کد خبر : 1854910 | 01 آذر 1401 ساعت 15:12 | 96K بازدید | 25 دیدگاه

چرا روی سر خودت کوبیدی؟ مگر گلر نبودی

انتقاد صریح ستاره سابق تیم ملی از کی‌روش

مدافع اسبق تیم ملی با اشاره به شکست سنگین ایران مقابل انگلیس، از آن به عنوان یک نمایش ناامیدکننده و غیرقابل پذیرش یاد کرد.

انتقاد صریح ستاره سابق تیم ملی از کی‌روش

به گزارش "ورزش سه"، محمد نصرتی مدافع اسبق تیم ملی که سابقه حضور در جام جهانی را نیز در کارنامه دارد، در واکنش به این سوال که شکست تیم ملی مقابل اولین حریف خود همه را غافلگیر کرده، اینطور توضیح داد: غافلگیری چیست؟ آبروی ما در دنیا رفت. آبروریزی از این بیشتر؟ دیگر هیچ اعتبار و ارزشی در فوتبال دنیا نداریم. همه دیگر از ما به عنوان یک تیم ضعیف و بی ارزش یاد می‌کنند. هرچه بگویم کم گفته ام. جام جهانی بزرگترین رویداد فوتبالی دنیاست و همه آن را می‌بینند. دیگر در چه میدانی باید آبروریزی از این بزرگتر ایجاد می‌شد؟

وی با اشاره به صحبت های کی‌روش در نشست خبری گفت: آقای کی‌روش نمی‌دانم ما را چه فرض کرده است؟ خیلی جلوی خودم را می‌گیرم که حرف بدی نزنم. می‌آید می‌گوید این بازی یک جلسه تمرینی برای ما بود؟ به جای یک عذرخواهی از مردم ایران چنین حرفی می‌زند؟ با توجه به این ترکیبی که چیده و چینشی که داشته است من که قبل از بازی در صفحه‌ام نوشتم با این ترکیب حداقل با 3 گل اختلاف می‌بازیم و مشخص بود. اینطور نبوده که بعد از رقم خوردن اتفاقات بگوییم اینجور شده است. تیم جلوی اروگوئه که از بهترین تیم‌های دنیاست نمایش به آن کم نقصی ارائه داده است و بعد کی‌روش می‌آید این همه تغییر در نفرات اصلی ایجاد می‌کند. بازیکنانی هستند که با تمام احترامی که برایشان قائلم یک هزارم درصد هم فکرش را نمی‌کردند دعوت شوند و آنها را در جام جهانی فیکس بازی داده است. این بر اساس چه استراتژی و برنامه‌ای بوده است؟

نصرتی در ادامه گفت: اینها که گفتم مربوط به قبل از بازی است، در جریان بازی هم بیرانوند مصدوم می‌شود و شما دروازه‌بان را تعویض می‌کنی و با دست می‌زنی توی سر خودت؟ پس هنر مربیگری شما کجاست؟ چه هنری داری که به این شکل اعتماد به نفس تیمت را نابود می‌کنی؟ حسین حسینی می‌خواهد برود درون زمین و به جای اینکه با او صحبت کنی و روحیه بدهی اینطور روحیه‌اش را خراب میکنی. خوب است خودت گلر بودی.

وی در ادامه گفت: واقعاً تعجب می‌کنم. خیلی وقت بود تیم ملی با این سیستم بازی نکرده بود. بعد شما در نشست خبری می‌گویی این تیمی که الان حضور دارد همه در 2018 بودند و فقط یک ابوالفضل جلالی اضافه شده است. یعنی می‌خواهی بگویی صعود تیم ملی هم به نام خودت بوده است؟ شما چرا انقدر ما را ساده فرض کردید. الان می‌گویند دو بازی دیگر فرصت داریم. چه فرصتی؟ مگر اینکه ولز و آمریکا را ببریم تا التیامی روی دردهای مردم شود. می‌گوید بازی تمرینی بوده است. بهتر است چیزی نگویی آقای کی‌روش. می گویند چرا ایراد می‌گیری ولی همه جای دنیا همین است. اصلاً همه اینها به کنار. شما آمار بازی را نگاه کنید. یک آبروریزی بزرگ بین المللی بوده است. واقعاً چه توجیهی دارید؟

