کد خبر : 1867689 | 10 بهمن 1401 ساعت 17:40 | 56.8K بازدید | 29 دیدگاه

روزنامه انگلیسی فاش کرد

علت جدایی کانسلو از سیتی: سرشاخ شدن با گواردیولا

یک روزنامه انگلیسی می‌گوید علت جدایی غیرمنتظره ژوائو کانسلو از منچسترسیتی، به وجود آمدن تنش در رابطه او با پپ گواردیولا بوده است.

علت جدایی کانسلو از سیتی: سرشاخ شدن با گواردیولا

به گزارش "ورزش سه"، هواداران منچسترسیتی امروز با خبری غیرمنتظره روبرو شدند و فهمیدند این باشگاه به ژوائو کانسلو، دفاع چپ پرتغالی، اجازه داده تیم را ترک کند و به بایرن مونیخ بپیوندد. خبر خیلی زود تایید شد و سیتیزن‌ها دریافتند باشگاهشان به این انتقال قرضی چراغ سبز نشان داده و انتقال کانسلو به بایرن به‌زودی رسمی خواهد شد.

اما سؤالی که در ساعت‌های گذشته بارها مطرح شده این است که علت این تصمیم منچسترسیتی چه بوده است؟ جک کاگان، خبرنگار روزنامه دیلی‌میل، می‌گوید از منابع درون باشگاه دریافته که منچسترسیتی این مدافع پرتغالی را به اخلال در روند تیم متهم کرده و خواهان جدایی او شده است.

1796703

کانسلو در هفته‌های اخیر از کم بازی کردن شاکی بود و چندین بار به صراحت به این وضعیت اعتراض کرده بود. دیلی‌میل می‌گوید از شروع اعتراض‌های کانسلو رابطه او با پپ گواردیولا با تنش مواجه شد و بعد از جام جهانی رابطه این مربی و شاگرد با سرعت در مسیر تخریب پیش رفت.

بر اساس گزارش‌ها، کانسلو به صورت قرضی به بایرن ملحق می‌شود، اما باواریایی‌ها از این گزینه برخوردارند که در پایان فصل جاری او را با پرداخت 65میلیون یورو به سیتی به صورت دائمی خریداری کنند.

جک کاگان می‌گوید کانسلو در ماه‌ها و هفته‌های گذشته چندین بار با گواردیولا بحث‌هایی تند داشته و بعد از جام جهانی از 10 بازی منچسترسیتی تنها در 3 مسابقه از ابتدا به میدان رفته است. از این سه بازی هم او در جریان پیروزی سیتی بر چلسی در شروع نیمه دوم تعویض شد.

در جریان دیدار اخیر منچسترسیتی مقابل وولوز، وقتی نام کانسلو به عنوان بازیکن تعویضی اعلام شد، درحالی‌که دیگر بازیکنان سیتی مشغول گرم کردن خود در آستانه شروع مسابقه بودند، کانسلو در حالی دیده شد که با حالتی بی‌تفاوت روی نیمکت لم داده است.

1796704

با انتقال کانسلو به بایرن مونیخ، سیتی در خط دفاعی تا حدودی با مشکل مواجه می‌شود و این نشان می‌دهد میزان عصبانیت پپ از مدافع پرتغالی چقدر بوده است. جک کاگان می‌گوید منابع او از درون باشگاه گفته‌اند حتی اگر پیش از ضرب‌الاجل پایان نقل و انتقالات ژانویه مدافع دیگری جذب نشود، سیتی مشکلی در ادامه فصل نخواهد داشت.

ناتان آکه در هفته‌های اخیر در پست دفاع چپ درخشان ظاهر شده است. سرخیو گومز جوان هم از زمان انتقالش به سیتی از اندرلخت 12 بازی برای تیم پپ انجام داده و عملکرد قابل‌قبولی داشته است. حتی در صورت نیاز، سیتی می‌تواند از آیمریک لاپورت در این پست استفاده کند.

اما منچسترسیتی در حال حاضر در بازار به دنبال جذب یک دفاع چپ کلاسیک است. منچسترسیتی در تابستان گذشته حاضر نشد مارک کوکوریا را با مبلغ مدنظر برایتون خریداری کند. در سال 2020 سیتی حاضر به فعال کردن بند آزادسازی 45میلیون یورویی بن چیلول نشد تا او راهی چلسی شود، ولی حالا ممکن است مدیران سیتی دوباره برای به خدمت گرفتن چیلول وارد عمل شوند.

دیدگاهها