدکیا بود. او به سپاهان آمد تا برخلاف لیگ بیستم که طلایی‌پوشان اصفهانی با یک هافبک دفاعی و دو هافبک تهاجمی بازی می‌کردند، آرایش تیمی سپاهان را کمی تغییر بدهد و محرم نویدکیا را قادر سازد تا از دو هافبک تدافعی مقابل مدافعین بهره ببرد. سرمربی سابق سپاهان با این کار قصد داشت تا استحکام بیشتری به خط دفاعی و میانی‌اش ببخشد و محمد کریمی که تک هافبک دفاعی تیم در لیگ بیستم بود را از تنهایی درآورد و در درگیری‌های فیزیکی کمک حالا این بازیکن باشد که ویژگی‌های یک هافبک دفاعی مدرن را دارد و تبحرش در بازیسازی بر قدرت جنگندگی و سرزنی‌اش می‌چربد. با این حال اوضاع آنطور که نویدکیا پیش بینی می‌کرد پیش نرفت.
مسعود ریگی که با امیدواری زیادی به سپاهان آمده بود و نویدکیا هم حساب ویژه‌ای روی توانایی‎هایش باز کرده بود، به هیچ وجه نتوانست خواسته‌های کادر فنی سابق سپاهان را برآورده کند و مصدومیت بدهنگام هم سبب شد تا او در بسیاری از مقاطع حساس فصل در دسترس نباشد و درنهایت هم نه فصل خوبی برای او ثبت شد و نه سپاهان.
با این حال روز گذشته بار دیگر شاهد حضور مسعود ریگی در پست هافبک دفاعی بودیم. اینبار اما سپاهان مانند لیگ بیستم با یک هافبک دفاعی بازی کرد و محمد کریمی و یاسین سلمانی نیز یک خط جلوتر از این بازیکن به عنوان دو هافبک تهاجمی به تیم کمک می‌کردند.

ریگی با پاس سریع و دقیق خود زمینه ساز گل دوم مسابقه شد ولی چون این پاس از زمین خودی ارسال شد شاید خیلی مورد توجه قرار نگرفت.

در مقابل استقلال مسعود ریگی زمانی که مدافعین میانی سپاهان قصد بازیسازی را داشتند میان دانشگر و داسیلویرا قرار می‌گرفت تا کار انتقال با دقت و سرعت بیشتری انجام شود و روی یکی از همین صحنه‌ها هم بود که ریگی با پاس هوشمندانه و سریع خود زمینه‌ساز گل دوم تیم توسط رامین رضاییان شد.
آنچه از تمرینات و بازی‌های دوستانه پیش فصل سپاهان به نظر می‌رسید این بود که مورایس محمد کریمی را برای حضور در پست هافبک دفاعی در نظر گرفته است، اما با توجه به عدم آمادگی کامل فرناندز در مقابل استقلال سرمربی پرتغالی سپاهان تصمیم دیگری گرفت و کریمی را یک خط جلوتر فرستاد.


حالا باید دید با آماده شدن فرناندز که قرار است در پست هافبک تهاجمی بازی کند چه تغییراتی را در چینش بازیکنان سپاهان شاهد خواهیم بود؛ اینکه آیا کریمی در پست هافبک دفاعی قرار می‌گیرد یا مورایس با توجه به عملکرد خوب مسعود ریگی دوباره از این بازیکن یک خط جلوتر از مدافعین بهره خواهد برد.

دیدگاهها