کد خبر : 1846430 | 12 مهر 1401 ساعت 08:15 | 583 بازدید | 0 دیدگاه

ارتقا رکورد دوومیدانی‌کاران نابینا و کم‌بینا

سرمربی تیم ملی دوومیدانی نابینایان و کم‌بینایان با اشاره به رشد رکورد دوومیدانی‌کاران بعد از پارالمپیک توکیو، گفت: روند پیشرفت دوومیدانی‌کاران نابینا و کم‌بینا چشمگیر و قابل توجه است.

ارتقا رکورد دوومیدانی‌کاران نابینا و کم‌بینا

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از ایسنا، علی اصغر هادیزاده اظهار کرد: در مسابقات گرند پری مراکش با وجود این که دوومیدانی‌کاران نابینا و کم‌بینا بعد از پارالمپیک توکیو در هیچ تورنمنت برون مرزی حضور نداشتند، بعد از یکسال دوری از مسابقات در گرند پری، با 7 ورزشکار اعزامی موفق به کسب 6 مدال طلا و دو مدال نقره و برنز شدیم که نتایج راضی کننده و نشان از ارتقاء رکورد دوومیدانی کاران طی یکسال گذشته بود.

وی گفت: سال آینده دو رویداد مهم مسابقات جهانی پاریس و بازیهای پاراآسیایی هانگژو چین را پیش رو داریم که تلاش بر این است امسال کار را با جدیت پیگیری کنیم و با برگزاری اردوها به صورت غیرمتمرکز دوومیدانی‌کاران را برای این دو رویداد مهم آماده کنیم.

هادیزاده در پاسخ به این پرسش که آیا تا پایان سال اردوها به صورت غیرمتمرکز پیگیری خواهد شد؟ تصریح کرد: بستگی به تصمیم کمیته ملی پارالمپیک دارد که چه برنامه‌ای برای دوومیدانی کاران نابینا و کم‌بینا داشته باشد، البته فعلا برنامه خاصی برای ورزشکاران نداریم تا ببینیم شرایط چگونه رقم خواهد خورد.

وی پیرامون این پرسش که آیا برنامه خاصی برای دوومیدانی کاران تا پایان سال پیش بینی شده است؟ خاطرنشان کرد: مسابقات بین‌المللی فزاغ را بهمن‌ در امارات داریم که البته هنوز مشخص نیست ورزشکاری به این تورنمنت اعزام کنیم.

هادیزاده در پایان افزود: همان طورکه در پارالمپیک توکیو بیشترین مدال ها توسط دوومیدانی کاران نابینا و کم‌بینا کسب شد، تلاش بر این است که در هانگژو نیز بهترین عملکرد را داشته باشیم و بیشترین مدال‌ها را به خود اختصاص دهیم.

دیدگاهها