نصرتی با اشاره به اینکه زمان استخدام کی‌روش، مسئولان فدراسیون مدعی بودند برای کسب نتایج آبرومندانه این تصمیم را گرفتند، گفت: حالا بیایید و بگویید کجایش آبرومندانه بود؟ یک زمان شما از لحاظ مالکیت توپ یا موقعیت سازی یا یک آیتم حرفی برای گفتن دارید و یک برتری نسبت به حریف دارید می‌گوییم یک نکته مثبت در بازی تیم وجود داشته است. به نظرم همین الان باید کی‌روش را اخراج کنند تا دیر نشده است و مسئولینی که ایشان را آوردند استعفا دهند. اگر بخواهیم به مسائل دیگر ربطش بدهیم که واقعاً توجیه و فرار رو به جلو و پاک کردن صورت مساله است. می‌خواهد باخت را گردن مسائل دیگر بگذارد. فکر کردید با چه کسانی طرف هستید؟ همیشه در هر کشوری این مسائل پیش می آید. عراق یادم است یک زمان جنگ بود و قهرمان آسیا شدند.

وی درباره اینکه آیا تیم ملی شانس صعود دارد، گفت: من بازی آمریکا - ولز را دیدم. نه اصلاً شانسی ندارند. با آقای کی روش  ما هیچ شانسی برای صعود نداریم. البته آقای کی روش تیم را کوچ نمی کرد. یکجورهایی یکی از بازیکنان تیم را کوچ می‌کرد. نمی‌خواهم اسم بیاورم. این چه ترکیبی بود که کارلوس کی روش برای تیم چید؟! حتی بازیکنان خودمان غافلگیر شدند. دو گلی که ما زدیم آنها از روی شکم سیری بازی می کردند. آقای کی روش در نیمه اول کار را به نحو احسن برای انگلیس در آورد.

نصرتی با اعلام اینکه دو شکست سنگین تیم ملی در آسیا و جام جهانی با کی روش رقم خورده گفت: در جوامع فوتبالی بین المللی برای ایران آبرو ریزی پیش آمد و در یاد همه ماند که در بالاترین سطح فوتبال 6 گل دریافت کردیم و مسئله در تاریخ ثبت شد. قول می دهم دیگر بدتر از این شکستی نداشتیم و نخواهیم داشت. قبل بازی هم پیش‌بینی کردیم که حداقل با اختلاف سه گل شکست می‌خوریم. اختلاف ما با انگلیس در حالتی که گردش توپ و ایجاد موقعیت کنیم 2 گل بود. بازی با اروگوئه را بازی کردیم در جام جهانی آنها را ببینید. من نمی‌گویم چرا انگلیس را نبردیم  بلکه می‌گویم فوتبال بازی کنیم. ما کثیف بازی کردیم و هیچ کیفیتی نداشتیم.

وی با انتقاد از چینش ترکیب گفت: شجاع خلیل زاده و کنعانی زادگان در خط دفاع ایران عملکرد خیلی خوبی داشتند و تیم با اقتدار از مرحله مقدماتی صعود کرد، اما سرمربی تیم را طور دیگری چینش کرد. یا علی کریمی که مدتهاست دور از میادین است فیکس بازی می‌کند. چرا باید 25 نفره به جام جهانی برویم و آرمین سهرابیان و امید نورافکن واقعا چرا باید خط بخورد؟! در حق یکسری بازیکنان مانند امید نورافکن و میلاد سرلک نامردی شد. سرلک مصدوم بوده؟ خب مگر علی کریمی مصدوم نبود؟نیاز نبود تیم حریف را غافلگیر کنیم بازیکنان خودمان غافلگیر شدند.

دیدگاهها