کد خبر : 1868582 | 16 بهمن 1401 ساعت 03:30 | 19.4K بازدید | 2 دیدگاه

متن کامل صحبت‌های کلوپ در نشست مطبوعاتی

دیگر هرگز نباید مثل آن 12 دقیقه بازی کنیم

نمی‌توانم دائماً مسائل را لاپوشانی کنم. کاملاً مشخص بود. ما در ملا عام اینطور بازی کردیم و همه به‌وضوح می‌دیدند.

 دیگر هرگز نباید مثل آن 12 دقیقه بازی کنیم

به گزارش ورزش سه، یورگن کلوپ در نشست مطبوعاتی پس از مسابقه مقابل وولوز ، دمغ و اندوهگین جواب خبرنگاران را داد .
این یک دوره بد جدید در لیورپول با این مربی بزرگ است که البته فعلاق آن تیم مشتاق و پرانرژی و برنده را ندارد. بااین‌حال او در زمانی نیست که بتواند خوشبینی را کنار بگذارد. 
صحبت‌های کامل کلوپ در کنفرانس دیشب را بخوانید. جایی که او هنوز به پسرهایش امیدوار است:

شکست سنگین مقابل وولوز و عملکرد لیورپول در جریان مسابقه. چرا این اتفاق افتاد؟
خیلی عصبانی‌کننده و ناراحت‌کننده بود. شروع بازی وحشتناک بود. واقعاً وحشتناک. دقیقاً برعکس چیزی که می‌خواستیم. بعد از 12 دقیقه 2-0 عقب افتادیم. چنین وضعیتی در هر حالتی اسف‌بار است به‌ویژه در شرایطی که ما در آن قرار داریم. نباید اجازه بدهیم چنین اتفاقی بیفتد. نباید اینطور منفعل باشیم؛ تیم هرگز نباید مثل عملکرد ما در آن لحظات کار بکند. ما امروز شاهد چند بازی متفاوت بودیم. یکی 12 دقیقه اول، بعد عملکردی که برای یک بازی خارج‌ازخانه قابل قبول است. در این بخش از مسابقه فرصت خلق کردیم و کاملاً قابل قبول بودیم. بخش بعدی شروع نیمه دوم بود که خیلی خوب بودیم. 25 تا 30 دقیقه اول در نیمه دوم استثنایی بودیم. برای یک بازی خارج‌ازخانه عالی بودیم و فقط گل نزدیم. ولی بعد، آنها روی یک ضدحمله گل سوم را زدند و عملاً بقیه مسابقه را رها کرده بودیم. می‌توانید بپرسید که می‌توانم این را توضیح بدهم یا نه. حالا که ده تا پانزده دقیقه از پایان بازی گذشته هنوز هیچ توضیحی ندارم. این اتفاق نباید بیفتد. نباید. می‌دانم ولی قبولش واقعاً سخت است.

کند شروع کردن بازی‌ها یکی از مشکلات لیورپول است؟
بله درست است. در بخش اول فصل این مشکل را داشتیم ولی الآن دیگر نه. ولی امروز را می‌توان نقطه اوج مشکلات ما دانست، چراکه در چنین مسابقه‌ای اینطور بازی کردن به‌هیچ‌وجه مجاز نیست. می‌توانید انتقاد کنید، محکوممان کنید، می‌توانید هر چه دلتان می‌خواهد بگویید چراکه احتمالاً هرچه بگویید حق با شماست. من هیچ اعتراضی نخواهم داشت، چراکه تیم هرگز نباید مثل آن 12 دقیقه بازی کند. بعد از آن همه تلاشی که در چند روز اخیر و حتی می‌شود گفت در طول فصل داشتیم به اینجا آمدیم و می‌دانستیم خواسته‌مان چیست ولی نتیجه را می‌بینید. قبول این خیلی سخت است. ما بازی‌هایی دیگری هم داشتیم که گل زودهنگام خوردیم. حتی در فصل گذشته، چنین بازی‌هایی داشتیم. مساله دیگر این نیست. مشکل اینجاست که دیگر پیروز نمی‌شویم و تیمی که بازی‌هایش را می‌بازد احتمال اینکه در بازی‌ها گل اول را دریافت کند بیشتر می‌شود. تکرار می‌کنم، آن 12 دقیقه بدترین دقایقی بود که در چند وقت اخیر داشتیم.

1798414

شرایط لیورپول در سال جدید میلادی، فقط یک برد! 
توضیح خلاصه‌اش سخت است. تیم اعتمادبه‌نفس بالایی ندارد و این را می‌توانید تشخیص بدهید. این مساله در 12 دقیقه اول آنقدر واضح بود که توضیح نمی‌خواهد. ولی مساله چگونه دفاع کردن است. تراکم در خط دفاعی و فعال بودن. برای این کارها هم اعتمادبه‌نفس بالا لازم است؟ واقعا نمی‌دانم. بدنت را بین توپ و حریف بگذار، توپ را بلوکه کن و این جور چیزها. نگذار حریف سانتر کند. شما استفان بایچتیچ را دیدید که سرشار از اعتمادبه‌نفس بود. او هر چقدر در میدان باشد و هر چند دقیقه بازی کند در تمام مدت، فوتبال بازی می‌کند. ولی بقیه بازیکن‌ها، همه آنها، طور دیگری شروع کردند. ولی در نیمه دوم و با توجه به پایین بودن سطح اعتمادبه‌نفس و با توجه به شرایط این مسابقه، اگر ما در آن دقایق گل می‌زدیم بعید می‌دانم کسی متعجب می‌شد. ولی ما می‌توانستیم یک یا دو گل بزنیم. می‌دانم این حرف من فرضیه است. بله، صد در صد. ولی ممکن بود. ما خودمان برای خودمان مشکل‌ ایجاد کردیم. چنین چیزی چطور ممکن است؟ نمی‌توانم دائماً مسائل را لاپوشانی کنم. کاملاً مشخص بود. ما در ملاعام اینطور بازی کردیم و همه می‌توانستند به وضوح ببینند.

