کد خبر : 1845101 | 02 مهر 1401 ساعت 12:54 | 77.3K بازدید | 17 دیدگاه

زنگ خطر بزرگ برای لا سلسته به صدا درآمد

رسانه اروگوئه‌ای: ایران تیم آلونسو را آزار داد

رسانه اروگوئه ای با تمجید از خط حمله این تیم در بازی با ایران، عملکرد خط دفاعی را ناامید کننده قلمداد کرد.

رسانه اروگوئه‌ای: ایران تیم آلونسو را آزار داد

به گزارش "ورزش سه"، رسانه کشور اروگوئه در یادداشتی طولانی به آنالیز عملکرد این تیم در دیدار برابر ایران پرداخت و نوشته است که شاگردان کی روش ضمن آزار تیم دیه‌گو آلونسو، زنگ خطر را برای آنها به صدا درآورده اند. این مطلب که در وب سایت elobservador و به قلم لوئیز ادواردو اینزائورالده نوشته شده، آمده است:

لا سلسته در یک بازی که موقعیت های گل بیشتری ایجاد کردند، اما نتوانستند از دروازه روشه دفاع کنند و یک بر صفر شکست خوردند.

مربی تیم ملی با ماتیاس اولیورا، رودریگو بنتانکور و داروین نونیز در سمت چپ یک زنجیره را برای همکاری ایجاد کرد. وقتی که نیکلاس د لا کروز در نیمه دوم وارد زمین شد، با فدریکو والورده و لوئیز سوارز حملاتی را از سمت راست شکل دادند.

همه اینها عناصری به نفع ساختار تیمی هستند که 2 ماه دیگر اولین بازی خود در جام جهانی 2022 قطر را انجام خواهد داد.

اگرچه شاگردان دیه‌گو آلونسو این جمعه در بازی دوستانه مقابل ایران در سنت پولتن گلی به ثمر نرساندند، اما وقتی از خط میانی به عملیات اروگوئه نگاه می شود، عناصر زیادی وجود دارند که به ما اجازه می دهند با این ترکیب آبی آسمانی باور بزرگی داشته باشیم.

1747712

چون مربی، بازیکنان خود را دارد که همیشه به سمت دروازه رقیب نگاه کنند، کنترل بازی با توپ را در اختیار داشته باشند و آنها را به فشار بر روی توپ در مناطقی هدایت کند که اشتباهات حریف به گل تبدیل شود. اروگوئه نگرش تهاجمی در زمین کاشته شده که دیر یا زود منجر به گلزنی می شود.

به ثمر رساندن 16 گل در هفت بازی ای که تا این جمعه انجام شده بود، نشان دهنده مشخصات تیمی است که آلونسو بهترین ها را به نمایش می گذارد.

این تیم در بازی با ایران نیز به مانند بازی های قبلی، بار دیگر تایید کرد که در جناحین یا میانه، موفق می شود بازی مورد نیاز خود را انجام دهد.

او همچنین دریافت که نیکلاس د لا کروز قرار است شروع کننده باشد (می تواند در ترکیب اصلی حضور داشته باشد) و داروین نونیز، ادینسون کاوانی جدید شد و اینکه فدریکو والورده چیزهای زیادی برای تزریق به تیم دارد.

1747713

در هر صورت بازی این جمعه 2 ماه مانده به جام جهانی دو زنگ خطر را به صدا درآورد که یکی نگران کننده تر از دیگری بود.

از یک طرف چگونه می توان مقاومت تیمی مثل ایران را که بسته بازی می کند و در زمین خود منتظر می ماند و جایی برای پیشروی نمی گذارد، شکست؟ و از سوی دیگر، چگونه به بهترین وجه از خط دفاعی در برابر ضدحملات حریف محافظت شود؟

ایران یکی از 32 تیم حاضر در جام جهانی، با سبک تدافعی خود، مانع بزرگی پیش روی اروگوئه بود و این تیم را آزار داد.

آبی آسمانی ها برنامه هایی را برای شکستن این مقاومت ایجاد کردند، اما در اجرای آن شکست خوردند و تنها عملیات مثبت، ایجاد حملات بود.

لوئیز سوارز که تا پایان بازی در زمین حضور داشت، نشان داد که در سطح خوبی قرار دارد اما گلی که می توانست یک نمایش خوب دیگر توسط این مهاجم را به ارمغان بیاورد، به ثمر نرسید.

زنگ خطری که واقعاً ناراحت کننده است و باعث می شود برخی از عناصر مورد توجه قرار گیرند، ضعف های دفاعی است که لا سلسته را در معرض شکست قرار داد، این اولین تجربه باخت تحت مدیریت دیه‌گو آلونسو بود.

1747714

تعویض رونالد آرائوخو پس از تنها 30 ثانیه و به دلیل مصدومیت، این مشکل را تشدید کرد که پیش از این به دلیل از دست دادن سه بازیکن ثابت، شرایط حساسی را برای مربی ایجاد کرده بود و آنها کلید عملکرد آخرین بازی هستند: دیه‌گو گودین، خوزه ماریا خیمنز و سباستین کوئاتس. برای اروگوئه خیلی سخت است که برای یک پست خاص، چهار نام اصلی را در اختیار نداشته باشد.

آلونسو برای ادامه بازی به سباستین کاسرس توسل کرد و از دقیقه چهارم نیز آگوستین روگل به میدان آمد که زمانی برای دستیابی به بهترین عملکردشان باقی نمانده است و این می تواند کمی شکست را تسکین دهد. اروگوئه به نشانه های خوبی در این زمینه نیاز دارد، بنابراین اتفاقی که افتاد نیز نگران کننده است. اگر جام جهانی این هفته آغاز شود، مشکل واقعی آلونسو در خط دفاعی است.

دیدگاهها