کد خبر : 1845375 | 04 مهر 1401 ساعت 21:50 | 32.4K بازدید | 11 دیدگاه

رافائل فَن‌درفارت:

هلند نباید بدون دیپای و دی‌یونگ به جام‌جهانی برود

رافائل فَن‌درفارت به قدری نقش ممفیس دیپای و فرانکی دی‌یونگ در تیم ملی هلند را کلیدی می داند که معتقد است هلند بدون آنها اصلا نباید به جام جهانی برود.

هلند نباید بدون دیپای و دی‌یونگ به جام‌جهانی برود

به گزارش "ورزش سه"، پنجشنبه گذشته و در جریان بازی تیم های ملی هلند و لهستان در دور گروهی لیگ ملت های اروپا، فرانکی دی‌یونگ و ممفیس دیپای، دو بازیکن هلندی بارسا، مصدوم شدند. هر دو بازیکن نیز اردوی هلند را ترک کرده و به بارسلونا برگشتند. به این ترتیب دی‌یونگ و دیپای بازی برابر بلژیک که شب گذشته برگزار شد را از دست دادند. این بازی را هلند 0-1 از بلژیک برد.

دی‌یونگ و دیپای امروز در کلینیک باشگاه بارسلونا حاضر شدند و به زودی مدت زمان قطعی دوری‌شان از میادین اعلام خواهد شد ولی به نظر نمی رسد که مشکلی برای حضور در جام جهانی که کمتر از دو ماه دیگر برگزار خواهد شد، داشته باشند.

رافائل فَن‌درفارت، ستاره سابق تیم ملی هلند و باشگاه های آژاکس و رئال مادرید، نقش این دو بازیکن را در تیم ملی هلند کلیدی می داند. او در این رابطه گفت:« از نظر من دیپای و دی‌یونگ به قدری تاثیرگذارند که اصلا بدون آنها به جام جهانی نرویم، بهتر است. بدون این دو بازیکن شاید به دور یک هشتم نهایی هم صعود نکنیم. دیپای در خط حمله مهره‌ای کلیدی است و در میانه زمین هم هلند بازیکنی در حد و اندازه های دی یونگ ندارد. واقعا نمی توانم هلند را بدون آنها تصور کنم.»

دیپای و دی‌یونگ در تابستان امسال هر دو در فهرست خروج بارسا قرار داشتند ولی در نهایت ماندنی شدند. دیپای تا یک قدمی انتقال به یوونتوس هم پیش رفته بود. دی‌یونگ نیز از سوی بارسا تحت فشار بود تا به پیشنهاد چلسی یا یونایتد پاسخ مثبت بدهد ولی خودش اصرار داشت که بماند و به هدفش نیز رسید. او در تمام بازی های این فصل بارسا به میدان رفته هرچند بازیکن ثابت تیم نبوده است. اما دیپای در سه بازی حاضر بوده که در دو تای‌شان بازیکن ثابت بوده است.

دیدگاهها