کد خبر : 1869184 | 18 بهمن 1401 ساعت 22:22 | 71.4K بازدید | 29 دیدگاه

قایدی هت‌تریک می‌کنه یا پاس می‌ده؟ هیچ کدام!

ماجراهای مرد یک میلیون دلاری، از درخشش تا اعتراض

حتی بدون آن پنالتی لحظات پایانی نیز، مهدی قایدی ستاره شماره یک دیدار دیروز بود. بازیکنی یک مو تا ثبت هت تریک فاصله داشت.

ماجراهای مرد یک میلیون دلاری، از درخشش تا اعتراض

به گزارش "ورزش سه"، او فاصله چندانی تا ثبت اولین هت‌تریک خود با لباس استقلال نداشت. پس از 2 فرار دیدنی از قلب خط دفاعی و 2 ضربه‌ای که منجر به باز شدن دروازه نفت مسجدسلیمان شده بود، مهدی قایدی با یک فرار تند و تیز دیگر، توسط فرهاد مجد کرمانشاهی سرنگون شد و این فرصت برای وینگر بوشهری به دست آمد تا شب فوق‌العاده‌اش را تکمیل کند.

اسکوربرد استادیوم آزادی نتیجه 3 بر یک را نشان می‌داد و چیزی تا پایان بازی باقی نمانده بود. قایدی که از پیروزی تیمش مطمئن بود، بدون دورخیز خاصی پشت توپ ایستاد اما ضربه پنالتی او را گلر نفت مسجدسلیمان مهار کرد تا این بازیکن بوشهری نتواند به پنجمین گل این فصلش دست پیدا کند.

با این حال، مهدی قایدی که این فصل شماره 20 را بر تن می‌کند، ستاره شماره یک این دیدار بود و حتی بدون آن پنالتی نیز می‌تواند نمره 20 را از این بازی دریافت کند. او بارها و بارها با عبور از قلب خط دفاعی حریف، موقعیت‌های خطرناکی را برای تیمش خلق کرد و 2 بار نیز موفق به گلزنی شد. درخشش قایدی در دیدار امروز استقلال را با 20 فریم منتخب که توسط عکاس ورزش سه شکار شده، مرور می‌کنیم.

1799595
فریم‌های مهم قایدی از اینجا شروع شد. جایی که آبی‌ها روی یک ضدحمله سریع وارد محوطه جریمه حریف شدند و در شرایطی که قایدی روی دست محبی بود، او تصمیم گرفت با یک پاس پشت پا، یامگا را صاحب توپ کند که شوت با برخورد به مدافع نفت، راهی کرنر شد که وینگر بوشهری این‌گونه بابت دریافت نکردن پاس از سوی هم‌تیمی‌هایش، عصبانی شود.
1799585
لحظاتی بعد و در شرایطی که بازی به دلیل آسیب‌دیدگی رضایی متوقف شده بود، قایدی همچنان با محبی بر سر آن صحنه و یک موقعیت پس از آن، در حال بحث بود.
1799596
شب پرماجرای قایدی از اینجا شروع شد. لحظه‌ای که او از تله آفساید نفتی‌ها عبور کرد و پس از دریافت پاس دیدنی رضاوند، به زیبایی به بدنش کش داد و خودش را در موقعیت گلزنی قرار داد و با یک ضربه فنی دقیق به گوشه دروازه، اختلاف را به عدد 2 رساند.
1799592
دو خرید تابستانی استقلال، به صورت شیفتی برای تیم ساپینتو می‌درخشند! در روزهایی که قایدی کم‌فروغ بود، محمد محبی در خط حمله تیمش یکه‌تازی می کرد و مدافعین را آزار می‌داد و حالا داستان برعکس شده و این هفته‌ها، هفته‌های قایدی است.
1799593
او که هفته قبل نیز دروازه مس کرمان را باز کرده و یک بازی پیش از آن نیز روی 2 گل تیمش به ملوان تأثیرگذار بود و قبل‌تر از همه آنها برابر تراکتور 2 پنالتی گرفته بود، این‌گونه سجده شکر به جای آورد.
1799599
قایدی این روزها سمت راست خط دفاعی رقبا را نشانه گرفته است. بازی با ملوان، بازی با مس کرمان و حالا دیدار با نفت مسجدسلیمان. او از سمت چپ خودی هجوم می‌برد و با فرار از دست مدافعین، این‌گونه ضربه نهایی را وارد می‌کند. یک شلیک دیدنی که چالش مانکن فرهاد مجدکرمانشاهی را به دنبال داشت.
1799598
پس از گل دوم خودش و گل سوم استقلال، قایدی لنگ لنگان به کنار زمین رفت تا گلزنی برابر نفت را جشن بگیرد. موضوعی که در نگاه اول باعث نگرانی هواداران استقلال شد و حتی شهباززاده نیز به نظر جویای احوال او شده است.
1799589
قایدی لنگ‌لنگان به کنار زمین می‌رود و حامدی‌فر نیز در پی اوست.
1799587
وضعیت او مساعد است و مشکلی ندارد. حامدی‌فر نیز گلزن و ستاره تیمش را این‌گونه به کول می‌کشد تا شکار عکاسان شود.
1799588
بوسیدن حلقه ازدواج و کادویی که قایدی به هواداران تیمش می‌دهد. هر گاه او در اوج باشد، استقلال نیز ریتم فوق‌العاده‌ای دارد.
1799582
قایدی شاد و قبراق است. هیچ آثاری از مصدومیت در او دیده نمی‌شود و این‌گونه با خنده‌ای از ته دل، به سمت زمین خودی برمی‌گردد تا بازی دوباره به جریان بیفتد.

