کد خبر : 1855267 | 03 آذر 1401 ساعت 13:32 | 12.2K بازدید | 8 دیدگاه

به دلیل نبود VAR و کمک داور اضافه

وقت اضافه دقیق در ایران؟ فعلا در برنامه نیست!

کمیته داوران فدراسیون فوتبال فعلا برنامه ای برای محاسبه وقت های اضافه به صورت دقیق در لیگ برتر ندارد.

وقت اضافه دقیق در ایران؟ فعلا در برنامه نیست!

به گزارش "ورزش سه"، یکی از اتفاقات جالبی که در جام جهانی رخ داده و واکنش های متفاوتی را گرفته، موضوع محاسبه دقیق وقت های اضافه در مسابقات است. این در حالی است که در سال های گذشته در لیگ برتر ایران عدم محاسبه دقیق وقت های اضافی در لیگ برتر ایران به یک چالش تبدیل شده و اعتراض هایی را به همراه داشته است.

حالا با توجه به حمایت فیفا و شخصا کولینا به عنوان رییس کمیته داوران این نهاد بین المللی از محاسبه دقیق وقت های اضافی این امیدواری به وجود آمد که در ایران هم چنین مساله ای صورت بگیرد و داوران به طور دقیق وقت های اضافی را محاسبه کنند. این در حالی است که ظاهرا کمیته داوران فدراسیون فوتبال ابزارهای لازم برای این منظور را در اختیار ندارد.

علی خسروی عضو کمیته داوران فدراسیون فوتبال در پاسخ به این پرسش که آیا برنامه ای برای محاسبه دقیق وقت اضافه در لیگ برتر ایران وجود دارد، به خبرنگار ما گفت: «ماوقتی وقت های اضافی طولانی را دیدیم، فکر می کردیم این مساله هوشمند و رباتیک اتفاق می افتد، اما بعد که بررسی کردیم متوجه شدیم با تاکید شخص اینفانتینو و کمیته داوران فیفا به ریاست آقای کولینا وقت های اضافی با یک اجماع 4 نفره صورت می گیرد.»

او ادامه داد: «داور وسط، داور چهارم، کمک داور ذخیره و کمک داوری که در اتاق VAR نشسته وقت تلف شده را محاسبه می کنند و سپس از طریق گوشی با هم اجماع می کنند و وقت اضافی اعلام می شود.»

خسروی درباره احتمال استفاده از این شرایط در لیگ ایران تاکید کرد: «ما که فعلا در ایران کمک داور ویدئویی و کمک داور ذخیره هم نداریم. پس داور وسط و داور چهارم می توانند با هم اجماع کنند و وقت اضافه بگیرند. باید ببینیم در آینده چطور می شود این شرایط را بهتر در ایران مورد استفاده قرار داد.»

دیدگاهها