کد خبر : 1858146 | 18 آذر 1401 ساعت 08:15 | 27.6K بازدید | 10 دیدگاه

این فرآیند همچنان ادامه خواهد داشت

مربیانی که جام‌جهانی آخرین روز کاری آنها بود

تعدادی از تیم های کنار رفته از جام جهانی 2022 با تغییرات سریع روی نیمکت خود مواجه هستند.

مربیانی که جام‌جهانی آخرین روز کاری آنها بود

به گزارش "ورزش سه"، تغییرات روی نیمکت تیم‌ها بعد از پایان جام جهانی امری طبیعی است. در حال حاضر تصمیماتی روی نیمکت بعضی از تیم های ملی گرفته شده که زمان حضورشان در جام جهانی به پایان رسیده است. این در حالی است که احتمال دارد تصمیمات دیگری هم در ادامه شاهد باشیم. اینجا خلاصه ای از آن چه تاکنون در این زمینه رخ داده را برای شما آماده و مربیانی را لیست کرده ایم که پایان کار تیم هایشان در قطر، با پایان کار خود آنها نیز همراه بوده است.

لوئیز انریکه/ اسپانیا
بعد از شکست مقابل مراکش، همکاری فدراسیون فوتبال اسپانیا با سرمربی تیم ملی فوتبال این کشور به پایان رسید. انریکه با نسلی که بازیکنان طلایی بسیاری را در خود جای داده، نتوانست به آن چه که انتظار می رفت دست پیدا کند و ناچار به پایان دادن همکاری خود با فدراسیون فوتبال اسپانیا شد.

1777475

تاتا مارتینو/ مکزیک
حتی قبل از جام جهانی نیز چنین اتفاقی پیش بینی می شد. مارتینو مکزیک را به مرحله یک هشتم نهایی جام رساند اما بعد از شکست و حذف، کار او هم در مکزیک خاتمه یافته بود. حالا یکی از سه میزبان جام جهانی 2026 باید از فرصت چهار ساله ای که دارد نهایت استفاده را برده و تیمی قابل احترام را آماده کند.

1777479

روبرتو مارتینز/ بلژیک
این مربی که در سال 2016 هدایت بلژیک را به عهده گرفت، سرمربی بهترین روزهای نسل طلایی این کشور بود. او اما بدون جام با بلژیکی‌ها خداحافظی کرد. تیم تحت هدایت این مربی همان طور که دی‌بروین گفت؛ خیلی پیر و برای بازی در چنین سطحی نامناسب بود. بلژیک بدترین نتیجه ممکن را گرفت تا مارتینز ناچار با پایان همکاری باشد. حالا قطعات جذابی برای جانشین او وجود دارد تا تیم اول رنکینگ فیفا را دوباره از نو بسازد.

1777477

پائولو بنتو/ کره جنوبی
به نظر می رسد که جدایی بنتو از کره جنوبی از پیش از بازی با برزیل و شکست چهار بر یک از این تیم مشخص شده بود. او کره را برای اولین بار از سال 2010 به مرحله حذفی جام جهانی رساند. این اتفاق به درام ترین شکل ممکن رخ داد اما کره در یک هشتم نهایی بازنده‌ای از پیش تعیین شده مقابل برزیل بود تا بنتو با شکستی بد با کره خداحافظی کند.

1777476

اتو آدو/ غنا
سرمربی تیم ملی غنا که به عنوان جانشین راجواچ بعد از جام ملت های افریقا، هدایت این تیم را به عهده گرفت، طبق آنچه قبلا وعده اش را داده بود در پایان جام جهانی به کار خود پایان داد. او در سخنرانی خداحافظی اش گفت: "از همان روز اول که شروع کردم گفته بودم اگر موفق شویم و حتی قهرمانی را به دست بیاوریم هم بعد از جام جهانی می روم." به این ترتیب فدراسیون فوتبال غنا خیلی زود باید به دنبال یک رهبر جدید دیگر باشد.

1777478

دیدگاهها