کد خبر : 1846772 | 14 مهر 1401 ساعت 12:10 | 144.1K بازدید | 24 دیدگاه

اختصاصی - شوک به تیم‌ملی با 6 هفته دوری سردار

این دو نفر سردار آزمون را به جام جهانی می‌رسانند!

شنیده‌ها حاکی از آن است که سردار آزمون در آستانه بازی با انگلیس مهیای حضور در میادین خواهد شد.

این دو نفر سردار آزمون را به جام جهانی می‌رسانند!

به گزارش "ورزش سه" تا نخستین بازی تیم ملی ایران در جام جهانی قطر کمتر از پنجاه روز دیگر زمان مانده است. در این بین، یکی از نکات جالب توجه برای هر کشور حاضر در جام جهانی، بررسی رکوردداران حضور در این تورنمنت است. در حالت عادی دنبال‌کننده‌های فوتبال عموما روی بازیکنان و مربیان تمرکز می‌کنند و این موضوع در فوتبال ایران هم مستثنی نیست.

مسعود شجاعی، کاپیتان تیم ملی ایران در جام جهانی 2018 روسیه با سه دوره حضور در این مسابقات که دوره 2006 آلمان و 2014 برزیل را هم شامل می‌شود، رکورددار حضور در این تورنمنت بین بازیکنان ایرانی به شمار می‌رود. رکوردی که امسال در صورتی که اتفاق خاصی نیفتد، احسان حاج‌صفی، علیرضا جهانبخش و کریم انصاری‌فرد هم به آن دست پیدا می‌کنند.

اما نکته جالب در این خصوص، به کادر پزشکی تیم ملی برمی‌گردد؛ جایی که دکتر پرهان خانلری و دکتر علیرضا شهاب، زوج همیشگی کادر پزشکی تیم ملی ایران در قطر، چهارمین دوره حضور خود در جام جهانی را تجربه می‌کنند و از این نظر از تمام بازیکنان تیم ملی پیشی می‌گیرند. اعضای کادر پزشکی ایران که در همه این سال‌ها در کنار بازیکنان و مربیان در تیم ملی حاضر بودند، نخستین بار در جام جهانی 2006 آلمان همراه با تیم ملی به جام جهانی رفتند.

دکتر شهاب و دکتر خانلری در حال بیرون آوردن مهرزاد معدنچی از زمین بعد از مصدومیت این بازیکن در تمرین تیم ملی در اردوی سوئیس.
بعد از شکست برابر بوسنی و حذف از جام جهانی 2014، نیمکت تیم ملی ایران یکی از مغموم‌ترین روزهای تاریخش را به خود دید که علیرضا شهاب هم بخشی از آن بود.
امید ابراهیمی بعد از تکل فوق‌العاده مقابل مراکش از ناحیه دنده مصدوم شد اما با تلاش کادر پزشکی ایران به بازی بعد مقابل اسپانیا رسید.

آنها که با حضور مربیانی چون قلعه‌نویی، دایی و قطبی هم کنار تیم ملی بودند، بعد از حضور کارلوس کی‌روش با این سرمربی دو جام جهانی 2014 و 2018 را تجربه کردند تا دوره پیش رو در قطر، چهارمین جام جهانی آنها لقب بگیرد. کادری که با رساندن به موقع وحید امیری به شرایط آمادگی، دست سی کیو را برای دعوت از این بازیکن باز گذاشتند و حالا ماموریت بزرگ رساندن سردار آزمون، ستاره ایرانی لورکوزن به جام جهانی بعد از مصدومیت در پورتو را پیش رو خواهند داشت.

سردار آزمون که در حاشیه بازی با پورتو و زمانی که مشغول گرم کردن بود، از ناحیه عضله چهار سر ران دچار آسیب دیدگی شد، امروز نتایج ام آر آی خود را دریافت کرد و بر اساس شنیده های خبرنگار ما، ۵-۶ هفته از میادین دور خواهد بود.

به این ترتیب او در آستانه جام جهانی آماده حضور در ترکیب ایران می‌شود و احتمالا کارلوس کی‌روش نیز نامش را در بین مسافران قطر قرار خواهد داد اما شاید در بازی با انگلیس غایب بزرگ ایران باشد.

کادرپزشکی تیم‌ملی که چند ماه پرچالش را با وحید امیری سپری کرد، حالا آزمون را به عنوان مصدوم بزرگ تیم‌ملی خواهد داشت و باید دید که با او چه می‌کند.

دیدگاهها