کد خبر : 1873273 | 10 اسفند 1401 ساعت 17:55 | 52.3K بازدید | 14 دیدگاه

اولین دشت منصوریان در جو عجیب فولاد آره‌نا

فولاد یک - ملوان صفر: آنقدر کوبیدند تا گل زدند!

فولاد به لطف گل دیرهنگام وحید حیدریه، تعویض طلایی علیرضا منصوریان، سه امتیاز شیرین بازی با ملوان را کسب کرد.

فولاد یک - ملوان صفر: آنقدر کوبیدند تا گل زدند!

به گزارش "ورزش سه"، در آخرین دیدار از هفته بیست و یکم رقابت‌های لیگ برتر، فولاد در استادیوم خانگی خود پذیرای ملوان بود که موفق شد با گل دیرهنگام وحید حیدریه از سد این تیم گذشته و علیرضا منصوریان گام نخست را با کسب سه امتیاز شیرین محکم بردارد.

نیمه نخست این مسابقه به دلایل عجیب مشکلات فیبر نوری پخش نشد که البته با موقعیت خاصی نیز همراه نبود، اما در نیمه دوم فولاد سراپا حمله بود و موقعیت‌های پرتعدادی را به روی دروازه میهمان خلق کرد.

در یکی از فرصت‌های به دست آمد، ضربه روی پا و دیدنی عارف آقاسی با اختلاف بسیار کمی از کنار دروازه به بیرون رفت. لحظاتی بعد نیز ساسان انصاری با ضربه سر، تیر دروازه ملوان را به لرزه درآورد.

بازیکنان فولاد سپس در چندین مقطع فرصت گلزنی داشتند که ضربات بازیکنانی از جمله الکس آلگریا راهی به درون دروازه پیدا نکرد تا بالاخره در آخرین لحظات بازی، میزبان به چیزی که مستحقش بود رسید.

ارسال کوشکی به روی دروازه، با دفع مدافعان ملوان همراه بود. آقاسی پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد که شلیک روی پای او را ایمان صادقی برگشت داد و وحید حیدریه تعویض طلایی علیرضا منصوریان توپ را به تور دروازه چسباند تا فولاد در دقیقه 92 یک پیروزی شیرین را کسب کند.

با این نتیجه، فولاد پس از سه شکست متوالی در لیگ برتر، طعم پیروزی را چشید و توانست با کسب 27 امتیاز به رتبه هشتم جدول رده‌بندی صعود کند.

◀️هفته بیست و یکم لیگ برتر؛
📅 ۱۴۰۱/۱۲/۱۰، ساعت: ۱۶:۰۰
🏟 ورزشگاه: فولاد آره‌نا
👕داوران: میثم حیدری - بهمن عبداللهی - صادق رستمی - مجتبی شجاعی - ناظر داوری: سید احمد صالحی
 ترکیب فولاد
کریستوفر کنت، سینا شاه‌عباسی، عارف آقاسی، مهدی شیری (90- مجتبی نجاریان)، سعید آقایی (۷۸- وحید حیدریه)، محمد آبشک (۷۸- محمدرضا غبیشاوی)، اشکان دژاگه، روبرتو تورس، ساسان انصاری، احسان پهلوان (۷۸- علیرضا کوشکی) و الکساندر آلگریا
سرمربی: علی منصوریان

1807329

ترکیب ملوان
ایمان صادقی، مصطفی نائیج‌پور، سعید کریمی، پدرام قاضی‌پور، مجید عیدی، محمود مطلق‌زاده، صادق بارانی، مسعود زائر کاظمین (۶۳- مهدی مومنی)، سجاد بازگیر (93- محمدحسین رنجبر)، مهران احمدی (۶۳- میلاد جهانی)، سهیل فداکار (۷۶- امیر شهیم)
سرمربی: مازیار زارع

1807330

🟨 کارت زرد: 

ملوان: مجید عیدی (۷۶) - سجاد بازگیر (82)

