کد خبر : 1856677 | 10 آذر 1401 ساعت 12:10 | 28K بازدید | 46 دیدگاه

از جام جهانی 2022 به جام ملت های 2023

ابقا یا اخراج کی روش؟ فقط نظر هیات رییسه قانونی است

کارلوس کی روش همراه تیم ملی به تهران برگشته است. شکست در برابر آمریکا به معنی پایان کار تیم ملی در دوحه بود.

ابقا یا اخراج کی روش؟ فقط نظر هیات رییسه قانونی است

به  گزارش "ورزش سه"، در حالی که برخی از رسانه های خارجی و بیشتر عربی از عدم تمایل فدراسیون فوتبال ایران برای ادامه همکاری با کارلوس کی روش خبر داده اند، وزیر ورزش و جوانان در بدو ورود به تهران از کارلوس کی روش حمایت کرد و گفت هم اکنون باید برای جام ملت های آسیا برنامه ریزی کنیم.

وزیر ورزش و جوانان در مورد آینده کارلوس کی روش در تیم ملی در فرودگاه امام به خبرنگاران گفت: « انشاالله و به امید خدا با دورخیز خوب برای جام‌ملت‌ها برنامه ریزی می‌کنیم . این مسابقه دیگر تمام شد و الان باید به فکر حمایت از کادرفنی و آقای کی‌روش و بازیکنان و روحیه آنها باشیم. »

حرف های حمید سجادی بدین معنی است که وزارت ورزش و جوانان و در راس آن دولت موافق ادامه حضور کارلوس کی روش در تیم ملی است و طبیعی است نگاه وزارت ورزش و جوانان روی تصمیم گیری فدراسیون فوتبال تاثیرگذار باشد. به این خاطر که وزارت ورزش و جوانان از فدراسیون فوتبال حمایت مالی می کند. با کمک هایی که از دولت می گیرد. به خصوص در این برهه از زمان که فیفا درآمدهای فدراسیون فوتبال را به خاطر تحریم خزانه داری آمریکا مسدود کرده است.

البته وزارت ورزش و جوانان برای اینکه شائبه دخالت در امور فدراسیون فوتبال در اذهان شکل نگیرد و این دخالت موجب تحریم فدراسیون فوتبال و تیم ملی از سوی فیفا نشود، هیچ گاه نظرات خود را به فدراسیون فوتبال تحمیل نمی کند. همان طور که پولادگر، معاون ورزش در مصاحبه ای پیرامون آینده کارلوس کی روش در تیم ملی این چنین گفته است:« این تصمیمی است که کمیته فنی و فدراسیون فوتبال باید اتخاذ کنند. به نظرم کی‌روش در جام جهانی نمره خوبی گرفت و باید بگوییم جمع کردن تیم با آن شرایط روحی پس از مسابقه اول برابر انگلیس، کار هوشمندانه‌ای بود که ایشان انجام داد. ماندن ایشان بستگی به نظر فدراسیون و کمیته فنی دارد تا تصمیم گیری کنند.»

1772076

اما از نظر قانونی چه کسی در مورد آینده کارلوس کی روش تصمیم گیری می کند؟

کمیته فنی فدراسیون فوتبال با آمدن مهدی تاج برچیده شده است و حالا ادامه حضور کارلوس کی روش در تیم ملی بستگی به نظر اعضای هیات رئیسه دارد که 9 نفر هستند. فدراسیون فوتبال بعد از عقد قرارداد با کارلوس کی روش اعلام کرد این قرارداد تا پایان جام جهانی خواهد بود و در صورت رضایت مردم از عملکرد تیم ملی این قرارداد تا پایان جام ملت ها تمدید خواهد شد. حالا ادامه حضور کی روش در تیم ملی منوط به نشست اعضای هیات رئیسه و امضای ابقای کی روش با رای اکثریت است. در دوره قبلی که مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال بود اعضای هیات رئیسه اختیار تصمیم گیری در مورد تیم ملی را به او محول کردند که منجر به عقد قرارداد با مارک ویلموتس و همان پرونده سنگین علیه فدراسیون فوتبال شد اما این بار چنین اتفاقی صورت نگرفته است. حالا از نظر قانونی نشست اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال باید برگزار شود و خروجی این نشست ابقا یا عدم ابقای کارلوس کی روش را مشخص خواهد کرد و به نظر می رسد بازگشت کارلوس کی روش به همین خاطر بوده است. این مربی می خواهد تکلیف آینده خود را بداند و بعد از آن برای استراحت به پرتغال برگردد.

دیدگاهها