کد خبر : 1850742 | 07 آبان 1401 ساعت 17:57 | 12.3K بازدید | 3 دیدگاه

گواردیولا: هیچ فضایی برای خلق موقعیت نداشتیم

پپ گواردیولا، سرمربی منچسترسیتی، مدعی شد سبک بازی لستر باعث شده آنها فضایی برای خلق موقعیت نداشته باشند.

گواردیولا: هیچ فضایی برای خلق موقعیت نداشتیم

به گزارش "ورزش سه"، عصر امروز منچسترسیتی در دیداری دشوار و در شرایطی که فرصت های زیادی برای گلزنی نداشت، در نهایت با تک گل تماشایی کوین دی بروینه از روی یک ضربه ایستگاهی به برتری رسید و با یک بازی بیشتر، بالاتر از آرسنال در صدر جدول ایستاد. پپ گواردیولا در پایان این دیدار به تمجید از عملکرد ستاره بلژیکی تیمش پرداخت و تاکید کرد او دوباره در مرز آمادگی قرار دارد. 

پپ گواردیولا گفت: کوین دی بروینه به روزهای اوج خودش بازگشته، او بازیکنی فوق‌العاده است و خودش نیز این را می‌داند. دی بروینه در چند بازی قبلی چندان آماده نبود، اما امروز دوباره عملکرد بسیار خوبی داشت. ما امروز با تیمی روبرو شدیم که با پنج مدافع در مقابل دروازه خود دفاع می‌کرد. 

1757717

همچنین جیمی واردی توانست رودری را به خود مشغول کند و چهار بازیکن خط میانی لستر نیز در نزدیکی مدافع این تیم و در مقابل محوطه 18 قدم بازی می کردند و در این شرایط به معنای واقعی کلمه هیچ فضایی برای بازی‌سازی و خلق موقعیت برای تیم مقابل وجود ندارد.

در این موقعیت ما می‌توانیم این کار را در مرحله انتقال توپ و با تحرک انجام دهیم، اما ما یک تیم فوق‌العاده برای حرکت از پشت و یا استفاده از توپ‌های‌ دوم نیستیم. به همین دلیل باید در چنین شرایطی در جریان مسابقه صبور باشیم، ناامید نشویم و اجازه ندهیم حریف از ضد حملات یا ضربات آزاد یا کرنر استفاده کرده و روی دروازه ما موقعیت بسازد.

جیمز مدیسون برای بازی کردن در این پست استاد است، اما ما نیز در این دیدار واقعا خوب دفاع کردیم. البته در پایان و زمانی که باید توپ را حفظ می کردیم، در تلاش بودیم که ریتم بازی خود را افزایش دهیم. ما با ریتم پایین بازی کردیم و به همین دلیل شرایط برای ما دشوار شد."

دیدگاهها