کد خبر : 1867324 | 08 بهمن 1401 ساعت 19:49 | 303K بازدید | 71 دیدگاه

دو خطای پنالتی و یک کارت قرمز برای نابودی کلباء

عبدالعزیز، مدافعی که کمر مجیدی را شکست!

عبدالعزیز حمد مدافع اتحاد کلباء که ظرف کمتر از 10 دقیقه مرتکب 2 خطای پنالتی شد، پیروزی مهمی را از تیمش گرفت.

عبدالعزیز، مدافعی که کمر مجیدی را شکست!

به گزارش "ورزش سه"، فرهاد مجیدی و اتحاد کلباء تا گرفتن انتقام دیدار رفت فاصله چندانی نداشتند. ببرها در استادیوم خانگی البطائح 80 دقیقه خوب و برتر ظاهر شدند و در شرایطی که با 2 گل نیز از حریف پیش بودند، می توانستند اختلاف را حتی افزایش نیز بدهند اما چنین نشد.

1796015
1796014
این صحنه خطای نخست است که توسط عبدالعزیز حمد صورت گرفت و داور برای بازبینی صحنه به کنار زمین رفت.

در دقیقه 80 و روی یک ضد حمله، شوت لورنسی، بازیکن البطائح را عیسی هوتی سنگربان کلباء برگشت داد و توپ برابر سکو گاساما هافبک اهل کشور مالی قرار گرفت و او با تکل عبدالعزیز حمد سرنگون شد که کمک داور پرچم خود را به نشانه آفساید بالا برد.

1796012
پس از بازبینی صحنه، داور پنالتی نخست را برای البطائح اعلام کرد.

در واقع کمک داور این بازی، آفساید لورنسی را روی همان صحنه اول اعلام کرده بود. در این لحظات، قاضی میدان به درخواست کمک داور ویدیویی و برای بررسی این صحنه مشکوک، بازی را متوقف کرده بود. پس از بازبینی صحنه که نزدیک به 2 دقیقه به طول انجامید، مشخص شد لورنسی در آفساید حضور نداشته و داور این بار برای بررسی صحنه برخورد عبدالعزیز حمد و سکو گاساما و احتمال خطای پنالتی به کنار زمین رفت.

داور بازی پس از چند بار بازبینی صحنه، خطای عبدالعزیز حمد را تشخیص داد و یک ضربه پنالتی به سود البطائح اعلام کرد که ژوائو پدرو آن را وارد دروازه کرد تا اختلاف به یک گل برسد.

1796009
شب عجیب عبدالعزیز حمد اینگونه تکمیل شد. او از پشت محوطه جریمه برای متوقف کردن هافبک اهل مالی میزبان تلاش کرد.
1796007
سکو گاساما که فقط 22 سال دارد، سرسخت تر ظاهر شد و با وجود اینکه مدافع کلباء به او آویزان شده بود، به تلاشش برای گلزنی ادامه داد.

در دقیقه 90 سناریوی عجیب گل نخست تکرار شد. روی یک ضد حمله و فرار لورنسی از سمت چپ، او با یک پاس در عرض سکو گاساما را صاحب موقعیت کرد ولی این بازیکن که پیراهنش از چند متر پشت محوطه جریمه توسط عبدالعزیز حمد کشیده شده بود، سرانجام روی زمین افتاد.

1796008
در شرایطی که عبدالعزیز حمد روی زمین افتاده بود، اما سخت تلاش می کرد تا مانع از تک به تک شدن گاساما با دروازه تیمش شود.
1796010
در نهایت بازیکن چغر البطائح در این صحنه شروع به سرنگونی و از دست دادن تعادلش کرد.

داور نیز بلافاصله کارت قرمز را از جیب بیرون آورد و مدافع پراشتباه کلباء را با کارت قرمز مستقیم از زمین بازی اخراج کرد. اما تیره روزی های عبدالعزیز حمد به اینجا محدود نشد چرا که کمک داور ویدیویی بدون اینکه از داور بخواهد به کنار زمین برود، در تصمیمی مشکوک خطای پنالتی به سود البطائح اعلام کرد.

1796011
بالاخره او در محوطه جریمه سرنگون شد.
1796016
عبدالعزیز حمد که می دانست با این حرکت یک کارت قرمز را به جان می خرد، تمام تلاشش را کرد تا حداقل تیمش گل تساوی را دریافت نکند.

داور وسط نیز که به نظر علاقه ای نداشت شخصا به کنار زمین برود و صحنه را مورد بازبینی قرار دهد، فورا دومین خطای پنالتی را به سود میزبان اعلام کرد که این بار لورنسی پشت توپ ایستاد و آن را به گل تساوی تیمش تبدیل کرد.

1796020
داور ابتدا خطای پشت محوطه جریمه را اعلام و مدافع کلباء را با کارت قرمز اخراج کرد.
1796019
اما از اتاق VAR به داور بازی اطلاع دادند باید خطای پنالتی اعلام کند. او بدون اینکه برای بازبینی صحنه به کنار زمین برود، پنالتی گرفت.

عبدالعزیز حمد که روی پنالتی اول نیز مرتکب خطا شده بود، علاوه بر اینکه یک کارت قرمز مستقیم دریافت کرد، پنالتی دوم را نیز مرتکب شد تا شب عجیب و شوربختانه این مدافع نگون بخت با این اتفاقات عجیب تکمیل شود.

1796013
1796017
چهره مستأصل، گریان و درمانده عبدالعزیز حمد نیز توسط کارگردان تلویزیونی به تصویر کشیده شد.
1796006
و در نهایت فرهاد که با چهره ای برافروخته و عصبانی، برای چندمین بار در این فصل و در 10 دقیقه پایانی و وقت های تلف شده، پیروزی یا تساوی را از دست می دهد. تیم جوان و کم تجربه او امتیازهای زیادی را از دقیقه 80 به بعد از دست داده است.

اتحاد کلباء می توانست با کسب سه امتیاز این دیدار، تا رتبه هفتم صعود کند و فاصله اش را با تیم های بالانشین کاهش دهد اما این اتفاق رخ نداد تا حسرت این 2 امتیاز از دست رفته، تا پایان فصل با مجیدی همراه باشد.

دیدگاهها