کد خبر : 1855068 | 02 آذر 1401 ساعت 11:40 | 3.3K بازدید | 0 دیدگاه

تکلیف مقانلو قبل از جهانی مکزیک مشخص شده بود

کریمی: بانوان نتیجه انتخاب ناعادلانه را گرفتند

سرمربی پیشین تیم ملی تکواندو گفت: فکر می‌کنم قبل از اعزام به مکزیک، کادرفنی بعدی تیم ملی انتخاب شده بود و عمر کادرفنی فعلی تا پایان این مسابقات بود.

کریمی: بانوان نتیجه انتخاب ناعادلانه را گرفتند

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از تسنیم، مرتضی کریمی در خصوص کسب جایگاه هجدهمی تکواندو ایران در مسابقات جهانی اظهار داشت: مشخص بود که نمی‌توانیم مقامی کسب کنیم. البته خوشبختانه در بخش مردان شجاعت به خرج دادیم و ترکیب تیم را تا حدودی جوان کردیم. هر چند نباید فراموش کنیم در این مسابقات عملکرد خوبی نداشتیم و نتوانستیم توانایی‌های تکواندو ایران را به نمایش بگذاریم.

وی با انتقاد از حاشیه‌های قبل از اعزام  عنوان کرد: قبل از اعزام حاشیه‌هایی وجود داشت که روی عملکرد بچه‌ها  تاثیر گذاشت. باید قبول کنیم بدون خواست کادرفنی و فدراسیون بسیاری از جوانان ما در انتخابی موفق شدند و به عضویت تیم ملی در آمدند. از طرفی تکلیف مقانلو سه، چهار ماه بعد از مسابقات قهرمانی آسیا برای حضور در مسابقات جهانی مشخص شد و این بلاتکلیفی به ما ضربه زد. همدل نبودن مربیان و کادر فدراسیون یکی دیگر از نقاط ضعف ما بود.

سرمربی پیشین تیم ملی تکواندو تصریح کرد: برای حضور در مسابقات تنها دو مربی اعزام کردیم و این نشان دهنده مشکلات زیاد ما بود. در حالی که نیاز بود مربیان بیشتری مانند بخش بانوان همراه تیم باشند. در بخش بانوان با حضور 6 بازیکن 3مربی اعزام شدند، اما در بخش آقایان با وجود ترکیب کامل تنها دو مربی را اعزام کردیم. به نظر می‌رسید دلیل عدم اعزام مربیان بیشتر نیز مشکلات درون اردویی بود.

کریمی با اشاره به عملکرد ضعیف بازیکنان گفت: باید بپذیریم از نظر فنی خیلی ضعیف بودیم و خیلی زود دست بچه‌ها رو می‌شد و فقر تکنیکی داشتیم. اینکه گفته می‌شود رنکینگ نداشتیم و جدول بازیکنان ما بد بود توجیه است، در حالی که جدول بد نبود و اکثر بچه‌ها نیز در دورهای ابتدایی پیروز شدند، اما در بازی سوم و چهارم باختند. این نشان می‌دهد بچه‌ها خوب جنگیدند، اما فقر تکنیکی داشتند و مسابقات برای آنها سنگین بود.

وی در پاسخ به این سوال که به نظر می‌رسد مربی تیم ملی نتوانست کمکی به مقانلو در جهت فنی داشته باشد، گفت: این موضوع را قبول دارم. اگر قرار است از بازیکنان ملی‌پوش که عمر قهرمانی آنها تمام شده است استفاده کنیم، ابتدا باید آنها را در کنار مربیان باتجربه قرار بدهیم تا دوره ببینند. مربی ما نتوانست در این مسابقات سنگین کمک فکری خوبی برای مقانلو باشد و ما نیاز به دو، سه مربی باتجربه داشتیم. این موضوعات باید در جلسات فنی موشکافی شود.

سرمربی پیشین تیم ملی تکواندو در خصوص عملکرد مقانلو افزود: زمان مقانلو برای مسابقات جهانی کم بود، اما تیم برای مسابقات جهانی نه تنها رشد نداشت، بلکه پسرفت هم داشت. توانایی بازیکنان ما کم نبود و اینکه چرا با این توانایی اینگونه عمل کردند را کادرفنی باید پاسخگو باشد.

کریمی در پاسخ به این سوال که با توجه به زمان 6 ماهه تا جهانی دوره آینده،  باید کادرفنی حفظ شود یا نه، گفت: فکر می‌کنم قبل از اعزام به مکزیک، کادرفنی بعدی تیم ملی انتخاب شده بود و عمر کادرفنی فعلی تا پایان این مسابقات بود. موضوعی که در صورت اتفاق، اشتباه خواهد بود. قبل از مسابقات نیز به جای حمایت کامل از مقانلو، زمزمه‌هایی شنیده می‌شد که کادر فنی بعد از جهانی تغییر خواهد کرد و بسحاق سرمربی خواهد شد.

وی تاکید کرد: این حرف‌ها فشار مضاعفی روی مقانلو گذاشت و به قول ساعی که اعتقاد دارد مقانلو مربی استرسی است، استرسش بیشتر شد. استرسی که باعث شد در مسابقات راحت نباشد و کمک فکری نیز به عنوان همکار نداشته باشد. وقتی مقانلو هدایت تیم ملی را قبول کرد به او گفتم دست به خودکشی بزرگی زده است ؛ چون فدراسیون ما نتیجه‌گرا است. در حالی که اگر تغییری در کادرفنی صورت نگیرد و دو، سه مربی باتجربه به این کادر اضافه و اتاق فکر مناسبی هم تشکیل شود آینده بهتری برای تکواندو ما خواهد بود. تیم ما خیلی خوب و قوی است و با یکی، دو جا به جایی می‌توانیم نتایج خوبی را در جهانی بعد بگیریم.

کریمی در خصوص عملکرد تیم بانوان عنوان کرد: وقتی تیم ناعادلانه انتخاب و مربیان ما شناختی روی بازیکنان ندارند نتیجه‌اش این می‌شود. مهلا مومن‌زاده را با کاهش 8، 9 کیلیویی به وزن یک آوردند و دیدید که در راند دوم و سوم بدنش دیگر جواب نمی‌داد و زانو زد و نشست. در بحث علمی کاهش وزن باید دو ، سه کیلو باشد و بیشتر از این مقدار برای بازیکنی که قرار است 6 تا 7 بازی انجام بدهد کار را سخت و بدنش را خالی می‌کند. متاسفانه مربیان این موضوعات را درک نکردند.

وی افزود: بعد از قهرمانی آسیا عنوان کردم که قهرمانی تیم دختران برای کادرفنی قبلی است و خیلی از من خرده گرفتند. عنوان کردم در مسابقات جهانی مشخص خواهد شد و دیدیم که در مسابقات جهانی بچه‌ها اصلاً در قد و قواره مسابقات آسیایی نبودند. این نشان می‌دهد که عملکرد ما یا دچار پسرفت شده است و یا در مسابقات مرتکب اشتباه شدیم. به هر حال توانایی تکواندو ما این نتایجی نیست که کسب شد.

دیدگاهها