کد خبر : 1846439 | 12 مهر 1401 ساعت 12:29 | 47.4K بازدید | 14 دیدگاه

مددی: سکوهای 69 زون شکسته است

شوک بزرگ؛ خطر ریزش ورزشگاه آزادی!

مدیر پیشین ورزشگاه آزادی نسبت به شکستگی سکوهای 69 زون این ورزشگاه هشدار داد و اعلام کرد خطر ریزش این ورزشگاه قدیمی را تهدید می‌کند.

شوک بزرگ؛ خطر ریزش ورزشگاه آزادی!

به گزارش "ورزش سه"، موضوع شکستگی سکوهای ورزشگاه آزادی و احتمال ریزش این ورزشگاه از مدت‌ها قبل با انتشار برخی تصاویر در فضای مجازی دست به دست شد. در این خصوص وزیر ورزش و جوانان و برخی دیگر از مسئولان ورزش کشور واکنش هایی داشتند و اعلام کردند که خطر جدی وجود ندارد و اقدامات لازم صورت گرفته تا مقاوم‌سازی ورزشگاه به طور کامل انجام شود.

حالا اما در حالی که تصور می‌شد مسئله نگران‌کننده‌ای درباره عدم ایمنی سکوهای آزادی وجود ندارد، مدیر برکنار شده این ورزشگاه نسبت به وارد شدن آسیب جدی به سکوها هشدار داد.

احمد مددی که بعد از دیدار پرسپولیس و تراکتور از سوی مدیرعامل شرکت توسعه و تجهیز از سمت مدیریت ورزشگاه آزادی برکنار شد، در بخشی از گفت‌وگوی خود با برنامه فوتبال برتر به موضوع خطرناک شکستگی سکوهای آزادی اشاره کرد و صحبت‌های نگران‌کننده‌ای را بر زبان آورد.

او در این خصوص گفت: «ما در آزادی در برخی زون‌ها با پدیده شکست سکوها مواجه هستیم. این متفاوت از سازه است. به دلیل اینکه عمر ورزشگاه 50 سال است و در برابر سرما و گرما و باران و برف سکوها با شکست مواجه شده است. زیر این سکوها عمق وجود دارد و احتمال حادثه و آسیب هست.»

1719099

او با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای مقاوم‌سازی سکوها گفت: «با پیگیری‌های یک‌سال ما 3 زون مقاوم‌سازی شده است. 69 زون شکسته و آسیب‌دیده باقی مانده که برای 15 زون مناقصه برگزار کردند تا پیمانکار بیاید و کار مقاوم‌سازی را شروع کند. این کارها باعث می‌شود ورزشگاه آزادی را پویا و زنده نگه داریم.»

مدیر پیشین ورزشگاه آزادی ادامه داد: «ورزشگاه‌های بزرگ دیگر هر 25 تا 30 سال یک بازسازی شده است. نه فقط سکوها، بلکه در عایق بندی و تاسیسات و ... انجام شده است. 50 سال است برای آزادی کاری نشده است. ما درباره یک موجود 50 ساله صحبت می‌کنیم.»

مددی در پایان افزود: «برخی هنوز باور ندارند سکوها در آستانه ریزش است. خیلی عجیب است. برخی‌ها می‌گویند شیطنت است و مشکلی وجود ندارد. مگر می‌شود به مردم دروغ گفت؟»

این صحبت های تکان‌دهنده مددی، یک نگرانی بزرگ را به وجود می‌آورد. ورزشگاه آزادی میزبان دیدارهای استقلال و پرسپولیس و همچنین تیم ملی فوتبال ایران است. اگر اتفاقی در این ورزشگاه رخ بدهد، قطعا می‌تواند شبیه به یک فاجعه باشد. به همین خاطر مدیریت شرکت توسعه و تجهیز و همچنین مدیر جدید ورزشگاه آزادی باید هرچه سریع‌تر در این خصوص اقدامات لازم را انجام بدهند و برای ایمن‌سازی سکوهای ورزشگاه پیر پایتخت تلاش کنند.

ویدئو: 261395

دیدگاهها