کد خبر : 1869358 | 19 بهمن 1401 ساعت 20:15 | 190.2K بازدید | 139 دیدگاه

زوج خط حمله سرخ‌ها دوباره زهردار شد

صنعت نفت 1-پرسپولیس 2، سرتاپای دیاباته را طلا بگیرید!

پرسپولیس با درخشش شیخ دیاباته به برد ارزشمندی مقابل صنعت نفت در آبادان رسید.

صنعت نفت 1-پرسپولیس 2، سرتاپای دیاباته را طلا بگیرید!

به گزارش “ورزش سه” پرسپولیسی‌ها درحالی‌که خیلی زود مقابل نفت غافلگیر شده بودند و دروازه‌ خود را بازشده دیدند، اما با گل‌های مهاجم اهل مالی خود به بازی برگشتند و برنده این جدال حساس بودند.

طلایی‌پوشان آبادانی که حمایت طرفداران خودی را داشتند، در دقیقه ۸ با سانتر خوب سنگرگیر و البته ضربه سر عالی فردین یوسفی به گل نخست دست یافتند و از سرخ‌‌ها پیشی گرفتند.

اما این برتری تنها ۱۱ دقیقه پابرجا بود و در دقیقه ۱۹، شیخ دیاباته گل تساوی را به ثمر رساند و پرسپولیس به بازی برگشت. در ادامه باز هم این مهاجم فرصت داشت گل دوم را وارد دروازه نفت کند، اما مدافع آبادانی‌ها مانع از آن شد.

با شروع نیمه دوم، پرسپولیس بلای صنعت نفت را بر سر خودشان آورد و در همان دقایق ابتدایی با شوت فنی و خوب دیاباته به گل دوم رسید و بازگشت خود را تکمیل کرد. گلی که در نهایت سرنوشت برنده را مشخص نمود و شاگردان یحیی گل‌محمدی را به سه امتیاز حساس و ارزشمند رساند.

◀️ روز: چهارشنبه - تاریخ: ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ساعت: ۱۸
ورزشگاه: تختی آبادان
داور: پیام حیدری - کمک‌ها: علیرضا ایلدرم، وحید سیفی، امیر ایار - ناظر: محمدرضا فلاح

صنعت نفت آبادان:
فرزین گروسیان، سباستین پیریز (دقیقه ۸۸-رضا امانی‌نژاد)، حسن بیت‌سعید (دقیقه ۵۳- علی فریدون)، حکیم نصاری، طالب ریکانی (دقیقه ۸۸- جلیل مزهر)، حسین سنگرگیر، محمد قنبری (دقیقه ۴۰- امیرحسین فرهادی)، فردین یوسفی،  مهدی ممی‌زاده (دقیقه ۸۸- محمدحسین باصری)، میثم تهیدست و یوسف وکیا
سرمربی: ادسون تاوارس

1799914

پرسپولیس:
احمد گوهری، دانیال اسماعیلی‌فر، مرتضی پورعلی گنجی، مهدی ترابی (دقیقه ۶۴- سعید صادقی)، میلاد سرلک، سینا اسدبیگی، وحید امیری، شیخ دیاباته (دقیقه ۷۹- علی نعمتی)، گولسیانی، عیسی آل‌کثیر (دقیقه ۹۰+۱- فرشاد فرجی) و محمد عمری
سرمربی: یحیی گل‌محمدی

1799916

🟨 کارت زرد
صنعت نفت: دقیقه ۱۶: یوسف وکیا - دقیقه ۲۳: حکیم نصاری - دقیقه 1+45: مهدی ممی‌زاده - دقیقه ۶۳: علی فریدون - دقیقه ۶۷: فردین یوسفی - دقیقه ۸۳: سباستین پیریز

⚽️ شرح گل
دقیقه ۸- صنعت نفت آبادان ۱-۰ پرسپولیس (فردین یوسفی)؛ حسین سنگرگیر، مدافع جوان نفتی‌ها از سمت راست و لب خط نفوذی داشت و سانتری را به محوطه جریمه انجام داد و فردین یوسفی، بازیکن جوان نفتی‌ها با استفاده از غفلت مدافع پرسپولیس با ضربه سر توپ را وارد دروازه گوهری کرد.

