کد خبر : 1857935 | 16 آذر 1401 ساعت 18:19 | 124.6K بازدید | 32 دیدگاه

تا پایان مرحله یک هشتم نهایی

تیم منتخب جام جهانی 2022

بازیکنان زیادی در رقابت های جام جهانی درخشیده اند که همین مسئله انتخاب ترکیب منتخب بهترین های جام را سخت و دشوار کرده است.

تیم منتخب جام جهانی 2022

به گزارش "ورزش سه"، با پایان مرحله یک هشتم نهایی رقابت های جام جهانی 2022 قطر، بزرگترین تورنمنت فوتبالی به روزهای پایانی خود نزدیک شده است و همه در انتظار آغاز دوباره این پیکارها و شروع مراحل جذاب باقی مانده هستند. در مسابقاتی که تاکنون برگزار شده، چهره های بسیاری توانستند توانایی هایشان را به رخ بکشند و نامی برای خود دست و پا کنند و در سمت دیگر ماجرا نیز، فوق ستاره های مطرح دنیای فوتبال، هواداران خود را به وجد آوردند.

با پایان مرحله یک هشتم نهایی رقابت ها، قصد داریم در زیر به بررسی ترکیب منتخب بهترین بازیکنان جام جهانی بپردازیم. بازیکنانی که براساس آمار و دیتاهای موجود، توانسته اند عملکرد خوبی را در رقابت های جام جهانی از خود به نمایش بگذارند.

دروازه بان: یاسین بونو
شاید همه دنبال کنندگان جام جهانی هم عقیده باشند که در رقابت های امسال، دروازه بانان چهره شاخص بسیاری از بازی ها بودند. گلرهایی که با سیوهای درخشان خود، از عوامل پیروزی یا صعود تیمشان بودند. می توان در اینجا به وویژگ شزنی، أیمن دحمان (گلر تونس)، آندریاس نوپرت، آلیسون بکر، دومینیک لیواکوویچ و... اشاره کرد.

انتخاب بهترین گلر قطعا کار سختی است اما نمی توان از توانایی های یاسین بونو در جام جهانی 2022 به راحتی گذشت. سنگربان با تجربه مراکشی ها توانست با مهار هر سه ضربه پنالتی بازیکنان اسپانیا، نقش اصلی را در صعود مراکش به دور یک چهارم نهایی ایفا کند. او در سه مسابقه تیم ولید الرکراکی در جام جهانی بازی کرد و 2 بار موفق به ثبت کلین شیت شد.

1776911

مدافعین وسط: یوشکو گواردیول – جان استونز
مدافع 20 ساله و 60 میلیون یورویی لایپزیش، عملکرد بسیار خوبی در جام جهانی داشته و از اکنون، تیم های بزرگ دنیا را خواهان خود می بیند. یوشکو گورادیول که در قلب خط دفاعی تیم ملی کرواسی خوش درخشیده، در 23 دوئل با رقبا حضور داشت و میانگین در هر بازی 93 لمس توپ داشت. 88 درصد پاس های گواردیول درست بودند و میانگین در هر بازی 1.3 تکل داشت.

1776914

جان استونز نیز بجز بازی با ایران، در سه دیدار بعدی انگلیس عملکرد خوبی داشت. او به همراه مگوایر توانست دژ دفاعی سه شیرها را مستحکم کند به طوریکه آنها موفق به ثبت سه کلین شیت متوالی شدند. او در هر چهار دیدار جام جهانی، بیش از 90 بار لمس توپ داشت و در 16 دوئل با بازیکنان رقیب شرکت کرد. او در این جام 8 دفع توپ داشت و هر گاه برای دریبل اقدام کرد، موفق بود.

1776916

مدافعان کناری: دیلی بلیند – دنزل دومفرایز
بازیکن با تجربه آژاکس، در سمت چپ هلند بسیار پرتلاش ظاهر شده است. بلیند در دیدار برابر آمریکا فوق العاده ظاهر شد و یک گل زد و یک پاس گل نیز داد. او در هر مسابقه میانگین 1.3 شوت زده و یک موقعیت خطرناک خلق کرده است. بلیند در هر بازی حداقل 0.5 پاس کلیدی داده و 86 درصد پاس هایش نیز صحیح بوده اند. بلیند در کار دفاعی نیز موثر بوده و 2.8 تکل در هر دیدار داشته است.

1776917

هموطن بلیند یعنی دومفرایز نیز در سمت راست بسیار خوب و موثر ظاهر شده است. مدافع اینتر که پیش از شروع جام جهانی با آسیب دیدگی در دیدار برابر آتالانتا باعث نگرانی هواداران هلند شده بود، برابر آمریکا یک گل زد و یک پاس گل نیز داد. او در هر بازی 60 بار لمس توپ داشته است و در هر دیدار نیز میانگین 0.5 پاس کلیدی ارسال کرده است. او در هر دیدار 1.8 توپ گیری، 1.5 تکل و 4.8 نبرد پیروز داشته است.

