کد خبر : 1856128 | 07 آذر 1401 ساعت 18:24 | 20.2K بازدید | 2 دیدگاه

ایلکای گوندوگان:

خواستیم اینگونه به فیفا واکنش نشان دهیم

ایلکای گوندوگان، ستاره تیم ملی آلمان، مدعی شد آنها می خواستند به برخی تصمیمات فیفا واکنش نشان دهند.

خواستیم اینگونه به فیفا واکنش نشان دهیم

به گزارش "ورزش سه"، بازیکنان تیم ملی آلمان قبل از اولین بازی خود در جام جهانی و هنگام گرفتن عکس تیمی، دست خود را جلوی دهان گذاشته و به تصمیمات اخیر فیفا در رابطه با برخی موارد واکنش نشان دادند. ایلکای گوندوگان در مصاحبه ای مدعی شد دیگر بحث در مورد مسائل سیاسی در اردوی این تیم به پایان رسیده، اما آنها در آن مقطع قصد داشتند مواضع اعتراضی خود را به فیفا ثابت کنند.

1771411

ایلکای گوندوگان گفت: "صادقانه نظر من این است که اکنون زمان صحبت کردن در مورد مسائل سیاسی به پایان رسیده است. ما حالا اینجا هستیم و فکر می کنم قطر نیز بابت میزبانی جام جهانی به شدت به خودش افتخار می کند. همچنین آنها اولین کشور مسلمان و میزبان جام جهانی هستند و من نیز از یک خانواده مسلمان هستم، پس جامعه مسلمانان جهان نیز به این میزبانی کشور قطر افتخار می کند.

ژست دست روی دهان قبل از بازی اول؟ چند بازیکن از فیفا عصبانی بودند، زیرا مشخصا انجام کارهایی از سوی تیم برنامه ریزی شده بود. اما درست قبل از بازی با ژاپن این امکان از ما گرفته شد، پس چند بازیکن ناامید و عصبانی شدند و ما می خواستیم اینگونه عکس العملی نشان دهیم. ما در درون تیم با یکدیگر بحث کرده و در پایان تصمیم گرفتیم که این حرکت را علیه فیفا انجام دهیم. اگر قصد انجام کاری را دارید نیز باید در قالب یک تیم آن حرکت را پیاده کنید."

دیدگاهها