کد خبر : 1867288 | 08 بهمن 1401 ساعت 16:44 | 3.9K بازدید | 0 دیدگاه

شرایط امیدوارکننده ایرانی‌ها در بسکتبال غرب آسیا

دو نماینده بسکتبال ایران در رقابت‌های غرب آسیا، شرایط خوبی را تا پایان هفته چهارم این مسابقات برای خود فراهم کرده‌اند.

شرایط امیدوارکننده ایرانی‌ها در بسکتبال غرب آسیا

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از ایسنا، رقابت‌های سوپر لیگ بسکتبال غرب آسیا در حالی پس از بازی‌های هفته چهارم (تا نخستین بازی دور برگشت) به صورت موقت تعطیل شد که نمایندگان ایران، شرایط نسبتا خوبی را در جدول مسابقات برای خود فراهم کرده‌اند.

طبق جدول مسابقات لیگ غرب آسیا، ذوب‌آهن اصفهان با ۷ امتیاز و تنها به دلیل تفاضل گل کم‌تر، رتبه دوم گروه A مسابقات را به دست آورده است. بیروت کلاب لبنان با ۷ امتیاز و تفاضل گل‌ بهتر، صدرنشین این گروه است.

ذوب آهن از ایران و بیروت کلاب از لبنان، هر کدام تا پایان هفته چهارم ۳ برد و یک باخت را به دست آورده‌اند که این باخت‌ها را در دیدار رودررو با همدیگر متحمل‌ شده‌اند. ذوب‌آهن بازی رفت را در لبنان باخت و بیروت کلاب نیز بازی برگشت را در ایران واگذار کرد.

اما در گروه B این لیگ، شهرداری گرگان با ۳ برد، یک باخت، ۷ امتیاز و تفاضل گل بیشتر نسبت به النفت عراق، صدرنشین است. النفت عراق نیز با ۳ برد، یک باخت و ۷ امتیاز، به دلیل تفاضل کمتر نسبت به شهرداری گرگان رتبه دوم را در اختیار دارد.

شرایط در این گروه کمی متفاوت‌تر از گروه A است، سه تیم مدعی الریاضی لبنان، النفت عراق و شهرداری گرگان، به ترتیب مقابل یکدیگر متحمل شکست بوده‌اند. در دور رفت شهرداری مقابل الریاضی باخت، ولی در دور برگشت جبران کرد، النفت مقابل شهرداری گرگان باخت و در دور برگشت میزبان شهرداری است و الریاضی هم مقابل النفت عراق باخت و در دور برگشت میزبان نماینده عراق است.

دیدگاهها