کد خبر : 1844443 | 28 شهریور 1401 ساعت 16:22 | 13.6K بازدید | 8 دیدگاه

از امارات تا اتریش؛ از ژاپن تا اروگوئه

میانگین سنی تیم ملی زیر نظر کارلوس کی‌روش چه تغییری کرد؟!

تیم ملی فوتبال ایران به نسبت دو تورنمنت بزرگ پشت سر گذاشته شده در روسیه و امارات افزایش میانگین سنی را تجربه کرده است.

میانگین سنی تیم ملی زیر نظر کارلوس کی‌روش چه تغییری کرد؟!

به گزارش "ورزش سه" تیم ملی فوتبال ایران در حالی اردوی تدارکاتی خودش زیر نظر کارلوس کی‌روش را آغاز کرده میانگین ملی‌پوشان حاضر در اردو به نسبت آخرین دوره حضور ایران در جام جهانی با سرمربی پرتغالی افزایش تامل‌برانگیزی داشته است.
با نگاهی به فهرست بازیکنان ایران در جام جهانی 2018 روسیه درمی‌یابیم تیم ملی با میانگین سنی 26.7 سال پا به این رقابت‌ها گذاشت. جایی که پژمان منتظری مسن‌ترین و سیدمجید حسینی جوان‌ترین بازیکنان تیم ملی در روسیه به شمار می‌رفتند.

میانگین سنی بازیکنان تیم ملی در سفر به جام جهانی روسیه 26.7 سال بود.

البته آخرین تورنمنت ایران با کارلوس کی‌روش به جام ملت‌های آسیا 2019 برمی‌گردد.  ایران در آخرین مسابقه خودش در آن رقابت‌ها برابر ژاپن با میانگین سنی 27.6 سال به میدان رفت که اشکان دژاگه مسن‌ترین و سردار آزمون جوان‌ترین بازیکن تیم بودند.
اما با نگاهی به بازیکنان دعوت شده به اردوی اتریش از سوی کارلوس کی‌روش مشخص می‌شود میانگین سنی بازیکنان حاضر در اردو، عدد قابل توجه 28.6 را نشان می‌دهد؛ دو سال بزرگتر از جام جهانی 2018 و یک سال بزرگتر از آخرین بازی ایران تحت هدایت سی کیو.
این اتفاق درحالی رخ داده که میانگین سنی بازیکنان ایران در آخرین بازی رسمی مقابل الجزایر 27.9 بوده که امید نورافکن با 25 سال جوان‌ترین و احسان حاج‌صفی با 32 سال مسن‌ترین بازیکن تیم ملی بودند.
در اردوی اتریش امید ابراهیمی با 35 و صالح حردانی با 23 سال به ترتیب مسن‌ترین و جوان‌ترین بازیکنان تیم ملی ایران را تشکیل داده‌اند.
موضوعی که نشان می‌دهد کارلوس کی‌روش در موعد کوتاه باقی‌مانده تا جام جهانی تمرکز خودش را روی استفاده از بازیکنان باسابقه تیم ملی گذاشته و امیدوار است با این نفرات بتواند برابر اروگوئه و سنگال به ترکیب اصلی تیم ملی دست پیدا کند.

دیدگاهها