کد خبر : 1868578 | 16 بهمن 1401 ساعت 00:02 | 15.6K بازدید | 0 دیدگاه

کشتی فرنگی تورنمنت زاگرب

جمع مدال‌های کشتی ایران به 6 رسید

در روز دوم تورنمنت اوپن زاگرب هیچ‌کدام از چهار فرنگی‌کار ایران موفق به کسب مدال طلا نشدند.

جمع مدال‌های کشتی ایران به 6 رسید

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از تسنیم، از صبح امروز (15 بهمن) رقابت‌های اوپن زاگرب در دو وزن 63 و 67 کیلوگرم کشتی فرنگی پیگیری شد که ایران چهار نماینده در این دو وزن داشت که برای عضویت در تیم اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا با هم در رقابت بودند.

در وزن 63 کیلوگرم، درحالیکه دو برادر خوزستانی به کرواسی رفته بودند، هر دو مغلوب یک کشتی‌گیر شدند تا دست ایران در این وزن از مدال طلا کوتاه بماند.

ایمان محمدی 20ساله بعد از غلبه بر حریفانی از مولداوی و صربستان، 4-4 در نیمه‌نهایی مغلوب طالح ممدوف دارنده مدال برنز جهان از آذربایجان شد تا به رده‌بندی برسد. او برای کسب مدال برنز این رقابت‌ها شرموخامد شریبجانوف از ازبکستان را در 51 ثانیه با امتیاز عالی 10-صفر شکست داد.

برادر بزرگترش عارف هم که از سد حریفانی از اتریش، هند و کرواسی گذشته بود، در فینال 7-2 مغلوب طالح ممدوف، برنده برادرش شد تا به مدال نقره 63 کیلو بسنده کند.

فینال وزن 67 کیلوگرم هم بین رضا عباسی و هوسیوتیوی چینی برگزار شد که عباسی در این مبارزه 5-2 شکست خورد و دستش از مدال طلا کوتاه ماند. در همین وزن سیددانیال سهرابی مغلوب سانچز کوبایی شد و باتوجه به اینکه کشتی‌گیر چینی در نیمه‌نهایی، مغلوب حریف چینی شد، سهرابی از دور رقابت‌ها کنار رفت.

روز گذشته تیم کشورمان با محمدعلی گرایی، ناصر علیزاده و امین کاویانی‌نژاد در دو وزن 77 و 87 کیلوگرم صاحب سه نشان طلا، نقره و برنز شده بود اما امروز نتوانست به مدال طلا برسد و به کار خود در روز دوم با دو نقره و یک برنز خاتمه داد.

فردا (16 بهمن) که روز آخر و شلوغ این رقابت‌هاست، مسابقات در وزن‌های 55کیلو (پویا دادمرز و مهدی جواهری)،  60کیلو (مهدی محسن‌نژاد، امیررضا ده‌بزرگی)، 72کیلو (امیر عبدی و سجاد ایمن‌طلب)، 82کیلو (پژمان پشتام و  علیرضا مهمدی)، و همچنین وزن 97کیلو که در این وزن ایران نماینده‌ای ندارد و  130کیلو (علی‌اکبر یوسفی و امیر قاسمی‌منجزی) پیگیری خواهد شد.

دیدگاهها