کد خبر : 1845851 | 08 مهر 1401 ساعت 16:50 | 9.3K بازدید | 5 دیدگاه

پاتر: وقت دادن به مربی تازه‌کار به نفع همه است

گراهام پاتر، سرمربی جدید چلسی، در آستانه اولین دیدار لیگ برتری که روی نیمکت این تیم می‌نشیند در یک کنفرانس خبری شرکت کرد.

پاتر: وقت دادن به مربی تازه‌کار به نفع همه است

به گزارش "ورزش سه"، چلسی فردا در حالی هفتمین بازی خود را در فصل جاری لیگ برتر انجام می‌دهد که دیدار با کریستال پالاس اولین بازی‌ای است که گراهام پاتر، سرمربی جدید این تیم، در لیگ برتر روی نیمکت چلسی می‌نشیند.

بازی قبلی چلسی در لیگ برتر مقابل وستهم انجام شد که با پیروزی 2-1 آبی‌ها به پایان رسید. توماس توخل در آن بازی روی نیمکت چلسی نشسته بود. اما یاران توخل در بازی بعدی مقابل دینامو زاگرب در لیگ قهرمانان 1-0 شکست خوردند و در پایان این بازی بود که توماس توخل اخراج شد.

گراهام پاتر که به عنوان جانشین توخل به عنوان سرمربی جدید چلسی انتخاب شد اولین بازی‌اش با این تیم را در لیگ قهرمانان انجام داد و مقابل سالزبورگ با نتیجه 1-1 متوقف شد. بازی با کریستال پالاس اولین باری است که گراهام پاتر نشستن روی نیمکت چلسی را در لیگ برتر تجربه می‌کند.

پاتر در آستانه دیدار با کریستال پالاس در یک کنفرانس خبری شرکت کرد و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.


دیدار با کریستال پالاس
شک ندارم دیدار خوبی خواهد بود. کریستال پالاس ورزشگاهی درجه‌یک دارد که برای برگزاری یک فوتبال زیبا ایده‌آل است. بچه‌های ما همه آماده هستند و بی‌صبرانه منتظریم تا این بازی را انجام بدهیم.

وقت دادن به یک مربی تازه‌کار به نفع همه است
من کسی نیستم که مدام از باشگاه بخواهم به من وقت بدهد و در قضاوت عجله نکند. ولی در روند مربی‌گری اگر به مربی زمان کافی داده شود به نفع تیم و باشگاه است. ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که صبر همه کم شده. من می‌توانم نهایت تلاشم را بکنم تا هر چه زودتر بهترین نتیجه را بدست بیاوریم.

دشواری انتخاب فهرست یازده نفره اصلی
انتخاب فهرست اصلی تیم هم بخشی از وظایف یک سرمربی است. من باید از یک جا شروع بکنم و البته این را در ذهن داشته باشم که ما بازی‌های زیادی در پیش داریم. بچه‌ها همه منتظر بازی کردن هستند. انتخاب فهرست تیم در باشگاهی مثل چلسی با این همه بازیکن خوب واقعا دشوار است.

پاتر تا به حال با تیم‌هایش موفق به شکست کریستال پالاس نشده
از این آمار خبر نداشتم. اینها مربوط به گذشته است. ما منتظر شروع بازی فردا هستیم تا این آمار را تغییر بدهیم.

تقویم شلوغ مسابقات تا پیش از جام جهانی
می‌فهمم که برگزاری جام جهانی در پاییز باعث این ترافیک در برنامه‌ریزی بازی‌ها شده. ولی اشکال ندارد؛ این شرایط باعث می‌شود فرصت ما برای شناخت تیم و جا افتادن بیشتر بشود. پس بی‌صبرانه منتظریم تا به میدان برویم.

سه هفته اول حضور در چلسی
این مدت واقعا مثبت بوده و من خیلی راضی هستم. بازیکنان و مدیران به من از صمیم قلب خوشامد گفتند و اینکه از فردا کار واقعی ما آغاز می‌شود من را خیلی هیجان‌زده می‌کند. هدف کوتاه‌مدت من این است که بازی به بازی پیش برویم و در همه مسابقات‌مان پیروز بشویم.

پیر امریک اوبامیانگ
اوبامیانگ نیازی ندارد که خودش را به من ثابت کند. کارنامه فوتبالی او مشخص است. من برای اوبا و کارنامه‌اش احترام فوق‌العاده‌ای قائلم. او یک فرد بی‌نظیر و یک فوتبالیست درجه‌یک است و من خوشحالم که قرار است با او کار کنم.

پاتریک ویرا
پاتریک کارش را عالی انجام داده و روی شالوده‌ای که توسط روی ایجاد شده بود یک تیم عالی ساخته. کریستال پالاس ساختار منسجمی دارد و بازی با آنها همیشه دشوار است. تیمی با روحیه عالی که با نظم و انسجام بالا کار می‌کند. کار پاتریک در این تیم من را یاد دوران فوتبال او می‌اندازد. باید به ویرا آفرین گفت.

دیدگاهها