کد خبر : 1856701 | 10 آذر 1401 ساعت 13:46 | 11.4K بازدید | 2 دیدگاه

این کار را برای هواداران انجام دادیم

کولینا: مردم از وقت اضافی جدید خوشحالند

پیرلوییجی کولینا، رییس کمیته داوران فیفا، می‌گوید تصمیم افزایش زمان اضافه به درخواست هواداران بوده است.

کولینا: مردم از وقت اضافی جدید خوشحالند

به گزارش "ورزش سه"، بحث شیوه جدید محاسبه زمان‌های اضافه در مسابقات جام جهانی 2022 قطر به بحثی داغ در بین فوتبال‌دوستان و کارشناسان تبدیل شده است.
بسیاری از ابتدای مسابقات تا به حال در انتظار توضیح دقیقی درباره این تصمیم فیفا بودند. نظریه اولیه این بود که آنها در تلاش هستند تا زمان مفید بازی را افزایش دهند و حالا کولینا که ریاست کمیته داوران فیفا را برعهده دارد در این باره توضیح داده است.
او در گفتگو با خبرنگاران در این باره اظهار داشت:« این موضوعی است که از مدت‌ها قبل درباره آن بحث شده است. هواداران می‌خواهند بیشتر فوتبال ببینند. به همین دلیل است که فیفا سال‌ها به دنبال افزایش زمان مفید بازی بوده است. ما در جام جهانی روسیه از بازیکنان خواسته بودیم که این موضوع و درخواست مردم را در نظر بگیرند. این بار در جام جهانی قطر دقیق‌تر به این موضوع ورود کردیم.»
کولینا درباره دستورالعمل‌های خاص داوران برای این مسابقات گفت:« ما دستورالعمل‌های مشخصی را خصوصا درباره مدیریت مصدومیت‌ها به آنها دادیم. پیش از این فرصت درمان مصدومیت یک دقیقه بود اما متوجه شدیم که کافی نیست. موضوع دیگر مسئله تعویض‌ها است. پیش از این، هر تعویض 30 ثانیه طول می‎‌کشید اما حالا 10 تعویض انجام می‌شود و زمان زیادی است و باید به درستی مورد محاسبه قرار بگیرد. شاید پس از گل نیز باعث می‌شود زمان زیادی از دست برود. در نهایت نیز اگر کمک داور ویدئویی صحنه را بررسی کند یا از داور درخواست بازبینی داشته باشد باید به زمان هدر رفته در این بین توجه کرد.»

1768104

رییس کمیته داوران فیفا درباره نحوه محاسبه این زمان اضافه کرد:« مسئولیت اصلی با داور است اما داور چهارم هم می‌تواند به او کمک کند. در قطر پس از برگزاری 32 بازی میانگین زمان اضافه اعلام شده 10 دقیقه بوده است. به بازی ایران و انگلیس که مسابقه خاصی بود با گل‌های بسیار و مصدومیت طولانی بود نگاه کنید. میانگین وقت اضافه در روسیه 6:30 بود. آن زمان تعداد تعویض‌ها هم فقط شش تعویض بود اما حالا 10 تعویض است که وقت اضافه را به 7:30 می‌رساند اما حالا 10 دقیقه شده پس تغییر خیلی عجیبی نیست.»
کولینا در پاسخی به سوالی درباره واکنش‌ها به این شرایط جدید مدعی شد:« ما از کاری که تا به حال انجام دادیم کاملا راضی هستیم و به نظر می‌رسد که مردم هم از این شرایط خوشحال هستند.»

دیدگاهها