ویدئو: 272046

دقیقه ۱۹- صنعت نفت آبادان ۱-۱ پرسپولیس (شیخ دیاباته)؛ پس از یک همکاری تیمی در محوطه جریمه، توپ به سینا اسدبیگی رسید و او با شوتی سهمگین دروازه گروسیان را هدف گرفت و توپ پس از برخورد به تیر دروازه به نظر می‌رسید از خط رد شده باشد، اما در برگشت، شیخ دیاباته با ضربه سر گل تساوی را به ثمر رساند.

ویدئو: 272051

دقیقه ۴۷- صنعت نفت ۱-۲ پرسپولیس (شیخ دیاباته)؛ پس از دفع توپ اشتباه میثم تهیدست، توپ به عیسی آل‌کثیر رسید و او بدون اتلاف وقت، پاس را برای دیاباته ارسال کرد و این بازیکن با بغل پای محکم، گل دوم خود و تیمش را به ثمر رساند.

ویدئو: 272068

⏱ لحظات حساس:
دقیقه ۱۲- دانیال اسماعیلی‌فر از سمت راست سانتری را به محوطه جریمه انجام داد و ضربه سر گولیسیانی در اختیار فرزین گروسیان قرار گرفت.

دقیقه ۱۵- شوت برق‌آسا و استثنایی طالب ریکانی از پشت محوطه جریمه را احمد گوهری به کرنر فرستاد.

دقیقه ۳۳- دیاباته این فرصت را داشت در محوطه جریمه گل دوم خود و تیمش را به ثمر برساند، اما درست یک ثانیه قبل از ضربه‌ی او، قنبری مدافع نفت توپ را به کرنر فرستاد.

۴۵+۴- اسماعیلی‌فر سانتر خطرناکی را به محوطه جریمه انجام داد و ضربه سر پورعلی‌گنجی در اختیار گروسیان قرار گرفت.

دقیقه ۸۰- شوت محکم فردین یوسفی از داخل محوطه جریمه با تکل دفاع پرسپولیسی‌ها برگشت داده شد تا گل دوم نفت به ثمر نرسد.

1799942

🔴 حاشیه
*به علت تعمیر استادیوم تختی، تمام تماشاگران در بخش جنوبی ورزشگاه نشسته‌اند.
*بلیت با قیمت ۵۰هزار تومان باعث شده که استقبال مناسبی از این مسابقه انجام نشود.
*امید خالدی به علت مصدومیت و حسین ساکی به علت محرومیت مدافعان غایب نفت آبادان در این دیدار هستند.
*در صحنه گل دوم پرسپولیس، نفتی‌ها معتقد بودند که دیاباته در موقعیت آفساید قرار داشته و اعتراضی به کمک داور انجام دادند.
*محمد قنبری، مدافع صنعت نفت در نیمه اول مصدوم شد و زمین مسابقه را بالاجبار ترک کرد.

*علی فیروزی، سرپرست تیم فوتبال صنعت نفت آبادان، به دلیل درگیری لفظی با یحیی گل‌محمدی با کارت زرد داور جریمه شد.

*افشین پیروانی، سرپرست پرسپولیس هنگام تعویض دیاباته با صدای بلند خطاب به داور می‌گفت: «تعویض داریم»؛ تا پیام حیدری اجازه ورود نعمتی را بدهد.

🥇 بهترین بازیکن:
شیخ دیاباته- مهاجم بلند قامت پرسپولیسی‌ها پس از پشت سر گذاشتن دوران نقاهت خود، از ابتدا در ترکیب پرسپولیس قرار گرفت و به تنهایی سه امتیاز را برای سرخ‌ها به ارمغان آورد. بدون شک، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های دیاباته، جای‌گیری خوب او در محوطه جریمه است که این مهاجم‌ را در موقعیت گلزنی قرار می‌دهد. موردی که امروز به کار پرسپولیس و دیاباته آمد و برد را نصیب شاگردان گل‌محمدی کرد.

🚨 اتفاق ویژه:
پرسپولیس بعد از پیروزی مقابل ذوب‌آهن، از دو‌ دیدار خود مقابل فولاد و آلومینیوم اراک تنها یک امتیاز به دست آورده بود. اما امروز با دبل شیخ دیاباته دوباره به روند کسب پیروزی بازگشت و حالا در کنار سپاهان، صدرنشین مسابقات است.

سرخ‌ها علی‌رغم دریافت گل در جدال امروز، کماکان با ۸ گل خورده بهترین خط دفاع لیگ‌ را به نام خود زده‌اند.

دیدگاهها