کد خبر : 1872682 | 07 اسفند 1401 ساعت 22:59 | 35.9K بازدید | 131 دیدگاه

حالا رئال به شما می‌خندد

بارسا باخت، آلمریا لالیگا را احیا می‌کند!

بارسلونا یک روز بعد از توقف رئال در دربی مادرید، مقابل آلمریا با نتیجه یک بر صفر شکست خورد.

بارسا باخت، آلمریا لالیگا را احیا می‌کند!

به گزارش "ورزش سه"، یک روز بعد از اینکه رئال مادرید با تساوی یک – یک مقابل اتلتیکو متوقف شد، بارسلونا این شانس را داشت تا با کسب پیروزی مقابل آلمریا، فاصله خود را با این تیم به 10 امتیاز برساند. شاگردان ژاوی اما در خانه حریف قعر جدولی خود که سه بازی اخیر خود را شکست خورده بود، غافلگیر شده و با شکست زمین بازی را ترک کردند.

این دیدار در چارچوب هفته بیست و سوم لالیگا از ساعت 21 در ورزشگاه پاور هورس آغاز شد. صدرنشین لالیگا با یک بازی کمتر نسبت به رئال، 7 امتیاز بیشتر از این تیم داشت، با قبول شکست یک بر صفر در این بازی خارج از خانه، نتوانست فاصله خود با تیم دوم را دو رقمی کند. این گونه بود که یک روز بعد از اینکه رئال و اتلتیکو با مساوی در دربی مادرید، دو امتیاز به بارسا تقدیم کردند، این بار بارسا سه امتیاز به مادرید پس فرستاد.

1806179

بازی خیلی کم افت و خیز آغاز شد و بارسا تحت تأثیر جو ورزشگاه نتوانست در دقایق اولیه کار خاصی انجام دهد. آلمریا با حمایت هواداران خود برتری‌اش را به حریف دیکته کرده و بعد از چند حمله ناموفق، بالاخر در دقیقه 24 توانست به گل برسد.

لوئیس سوارز با یک پاس قوس‌دار بلند و زیبا توپ را در آستانه محوطه جریمه به بلال ترائوره رساند و این بازیکن بعد از کنترلی زیبا، با یک شوت روی پای استثنایی دروازه بارسا را فروریخت.

آلمریا دقایقی بعد روی یک ضربه کرنر می‌رفت برای بار دوم دروازه بارسلونا را باز کند، اما ترشگتن با واکنشی دیدنی راه توپ را بست. در ادامه نیمه اول، موقعیت خاصی روی دروازه‌ها شاهد نبودیم تا میزبان با برتری یک بر صفر راهی رختکن شود.

بارسلونا نیمه دوم را تهاجمی‌تر آغاز کرد. این تیم چند حمله ناموفق در اوایل نیمه داشت. در این دقایق بود که ژاوی هم به خاطر اعتراض به داور، کارت زرد گرفت. او همزمان از دست داور و شاگردانش کلافه بود که با وجود گذر دقایق، در زدن گل تساوی ناکام بودند.

1806180

دی یاتگ روی یک کار ترکیبی در دهانه دروازه شانس زدن گل تساوی را برای بارسا در دقیقه 75 داشت، اما این بازیکن هر چه به خود کش داد نتوانست به توپ برسد و این شانس هم از دست رفت. ضربه سر لواندوفسکی در دقیقه 79 خطر دیگری بود که از دقت و شدت کافی برای باز کردن دروازه آلمریا برخوردار نبود.

بارسلونا در دقایق پایانی حلقه محاصره را تنگ و تنگ‌تر کرد اما نتوانست کاری از پیش ببرد و این آلمریا بود که با کنترل بازی تا به صدا در آمدن سوت پایان، جشن پیروزی را بعد از سه شکست متوالی در خانه و کنار هوادارانش برپا کرد؛ این تیم در آخرین دقیقه از بازی حتی می‌توانست گل دوم را هم بزند، اما آدریان امباربا به راحتی موقعیت تک به تک را از دست داد.

بارسلونا با این شکست 59 امتیازی ماند تا بالاتر از رئال 52 امتیازی، همچنان در صدر باشد. آلمریا هم با کسب این برد بزرگ 25 امتیازی شده و به رده پانزدهم صعود کرد.

دیدگاهها