کد خبر : 1845718 | 07 مهر 1401 ساعت 14:57 | 154.4K بازدید | 11 دیدگاه

واکنش قطری‌ها به پیراهن جنجالی دانمارک

کمیته برگزاری رقابت های جام جهانی قطر به اقدام کمپانی هومل، تولید کننده پیراهن‌های تیم ملی دانمارک برای جام جهانی 2022، واکنش تندی نشان داد.

واکنش قطری‌ها به پیراهن جنجالی دانمارک

به گزارش "ورزش سه"، از زمان اعلام میزبانی قطر برای جام جهانی 2022، انتقادهای زیادی به این انتخاب شده است و در سال‌های اخیر، گروه های حقوق بشری ادعا کرده اند که در جریان ساخت ورزشگاه های این رقابت ها، کارگران زیادی جان‌شان را از دست داده اند. در این بین چهره های سرشناسی هم خواستار بایکوت این رقابت ها شده اند.
در این بین کمپانی هومل روز گذشته از پیراهن های تیم ملی دانمارک رونمایی کرد که در آن لوگوی این کمپانی روی این پیراهن ها به صورت محو کار شده است و اعلام کرده اند که این طراحی در واقع اعتراضی به عدم رعایت حقوق بشر در کشور قطر است. در بیانیه این کمپانی آمده "ما نمی خواهیم در رقابت هایی که به قیمت از دست رفتن زندگی هزاران انسان تمام شد، به چشم بیاییم."
کمیته محلی برگزاری رقابت های جام جهانی قطر هم خیلی زود به این مسئله واکنش نشان داد و بیانیه ای منتشر کرد.

در این بیانیه آمده است:"ما این ادعای هومل که این تورنمنت به قیمت جان هزاران انسان تمام شد؛ زیر سوال می بریم. علاوه بر این، ما از صمیم قلب، این ادعا را که به حفاظت از جان و سلامتی 30 هزار کارگری که ورزشگاه های جام جهانی و دیگر پروژه‌های این رقابت ها را ساختند، بی توجه بودیم ؛ رد می کنیم.
مانند هر کشوری، بهبود شرایط در این موضوع راهی است که پایانی ندارد و قطر هم به این مسیر پایبند است."
قطری ها معتقدند است که این اقدام هومل در واقع جنبه تبلیغاتی و بازاریابی داشته است زیرا عمده محصولات این کمپانی در چین تولید می شود؛ کشوری که خود به نقض حقوق بشر متهم است.
 

دیدگاهها