آیا کلوپ روی‌هم‌رفته نگران این شرایط است؟
متاسفانه این سوال را خیلی از من می‌پرسید. چطور می‌شود نگران نباشم؟ نمی‌توانم بنشینم و بگویم نه، همه‌چیز مرتب است. ما خوب کار کردیم ولی فوتبال... نه، هیچ‌چیز روبه‌راه نیست. الآن بیرون اینجا از من پرسیدند آیا مشکل به فصل گذشته و 63 مسابقه ما برمی‌گردد. بله، بدون شک. این را باید گفت. اما درعین‌حال، این مساله در نیمه اول فصل تاثیرگذار بود ولی مگر تا کی قرار است از این بابت زجر بکشیم؟ تا کی؟ حالا در نیمه دوم فصل هستیم. ساعتم می‌گوید در ماه فوریه هستیم. یک هفته کامل برای آماده‌ شدن زمان داشتیم و تا بازی بعدی هم هشت یا نه روز وقت داریم. ما الآن از نظر بدنی آماده‌ایم. این مساله در اوایل فصل می‌توانست مشکل‌ساز باشد. ولی البته مصدوم‌ها هم مساله‌ای است. اینها واضح است. ولی امروز 12 دقیقه اول اصلاً مجاز نیست. باید این را تکرار کنم. ولی به‌هرحال، ما اینطور کار کردیم. این واقعیت است و نتیجه بازی، بازتاب آن.
ولی می‌توانید این را هم ببینید که این نتیجه 3-0 مثل شکست‌های معمولی 3-0 نیست. از آن شکست‌ها که بگویند، وولوز به‌وضوح تیم بهتر بود و لیورپول هیچ شانسی نداشت. نه، وولوز برای 12 دقیقه به وضوح بهتر بود و شاید بتوانیم بگوییم در 10 دقیقه آخر هم همینطور. زمانی که 3-0 جلو افتاده بودند و توپ دوباره دوستشان بود. ولی بین این دو برهه زمانی، ما خوب بودیم. به‌خصوص در نیمه دوم که به‌شدت تحت فشار گذاشته بودیمشان. تیمی سرشار از اعتمادبه‌نفس که چون 2-0 جلو افتاده بود همه‌چیز را به نفع خودش می‌دید. توان ما را اینجا هم می‌توان دید. ولی نتوانستیم از موقعیت‌ها استفاده کنیم و این جالب نیست. برای این بود که 3-0 باختیم.

1798415

آیا کلوپ اعتمادش را به بازیکنانش از دست داده؟
نه. به‌نظرم آنها در این لحظه در بهترین شرایط خودشان نیستند. آیا از این وضعیت راضی‌ام؟ نه. ولی می‌دانم چقدر خوبند و تا چه حد می‌توانند خوب باشند. ولی فوتبال و زندگی اینطور نیست. ما هر روز کار می‌کنیم و مشکلات به‌خاطر فلانی و بهمانی نیست. این اتفاق‌ها می‌افتد؛ چراکه در لحظاتی که باید، نمی‌توانیم خودمان باشیم. در گل اول امشب چطور ممکن است هفت یا هشت بازیکن هیچ دخالتی در جریان بازی نداشته باشند؟ اینها شرایطی است که باید از آنها عبور کنیم. من اعتمادم را به بچه‌ها از دست نمی‌دهم ولی این را می‌بینم که باید بهتر بشویم. الآن هم برای همین تلاش می‌کنیم. دوباره می‌گویم بازی را وحشتناک شروع کردیم، بعد نرمال ادامه دادیم و بعد عالی بودیم. بله، عالی بودیم بدون استفاده از فرصت‌ها. این را قبول دارم. اگر کل مسابقه را مثل 30 دقیقه اول نیمه دوم بازی می‌کردیم و زود گل نمی‌خوردیم، خیلی دلم می‌خواست الآن نتیجه را ببینیم. ولی با اگر اگر کردن هیچ کاری پیش نمی‌رود. دیگر دلم نمی‌خواهد این حرف‌ها را بشنوم ولی وضعیت از این قرار است.

علت غیبت فابینیو از فهرست بازیکنان چه بود؟
او بیمار بود.

کلوپ چطور می‌تواند به بازیکنانش برای افزایش اعتمادبه‌نفسشان کمک کند؟
در کنفرانس‌های خبری که نمی‌شود. شما وظیفه من را می‌دانید و من هم به وظیفه‌ام آگاهم. وظیفه من این نیست که اینجا توضیح بدهم، چطور می‌توانم تیمم را بسازم. من را به این خاطر قضاوت می‌کنید که اشکالی هم ندارد. ولی بگذارید اینطور بگویم که امروز آنچه در زمین انجام دادیم، کافی نبود.

کلوپ به توانایی خودش برای تغییر شرایط باور دارد؟
بله. بله. بله. کاملاً.

دیدگاهها