کد خبر : 1839087 | 27 مرداد 1401 ساعت 23:53 | 19.4K بازدید | 8 دیدگاه

یکه‌تازی لیگ برتر؛ هیچ لیگی این‌قدر پول‌ساز نیست

لیگ برتر انگلیس در این فصل تقریبا دو برابر لالیگای اسپانیا درآمد خواهد داشت.

یکه‌تازی لیگ برتر؛ هیچ لیگی این‌قدر پول‌ساز نیست

به گزارش "ورزش سه"، فاصله بین لیگ برتر انگلیس با چهار لیگ دیگر بزرگ اروپا روز به روز بیشتر می‌شود. این لیگ دست‌کم از نظر اقتصادی بی‌رقیب بوده و هیچ لیگ دیگری توان نزدیک شدن به آن را ندارد. در مطالعه‌ای که اخیرا انجام شده درآمد لیگ برتر در فصل جاری تقریبا دو برابر نزدیکترین رقیبش، لالیگا، خواهد بود.

مطالعه انجام‌شده نشان می‌دهد لیگ برتر انگلیس در فصل 2022-2023 چیزی نزدیک به 7110 میلیون یورو درآمد کسب خواهد کرد. این رقم برای لالیگا 3700 میلیون یورو است. رتبه سوم در اختیار بوندس‌لیگا قرار می‌گیرد که امسال درآمدی بالغ بر 3600 میلیون یورو خواهد داشت.

نزدیک شدن درآمد بوندس‌لیگا به لالیگا یکی از موارد جالب این بررسی است. بر اساس یافته‌های مطالعه لالیگا به لطف چند قرارداد اسپانسری پرسود به خصوص قرارداد بارسلونا با اسپاتیفای و قرارداد اتلتیکو مادرید با ویل‌فیل موفق شد از بوندس‌لیگا سبقت بگیرد.

فاصله لیگ برتر انگلیس با دیگر لیگهای بزرگ به حدی است که از کل درآمد پنج لیگ بزرگ اروپایی 38درصد در اختیار لیگ برتر و 62 درصد در اختیار چهار لیگ دیگر است. نکته جالب دیگر اینجا است که درآمد لیگ برتر امسال نسبت به پیش از شروع اپیدمی کرونا 11 درصد افزایش می‌یابد.

دیدگاهها