کد خبر : 1846951 | 15 مهر 1401 ساعت 19:00 | 180.8K بازدید | 82 دیدگاه

پرخطر اما کم گل تحت تاثیر دود غلیظ

استقلال 1- فولاد 1؛ آتش‌نشان مرد اول بازی!

استقلال با وجود حملات مکرر موفق نشد بیش از یکبار دروازه فولاد را باز کند تا این بازی با نتیجه مساوی به اتمام برسد.

استقلال 1- فولاد 1؛ آتش‌نشان مرد اول بازی!

به گزارش "ورزش سه"، استقلال پس از روند خوبی که طی 6 هفته گذشته طی کرده و بردی که در دیدار خارج از خانه اخیرش مقابل گل‌گهر سیرجان داشت، امروز هم به دنبال برتری برابر فولاد خوزستان بود تا در بالای جدول بماند، اما آنها در نیمه اول روی یک اشتباه در خط دفاعی غافلگیر شدند و گل اول را توسط مجید علیاری دریافت کردند ولی در ادامه با یک نمایش سراسر هجومی توسط محمد محبی به گل رسیدند، اما پس از آن با وجود حملات متعدد و صحنه‌های مشکوک به داوری که پنالتی اعلام نشد، نتوانستند گل دوم را بزنند و به برتری برسند.

هفته هشتم لیگ برتر؛ جمعه: 1401/07/15 ؛ ساعت: 17
استادیوم: آزادی/ بدون تماشاگر.
داور: حمید حاج‌ملک/ کمک‌ها: محمدرضا منصوری و فرهاد فرهادپور؛ داور چهارم: علی بای/ ناظر داوری: علیرضا کهوری.

استقلال:
سید حسین حسینی، محمدحسین مرادمند، رافائل سیلوا، کوین یامگا، جعفر سلمانی(46- سید ابوالفضل جلالی)، روزبه چشمی(75- محمدزبیر نیک‌نفس)، مهدی مهدی‌پور، آرش رضاوند(75- سعید مهری)، محمد محبی، مهدی قایدی(75- رضا میرزایی) و پیمان بابایی(85- سجاد شهباززاده)
سرمربی: ریکاردو ساپینتو

فولاد خوزستان:
کریستوفر نت(46- شهاب گردان)، عارف آقاسی، موسی کولی‌بالی، مهدی شیری، سعید آقایی، حمید بوحمدان، محمد آبشک(1+90- احمد عبدالله‌زاده)، وریا غفوری(63- علیرضا کوشکی)، ساسان انصاری، احسان پهلوان(63- علی قربانی) و مجید علیاری.
سرمربی: جواد نکونام

اخطار

ساسان انصاری(48) از فولاد

رضا میرزایی(77) رافائل سیلوا(83) از استقلال

⚽️ شرح گل:

استقلال صفر- فولاد یک (دقیقه 16: مجید علیاری): ارسال بلند مهدی شیری به بعد از تیرک دوم را حمید بوحمدان با ضربه سر زد که در ادامه دفع ناقص محمد آبشک با ضربه سر پاس داد تا مجید علیاری با فرار از خط آفساید، و ضربه سر چرخشی به گوشه دروازه، فولاد را به گل اول برساند.

ویدئو: 261633

استقلال یک- فولاد یک (دقیقه 61: محمد محبی): ارسال مهدی قایدی از روی کرنر سمت چپ زمین با عبور از روی دست شهاب گردان که خروج اشتباهی از دروازه داشت، به محمدحسین مرادمند رسید که پاس این بازیکن با ضربه سر را محمد محبی با یک مهار و ضربه راحت به تور دروازه فولاد چسباند.

ویدئو: 261638

اتفاق ویژه

عدم اعلام پنالتی برای استقلال در سه صحنه متفاوت که برخوردهای مشکوکی شکل گرفت و اعتراض آبی‌پوشان را به همراه داشت، موجب شد تا داورِ آتش‌نشان مسابقه تبدیل به مرد اول بازی باشد و تصمیم‌های او (شاید) در نتیجه تاثیرگذار.

