کد خبر : 1867749 | 11 بهمن 1401 ساعت 08:05 | 5K بازدید | 0 دیدگاه

عملکرد طغانی امیدوارکننده بود

کاوه: معصومی از شرکت در مسابقات کشوری معاف است

مدیر تیم‌های ملی کشتی گفت: جام یاریگین، تورنمنت سنگینی بود، روس‌ها با توجه به مسئله محرومیت‌شان، می‌خواستند تمام نیروهای‌شان را آنجا محک بزنند.

کاوه: معصومی از شرکت در مسابقات کشوری معاف است

به گزارش "ورزش سه" محسن کاوه در گفت‌وگو با تسنیم درباره مسابقات انتخابی تیم ملی جوانان که روزهای پایانی هفته جاری در سالن هفت‌تیر تهران برگزار می‌شود، اظهار داشت: همه باید کشتی بگیرند. از سه طلایی سال گذشته ما، امیرحسین فیروزپور و امیرعلی آذرپیرا دیگر شرایط سنی حضور در تیم ملی جوانان را ندارند، فقط امیررضا معصومی هنوز جوان است که او هم در مسابقات قهرمان کشوری جوانان کشتی نمی‌گیرد چون فعلا درگیر انتخابی بزرگسالان است. او تنها کشتی‌گیری است که غیبتش در مسابقات کشوری جوانان، مجاز است.

سرمربی تیم ملی جوانان در مورد وضعیت احمد جوان که در مسابقات کشوری بزرگسالان در وزن 61 کیلوگرم کشتی گرفت، نیز گفت: او هم قرار است در قهرمان کشوری جوانان کشتی بگیرد. سهمیه جام تختی را هم گرفته و باید دید آنجا چه کار می‌کند. البته من موافق وزن کم کردن هیچ کشتی‌گیری نیستم، ولی این یک تصمیم شخصی است، خصوصا در رده سنی جوانان، اینکه من یکی را اجبار کنم که به وزن بالاتر برود، حاشیه درست می‎شود.

وی در مورد اینکه چه الزامی به اعزام تیم منتخب کشتی آزاد ایران بلافاصله بعد از مسابقات کشوری به جام یاریگین بود که از 9 کشتی‌گیر تنها یک مدال برنز از آن تیم کشورمان شود؟؛ خاطرنشان کرد: حقیقت این است که از قبل در این خصوص مکاتبه شده بود و قرار بود در آن شرکت کنیم اما این مسابقه از نظر زمانی نزدیک به مسابقات کشوری ما بود که مرحله اول انتخابی تیم ملی ما تلقی می‌شد. یک سری از نفرات ما قرار بود به زاگرب بروند و یک عده هم عازم مسابقات قهرمانی آسیا خواهند شد. به هرشکل تصمیم گرفته شد با این نفرات که اغلب آنها 20 و 21 ساله بودند، در جام یاریگین شرکت کنیم و من فکر نمی‌کنم این اتفاق بدی باشد.

کاوه ادامه داد: تورنمنت سنگینی بود، روس‌ها با توجه به مسئله محرومیت‌شان، می‌خواستند تمام نیروهای‌شان را آنجا محک بزنند. از یک طرف کشتی‌گیری مثل طغانی که در مسابقات کشوری کشتی‌های خوبی گرفته بود، اینجا هم سوم شد و این امیدوارکننده بود. به هرحال ما به خاطر مکاتبات قبلی، چاره‌ای نداشتیم و نمی‌شد تغییری در آن ایجاد کرد.

دیدگاهها