1776915

هافبک ها: جود بلینگهام – کاسمیرو – برونو فرناندز
ستاره جوان دورتموند، در جام جهانی اولین گل انگلیس را وارد دروازه ایران کرد. او در بازی با سنگال نیز یک پاس گل داد تا با وجود سن کم، توانایی های خودش را به رخ بکشد. بسیاری از باشگاه های اروپایی به فکر جذب جود بلینگهام افتاده اند و باید دید چه سرنوشتی در انتظار او خواهد بود. این بازیکن جوان به طور میانگین در هر بازی 0.8 شوت به سمت دروازه ها زده که نصف ضربات او در درون چارچوب بوده اند. او آمار شگفت انگیزی در ارسال پاس دارد و 93 درصد توپ های او به درستی به مقصد رسیده اند. ضمن اینکه بلینگهام در هر بازی 2.8 تکل زده است.

1776919

هافبک میانی سلسائو، با یک گل دیدنی برابر سوئیس، صعود کشورش به دور بعدی جام جهانی را قطعی کرد. کاسمیرو که یکی از مهره های ثابت در خط میانی تیم تیته است، در هر بازی 2 شوت به سمت دروازه حریفان زده است. او در هر مسابقه 0.3 پاس کلیدی داده و 84 درصد پاس هایش نیز سالم بوده اند. کاسمیرو در خط میانی باعث آزار هافبک های رقبا بوده و در هر دیدار 2.7 تکل زده و 2 بار نیز توپ گیری داشته است. تقریبا در هر بازی 2 خطا مرتکب شده و یک خطا نیز به روی او صورت گرفته است.

1776920

بدون شک یکی از بهترین های جام، برونو فرناندز ستاره منچستر یونایتد و تیم ملی پرتغال است. کسی که 3 پاس گل داده و 2 بار نیز گلزنی کرده است. فرناندز تنها مشغول گلسازی نبوده و با 2 شوت در هر دیدار، تیم حریف را به زحمت انداخته است. او میانگین 88 درصد پاس هایش سالم بوده، در هر بازی حداقل یک شوت در چارچوب داشته و 2 پاس کلیدی داده است. آماری فوق العاده برای مسابقاتی در سطح جام جهانی! نکته جالب این است که در هر بازی، 2.3 بار روی او خطا صورت گرفته و برای گرفتن توپ از حریف، 1.3 تکل زده است.

1776921

مهاجمان: لیونل مسی – ریچارلیسون – کیلیان اماپه 
قطعا بسیاری از طرفداران فوتبال، علاقه دارند یکی از میان لیونل مسی یا کریستیانو رونالدو بتواند در آخرین جام جهانی خود، عنوان قهرمانی را بالای سر ببرد. تاکنون، نقش لئو در موفقیت های آلبی سلسته بیشتر بوده است. او برابر عربستان، مکزیک و استرالیا موفق به گلزنی شد و یک بار نیز پاس گل داد. مسی آمار حیرت انگیز میانگین 4.9 شوت در هر بازی را به ثمر رسانده که 2.5 مورد آن در چارچوب بوده است. مسی تاکنون 3 موقعیت خطرناک را برای هم تیمی هایش خلق کرده و 85 درصد پاس هایش نیز درست بوده اند. تقریبا در هر بازی 3 بار روی مسی خطا صورت گرفته و او در هر بازی 2.3 دریبل موفق داشته است.

1776922

بدون شک زننده یکی از بهترین گل های جام، ریچارلیسون است. بازیکنی که در بازی با صربستان 2 بار و مقابل کره جنوبی یک مرتبه موفق به گلزنی شده است. او در هر بازی 2.3 شوت زده 1.3 مورد آن در چارچوب بوده است. لمس توپ های مهاجم سلسائو در هر بازی فقط 27 مورد است ولی در هر دیدار نزدیک به یک پاس کلیدی داده است. او 40 درصد دوئل های زمینی خود را برنده شده و تقریبا در هر بازی 2 بار از تیم حریف خطا گرفته است. 77 درصد پاس های او نیز سالم بوده اند.

1776923

فوق ستاره فرانسه در این جام کسی نیست جز کیلیان امباپه. آقای گل جام جهانی تاکنون 5 بار گلزنی کرده و 2 مرتبه نیز پاس گل داده است. امباپه در هر بازی 5.3 شوت زده که 2.5 مورد آن در چارچوب بوده است. فوق العاده! او در هر دیدار 60 لمس توپ داشته و 2 پاس کلیدی نیز در هر دیدار داده است. 82 درصد از پاس های او سالم بوده اند و در هر دیدار، 4.8 نبرد پیروز داشته است. که 4.5 مورد آن دوئل زمینی و 0.3 آن، هوایی بوده است. امباپه همچنین در هر بازی 1.3 خطا از حریفان گرفته است.

1776924

بازیکنان دیگری نیز هستند که می توانستند در ترکیب منتخب قرار بگیرند. نفراتی چون دومینیک لیواکوویچ، الکس ساندرو، وینیسیوس جونیور، آنتوان گریزمان، دیه‌گو دالوت، مهدی طارمی، رودری، کودوس، باکایو ساکا، اشرف حکیمی، تیاگو سیلوا و...

1776925

دیدگاهها