 

1799580
نمایش ادامه دارد و "قایدی شو" قصد تمام شدن ندارد. این بار او از پاس پیمان بابایی نهایت استفاده را می‌برد و با فراری دیدنی از قلب خط دفاع، توسط مجد کرمانشاهی سرنگون می‌شود و پنالتی!
1799597
قایدی تجربه خوبی در زدن ضربات پنالتی ندارد. با این وجود، او دورخیز چندانی نمی‌کند و خیالش از بابت پیروزی راحت است. نتیجه 3 بر یک است و تایمر اسکوربرد ورزشگاه دقیقه 90+6 را نشان می‌دهد. او با اعتماد به نفس زیاد و کمترین دورخیر ممکن، ضربه‌اش را می‌زند...
1799583
اما ضربه قایدی خوب نیست. زاویه کافی ندارد و مجدکرمانشاهی نیز دست او را می‌خواند. پنالتی از دست می‌رود و قایدی اینگونه افسوس می‌خورد.
1799581
لحظاتی بعد، سوت پایان بازی به صدا درمی‌آید و او همچنان افسوس می‌خورد و با دست به پیشانی‌اش می‌زند که چرا پنالتی‌اش را از دست داده و نتوانسته با لباس استقلال هت‌تریک کند. گلی که شب فوق‌العاده او را تکمیل می‌کرد.
1799584
سجاد شهباززاده در پایان بازی، قایدی را در آغوش می‌گیرد. مهاجم باتجربه آبی‌ها، بابت پنالتی از دست رفته، به وینگر بوشهری دلداری می‌دهد.
1799594
بازی به پایان رسیده و بازیکنان در مسیر خروج از زمین هستند. به نظر می‌رسد که بحثی میان قایدی و رضاوند پیش آمده است. شاید هافبک آبی‌ها به این موضوع معترض است که قایدی نباید آن پنالتی را می‌زد یا بازیکن دیگری مانند شهباززاده که امسال گلی وارد دروازه نکرده، پشت توپ می‌ایستاد. البته اینها فقط فرضیات و احتمالات است و مشخص نیست چه گفت‌وگویی بین دو ستاره امروز استقلال رد و بدل شده که البته مشخص است این تنها یک صحبت دوستانه بوده و بگو مگویی میان آنها رخ نداده است.
1799591
قایدی همچنان ناراحت است. او 2 گل زده، یک پنالتی گرفته و ستاره بازی بوده اما ثبت هت‌تریک، خامه روی کیک بازی امروز او بود که چنین نشد. روزبه چشمی و سعید مهری در تلاش هستند تا وینگر بوشهری را آرام کنند و به او بقبولانند که عملکرد امروزش با وجود آن پنالتی از دست رفته نیز بی‌نظیر بوده است.
1799590
گفت‌وگوها همچنان ادامه دارد و چشمی و مهری با قایدی در حال صحبت هستند.
1799586
سرانجام و در مسیر رختکن، قایدی به ابراز احساسات هواداران پاسخ می‌دهد. او شب فوق‌العاده‌ای داشت. هیچ هواداری بابت آن پنالتی از قایدی دلگیر نیست، چرا که ستاره بوشهری استقلال، همه کار در زمین کرد که آن پنالتی حتی به چشم هم نیاید.

عکس ها: امیرحسین خیرخواه

دیدگاه‌ها