کد خبر : 1858181 | 18 آذر 1401 ساعت 13:52 | 53.1K بازدید | 18 دیدگاه

آرژانتین از شش مدعی دیگر بهتر بازی می‌کند

کالدرون: مسی قطعا بهترین بازیکن دنیاست

کالدرون می‌گوید آرژانتین شانس بسیار خوبی برای قهرمانی دارد.

کالدرون: مسی قطعا بهترین بازیکن دنیاست

به گزارش ورزش سه، گابریل کالدرون سرمربی آرژانتینی و سابق پرسپولیس که سابقه کار در الهلال، الاتحاد و تیم‌ملی عربستان را دارد، در گفتگو با روزنامه الریاضیه پیرامون جام جهانی اظهار نظر کرده است.

جام جهانی را تا اینجا چطور دیدی؟
در مرحله گروهی نتایجی اتفاق افتاد که غیرقابل باور بود اما در نهایت تیمهای شایسته صعود کردند. در مراحل حذفی البته کار سخت‌تر می‌شود.

به نظر شما کدام تیم قهرمان خواهد شد؟
نمی‌دانم. دوست هم ندارم پیشگویی کنم اما شش تیم هست که امکان دارد بهتر از تیم دیگری باشد. امکان دارد یک شگفتی مثل کرواسی ۲۰۱۸ به فینال برسد.

در مورد تیم‌ملی آرژانتین چه فکر می‌کنی؟
برای من تیم‌ملی آرژانتین صرف نظر از شکست برابر عربستان، عملکرد خوبی داشته و بهتر از دیگران بازی می‌کند. جلوی مکزیک و لهستان و استرالیا عملکرد تیم خیلی خوب بود و حالا منتظر بازی هلند هستیم. هلند از چهار تیم دیگر قوی تر است.

* حضور عربستان در جام جهانی ۲۰۲۲ را چطور دیدی؟
آنها تصویر زیبایی از فوتبال را نشان دادند و آرژانتین را بردند. جام جهانی بسیار دشوار است و طبیعتاً تیمی مثل عربستان، به خاطر تجربه کمتر کار سخت‌تری هم دارد. عربستان برای من خاطره خوبی را با عملکردش به جا گذاشت.

به نظر شما هروه رنار چه اشتباهاتی را مرتکب شد؟
او خطاهای فنی نداشت و برعکس، یک اثر ماندگار و تاثیر خوبی در تیم گذاشت و چهره زیبایی از فوتبال موردنظر خود را به نمایش گذاشت. درست است که ما مربیان همیشه مسئولیم اما باید به تیمی مثل آلمان هم نگاه کنید...

1777522

اگر زمان به عقب برگردد چه تصمیمی نمی‌گرفتی؟
من هیچ تصمیمی را عوض نمی‌کنم، من به مسیر خودم اعتماد دارم و از خطاهای خودم یاد گرفتم و باعث شد از لحاظ شخصیتی و فوتبالی پیشرفت کنم.

* آیا در تیم تیم‌ملی عربستان تصمیماتی داشتی که بخواهی عوض کنی؟
بله. ما به جام جهانی ۲۰۰۶ صعود کردیم و بدون شکست بودیم و فقط یک گل خوردیم، اما من اشتباه کردم که از تیم جدا شدم. الان به نظرم این تصمیم اشتباه بود. مطمئن باشید اگر ۲۰۱۰ هم تیم را داشتیم، از گروه صعود می‌کردیم چون تیم خیلی خوبی ساخته بودیم.

* تغییر مربیان چه تاثیری در فوتبال عربستان خواهد گذاشت؟
تیم‌ملی عربستان بیشتر از یک نسل را در ده سال از دست داد چون به جام جهانی ۲۰۱۰ و ۲۰۱۴ صعود نکرد. دلیلش تغییرات زیاد روی نیمکت بود. ما تیم خوب و با برنامه‌ای ساخته بودیم که بسیار جوان بود و در واقع یک نسل تازه به وجود آمد.

* عملکرد مسی را چطور می‌بینی؟
او باوجود سن و سال بالا یک بازیکن مهم است. چهارده سال در تیم حضور داشته و بهترین بازیکن جهان است و اعتقاد دارم کسی مثل او در تیم نیست. مسی بازیکن مهمی است و گل‌هایی میزند و پاس‌هایی که می‌دهد، بسیار اهمیت دارند.

1774889

* بهترین بازیکن حال حاضر تیم‌ملی عربستان کیست؟
دوست ندارم اسم یک بازیکن خاص را ببرم و برای من تیم مهم است.

* آیا هنوز با بازیکنان عربستانی رابطه دوستانه داری؟
بله. با سامی الجابر که بازیکن بسیار خوب و از لحاظ مدیریتی ممتاز است. همچنین با حمزه ادریس که این دو انسانهای بسیار خوبی هم هستند.

دیدگاهها