کد خبر : 1856852 | 11 آذر 1401 ساعت 08:58 | 20K بازدید | 20 دیدگاه

ژاپن سرمست از صدرنشینی مقتدرانه در میان بزرگان

یوتو ناگاتو هافبک 36 ساله تیم ملی ژاپن پس از برد اسپانیا و صعود تاریخی از گروهی دشوار، ابراز خوشحالی کرد و به برخی سوالات پاسخ داد.

ژاپن سرمست از صدرنشینی مقتدرانه در میان بزرگان

به گزارش ورزش سه، ژاپن در کمال ناباوری در گروهی که اسپانیا و آلمان در آن حضور داشتند، به شکلی معجزه آسا و مقتدرانه موفق شد هر دو غول اروپایی را شکست دهد و به عنوان تیم صدرنشین راهی دور یک هشتم نهایی رقابت های جام جهانی شود.
ژاپنی ها در دقیقه 11 از حریف خود عقب افتادند اما پس از شروع نیمه دوم و با دو تعویض فوق‌العاده آقای هاجیمه موریاسو، در عرض 6 دقیقه دو بار دروازه اونای سیمون را باز کردند و تا آخر بازی این برد باشکوه را حفظ و در نهایت جشن گرفتند.

در انتهای بازی خبرنگار ژاپنی از یوتو ناگاتومو هافبک 36 ساله باشگاه اف سی توکیو سوال هایی را مطرح کرد و این بازیکن در عین شادمانی به سوالات پاسخ داد:

الان شما چه احساسی دارید؟
" آیا می توانم به زبان بیاورم؟ آفرین! ممنون، ممنون، متشکرم، واقعا آفرین به همگی!

1773736

در طول تمرین گفتی رویای برد مقابل اسپانیا را داری که بالاخره این اتفاق محقق شد.
" بله، همین طور است. آفرین به هم‌تیمی‌ها، مربی و کادرفنی و همه هوادارانی که اینجا در ورزشگاه ما را تشویق کردند. آفرین به همه کسانی که در ژاپن جلوی تلویزیون مرا تشویق کردند. همگی بیش از حد شگفت انگیز بودند و من میخواهم از شما خبرنگاران هم تشکر کنم! واقعا متشکرم.

شما با شکست آلمان و اسپانیا به فینال راه یافتید. جوابی دارید؟
" البته که جواب دارم. بعد از باخت مقابل کاستاریکا، سه روز بسیار سخت را پشت سر گذاشتیم، اما همه با غلبه بر این شرایط دشوار، عزم برگشت را نشان دادیم و امروز با احساسی قوی این نتیجه را به دست آوردیم.

با وجود تجربه های تلخی که در گذشته دارید، آیا برنامه ای برای پیشروی در مرحله حذفی دارید؟
" دوبار در سال‌های 2010 و 2018، از عبور در مرحله یک هشتم ناموفق بوده ایم و از این بابت واقعاً احساس ناامیدی می‌کنم. من قطعاً می خواهم در مسابقه بعدی برنده شوم تا اتفاقات جدیدی را با این تیم فوق‌العاده ببینم. "

1773737

ژاپن با صعود به عنوان تیم صدرنشین، باید با نایب قهرمان جهان در جام جهانی قبلی، کرواسی دیدار کند؛ آن‌‌ها جهت راهیابی به جمع 8 تیم برتر جام جهانی، باید لوکا مودریچ و یارانش را از پیش روی خود بردارند.
دیدار این دو تیم در تاریخ 14 آذر برگزار خواهد شد.

دیدگاهها