فولاد: علیرضا کوشکی (۹۰) - محمدرضا غبیشاوی (90)

⚽️ شرح گل:

فولاد یک - ملوان صفر (دقیقه 90+2: وحید حیدریه): ارسال کوشکی را ابتدا مدافعین ملوان برگشت دادند که توپ پشت محوطه جریمه به عارف آقاسی رسید. شوت محکم مدافع پیش‌تاخته فولاد را ابتدا ایمان صادقی گلر ملوان دفع کرد که توپ مقابل وحید حیدریه قرار گرفت و این بازیکن با شوتی محکم قفل دروازه ملوان را در ثانیه‌های پایانی بازی کرد.

⏱لحظات حساس:
دقیقه ۷: همکاری مهاجمین ملوان یعنی بازگیر و فداکار باعث‌ خلق یک موقعیت شد که از کنار دروازه فولاد بیرون رفت.
دقیقه 43: فولاد یک موقعیت خطرناک ایجاد کرد که ایمان صادقی توپ را جمع کرد.

دقیقه ۴۹: ضربه سعید آقایی به آقاسی‌ رسید و ضربه پای چپ او به شکل خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۵2: ضربه آبشک‌ به آلریا رسید و ضربه سر این بازیکن به بیرون رفت.

دقیقه ۵۳: ضربه سر محکم ساسان انصاری به تیر دروازه برخورد کرد.
دقیقه ۸۰: ارسال حیدریه به آلگریا رسید و ضربه سر این بازیکن از بالای دروازه به بیرون رفت.

🔴حواشی:
* ترکیب امروز ملوان انزلی مقابل فولاد خوزستان نسبت به دیدار اخیرش برابر استقلال تنها یک تغییر در خط دفاعی داشته که سید عبدالله حسینی به دلیل مصدومیت از جمع نفرات اصلی خارج شده و مصطفی نائیج‌پور جای او را گرفته است.
* علی منصوریان برای اولین بار است که روی نیمکت فولاد می‌نشیند.

1807258


* بابک پورغلامی از نیمکت ملوان به علت اعتراض به داور کارت قرمز گرفت.
* سکو‌های فولاد قبل از شروع بازی و حین آن علیه منصوریان شعار‌هایی سر دادند.

* فولادی ها در دقیقه ۶۰ اعتقاد داشتند توپ به دست مدافع ملوان خورده است.

* حمید بوحمدان به علت محرومیت و سینا مریدی به علت بیماری در این دیدار حضور ندارند.

* در اواخر بازی جیمی جامپ به سمت نیمکت فولاد دوید و پیراهن آبشک را به یادگار گرفت.

1807331

🥇 بهترین بازیکن میدان:
عارف آقاسی روز بسیار خوبی را سپری کرد. مدافع فولاد علاوه بر اینکه به خط حمله ملوان اجازه موقعیت‌سازی را ندارد، در حملات تیمش نیز حضور فعالی داشت. ستاره فولاد در بازی با الهلال، امروز نیز کاملا مؤثر بود و تک گل این تیم نیز روی ریباند شوت محکم او به دست آمد. اگر آقاسی کمی خوش‌شانس می‌بود، می‌توانست حداقل روی یکی از 2 شوتی که روانه دروازه صادقی کرد، به گل برسد. ضربه نخست او با اختلاف فوق‌العاده کمی به بیرون رفت و شوت دومش نیز منجر به گل شد.

🚨اتفاق ویژه:
در روزی که سکوهای ملتهب فولاد آره‌نا استقبال خوبی از علیرضا منصوریان نداشت، سرمربی باتجربه فولاد بی‌توجه به حواشی پیش آمده، سه امتیاز شیرین را به دست آورد تا فولادی که در سه بازی قبلی خود در لیگ برتر شکست خورده بود، دست پر از زمین مسابقه خارج شود. سه امتیاز شیرین در پاگشای علی‌منصور به فوتبال ایران.

عکس‌ها: مهزیار شهنی

دیدگاه‌ها