بهترین بازیکن

محمد محبی با حضور در سمت راست زمین استقلال بازهم نمایش درخشانی ارائه کرد و پرتلاش و دونده بود تا بتواند تیمش را مقابل فولاد به گل برساند که البته خودش موفق به انجام این کار شد. محبی در تقابل با فولاد علاوه بر موقعیت‌سازی متعدد و نفوذ به محوطه جریمه این تیم، روی یک صحنه مشکوک به داوری هم حضور داشت که داور خطایی روی او تشخیص نداد ولی با این وجود زدن یک گل و نمایشی که در خط حمله داشت، او را تبدیل به بهترین بازیکن زمین می‌کند.

⏱️لحظات حساس:

ثانیه 50: محمد محبی با سرعت بالا از سمت راست نفوذ کرد که قبل از ورود به محوطه جریمه فولاد در برخورد با آقاسی سرنگون شد و توپ او به بیرون رفت که داور در این صحنه اعتقادی به گرفتن خطا نداشت.

دقیقه 21: دفع ناقص دوباره توسط مدافعان استقلال و ضربه قیچی برگردان مجید علیاری، عرض زمین را طی کرد و ثمری نداشت.

دقیقه 25: شوت بیرون پای فنی آرش رضاوند از پشت محوطه جریمه پس از برخورد به یک مدافع فولاد به کرنر رفت.

دقیقه 32: شوت محکم زمینی پیمان بابایی از پشت محوطه جریمه را کریستوفر نت به شکل ناقص دفع کرد که ضربه محمد محبی در ریباند پس از برخورد به مدافع فولاد تبدیل به گل نشد.
دقیقه 33: دو ارسال پیاپی مهدی مهدی‌پور از کرنر ثمری نداشت و توسط مدافعان فولاد به کرنر دفع شد.
دقیقه 34: اشتباه عجیب در خط دفاعی فولاد و پاس رو به جلوی رضاوند با ضربه سر موجب شد تا محمد محبی در موقعیت تک به تک با کریستوفر نت قرار بگیرد که شوت مهاجم جوان فولاد بی‌دقت بود و با واکنش خوب گلر فولاد به دروازه این تیم راهی پیدا نکرد.

دقیقه 37: شوت تماشایی پیمان بابایی بازهم با بدشانسی او و استقلالی‌ها تبدیل به گل نشد و این بار ضربه زمینی او به تیرک عمودی دروازه فولاد اصابت کرد و به بیرون رفت.

دقیقه 49: ضربه ایستگاهی مهدی‌پور دقت و قدرت لازم را نداشت و خطری دروازه فولاد را تهدید نکرد.

دقیقه 55: نزدیک بود دروازه فولاد روی شوت مهدی قایدی باز شود که شهاب گردان توپ را به شکل ناقص دفع کرد و در برگشت نیز ضربه نه چندان خوب یامگا را دروازه‌بان فولاد دفع کرد که در ریباند مجدد شوت رضاوند در برخورد با مدافعان حریف دور شد.

دقیقه 68: پس از ارسال کرنر آبی‌ها، پیمان بابایی در محوطه جریمه فولاد سرنگون شد که داور در این صحنه مشکوک پنالتی نگرفت و بازی را دنبال کرد.
دقیقه 70: ضربه آکروباتیک علی قربانی در محوطه جریمه استقلال ثمری نداشت.
دقیقه 72: شوت ابوالفضل جلالی به تور کنار دروازه فولاد اصابت کرد و تبدیل به گل نشد.
دقیقه 75: ضربه سر کولی‌بالی با اختلاف کمی از کنار دروازه استقلال به بیرون رفت.
دقیقه 77: رضا میرزایی با فرار عالی به محوطه جریمه فولاد در موقعیت تک به تک با گردان قرار گرفت، اما در برخورد با مهدی شیری سرنگون شد که داور در این صحنه اعلام پنالتی نکرد و تمارض مهاجم ریزنقش آبی‌ها را تشخیص داد!
دقیقه 79: میرزایی برای دومین بار در محوطه جریمه استقلال و پس از تکل کوشکی، وینگر فولاد سرنگون شد که داور بازهم اعتقادی به گرفتن پنالتی نداشت.

