کد خبر : 1854177 | 28 آبان 1401 ساعت 02:54 | 38.7K بازدید | 18 دیدگاه

اگر با اشتباه مگوایر ایران صعود می‌کند، پس امیدوارم!

مهندس تراکتور: رونالدو برای ما خدای فوتبال است

هافبک پرتغالی تراکتور معتقد است که رونالدو برای مردم کشورش خدای فوتبال است.

مهندس تراکتور: رونالدو برای ما خدای فوتبال است

به گزارش "ورزش سه"، ریکاردو آلوز، هافبک پرتغالی تراکتور که با 7 پاس گل بهترین پاسور این فصل لیگ برتر ایران است عقیده دارد که تیم ملی ایران پتانسیل صعود به دور حذفی جام جهانی را دارد. در آیتمی از ویژه برنامه جام جهانی، سوالاتی از مهندس تراکتوری‌ها در خصوص جام جهانی، تیم ملی کشورش و همچنین تیم ملی ایران پرسیده شد که پاسخ های جالب او را در ادامه می خوانید:

با وجود VAR امکان به ثمر رسیدن گل دست خدا نبود
 VAR اتفاق مهمی در فوتبال است ولی به نظر من جذابیت های آن را می گیرد. فوتبال از خیابان ها می آید و یک ورزش آزاد است. در آن گلی با دست خدای مارادونا داشتیم که به انگلیس زد و باعث خوشحالی یک ملت شد. ولی الان که VAR هست نه می توانی دور از چشم داور خطایی بکنی نه می توانی آفسایدی انجام دهی و نه حتی می توانی با دست گل بزنی! یک مقدار از خوشحالی های غیرمنتظره فوتبال کاسته شده است اما گاهی نیز به برقراری عدالت کمک می کند. فوتبال همیشه دستخوش تغییر است. VAR آمده و گسترش یافته اما ذات فوتبال هرگز تغییر نمی کند.
تاثیر برگزاری جام جهانی در فصل زمستان روی کیفیت مسابقات
شاید فرق کند. به هر حال اقلیم و فضای متفاوتی است. همیشه تورنمنت های بزرگ در فصل تابستان برگزار می شود ولی شرایط قطر فرق می کند. هم به لحاظ هوایی و هم به لحاظ اقلیمی شرایط فرق دارد و زمان می برد تا بازیکنان با آن هماهنگ شوند. این قطعا روی کیفیت هم تاثیرگذار است.

مسی یا رونالدو؟ کدام یک در این دوره عملکرد بهتری خواهند داشت
رونالدو. او قطعا خدای فوتبال ما پرتغالی‌هاست. به خاطر افتخارات و اتفاقاتی که رقم زده است. او قهرمان یورو شده است. برای من و خیلی از فوتبالدوستان کریس محبوب‌ترین ستاره جام است.

بهترین بازیکن این دوره؟
بازیکنان باکیفیت زیادی در فوتبال داریم. می توانم نیمار، امباپه، دی‌بروینه، مسی و چند بازیکن از تیم خودمان مثل برناردو سیلوا و کانسلو اشاره کنم.

جای خالی کدام ستاره احساس می شود؟
جام جهانی جای بهترین بازیکنان است و بهترین ها در آن بازی می کنند. بعضی از بازیکنان اما به خاطر تیم های خود در جام جهانی نیستند. هالند و خیلی از ستاره های ایتالیا به خاطر نبودن تیم های ملی خود در جام جهانی، این مسابقات را از دست دادند.

ایران شانس صعود به دور حذفی را دارد؟
وقتی شما به مرحله نهایی جام جهانی صعود می کنید، قطعا شانس صعود از مرحله گروهی را هم دارید. ایران پتانسیل خوبی دارد و می تواند از پس تیم های گروه بربیاید. انگلیس تیمی خوب با بازیکنان خوب است اما همیشه در این نوع تورنمنت ها می لنگد. به نظرم اگر این خودباوری را داشته باشند می تواند شانس صعود از گروه را هم پیدا کنند.

به نظرت ایران می تواند از اشتباهات مگوایر به سود خود استفاده کند؟
الان اصلا قشنگ نیست که بد کسی را بگویم. همه ما مثل زندگی ممکن است در فوتبال هم اشتباه کنیم. هیچ‌کس نمی خواهد اشتباه کند اما اگر اشتباه او باعث می شود که ایران از گروه خود صعود کند بله امیدوارم اشتباه رقم بخورد و ایران به نتیجه خوبی مقابل انگلیس برسد.

دیدگاهها