دقیقه 5+90: پاس جلالی پشت مدافعان فولاد را گردان به شکل ناقص دفع کرد که در برگشت هم شوت مهری بی‌دقت بود و قبل از رسیدن به دروازه دفع شد.
دقیقه 5+90: شوت روی پای عجیب و بی‌دقت مرادمند از میانه زمین حمله استقلال را بی‌نتیجه گذاشت تا توپ به بیرون برود.

🔴حاشیه:

* وریا غفوری، کاپیتان سابق استقلال و بازیکن کنونی فولاد پیش از شروع بازی به سمت هم‌تیمی‌های سابق خود و نیمکت‌نشینان حریف رفت و برخورد صمیمانه‌ای با آنها ازجمله زبیر نیک‌نفس داشت.


* قبل از شروع مسابقه، تعدادی از بازیکنان دو تیم به سمت مربیان رقیب رفتند.

* قبل از شروع مسابقه تعدادی از اعضای کادر فنی دو تیم با یک دیگر خوش و بش کردند.
* به دلیل آتش گرفتن یک سوله در اطراف مجموعه ورزشی آزادی، دود سیاه رنگی آسمانِ بیرون از استادیوم را پوشانده و جلب توجه زیادی می‌کند.


* خالی بودن ورزشگاه آزادی از تماشاگر موجب شده تا صدای بازیکنان و مربیان دو تیم به گوش برسد.
* مرادمند پس از اینکه اولین کرنر بازی را در دقیقه 4 به فولاد داد، به کمک داور اول معترض بود که خطای ساسان انصاری روی او را اعلام نکرده است.

* در دقیقه 15 شوت مجید علیاری در محوطه جریمه استقلال به رضاوند برخورد کرد که فولادی‌ها در این صحنه اعتقاد به خطای هند پنالتی داشتند، اما داور دستور به ادامه بازی داد.

* مهدی هاشمی‌نسب در زمان ارسال‌های بازیکنان استقلال با فریادهای خود نحوه یارگیری توسط مدافعان فولاد را به آنها گوشزد می‌کند.
* سید مهدی رحمتی، سرمربی و وحید فاضلی، مربی آلومینیوم که تیم‌شان دو هفته دیگر در ورزشگاه آزادی مقابل استقلال بازی دارد، از نزدیک دیدار آبی‌پوشان برابر فولاد را تماشا می‌کنند.


* مرادمند در یک صحنه بخاطر سر و صدای ساسان انصاری برای گرفتن خطا به او معترض شد که البته درگیری بین آنها شکل نگرفت.

 

* ساپینتو، سرمربی استقلال که بخاطر محرومیت از روی سکوها بازی را تماشا می‌کند، همراه با یکی از دستیاران خود که لپ‌تاپ به دست است، به آنالیز عملکرد بازیکنان خود پرداخت و البته در بین دو نیمه به رختکن رفت تا نکات لازم را به شاگردان‌اش گوشزد کند.

* کریستوفر نت، گلر فولاد که در نیمه اول روی یک صحنه مصدوم شده بود، در شروع نیمه دوم جای خود را به شهاب گردان داد.

* ساپینتو پس از عدم اعلام پنالتی برای استقلال در دو صحنه مختلف، با عصبانیت از روی سکوها بازی را دنبال کرد.
* روزبه چشمی، بازیکن استقلال که تعویض شده بود، از روی نیمکت به شدت نسبت به عملکرد داور معترض بود.
* خسرو حیدری، مربی استقلال بخاطر اعتراض به داور کارت زرد گرفت.

دیدگاهها