کد خبر : 1896871 | 01 فروردين 1402 ساعت 13:48 | 21K بازدید | 6 دیدگاه

این یک چالش بزرگ برای دنیای فوتبال است؛

آرسن ونگر و آکادمی استاندارد فیفا در ایران!

آرسن ونگر در اظهاراتی جالب می‌گوید فیفا تا جام جهانی بعدی قصد دارد در تمام کشورهای عضو، حداقل یک آکادمی استاندارد بنا کند.

آرسن ونگر و آکادمی استاندارد فیفا در ایران!

به گزارش "ورزش سه"، فیفا روزهای شلوغی را سپری می‌کند و جیانی اینفانیتو بعد از انتخاب دوباره به سمت ریاست فدراسیون جهانی فوتبال، پروژه‌های بلندپروازانه زیادی را در دستور کار خود قرار داده است؛ از جمله طرح جالبی که آرسن ونگر از آن پرده برداشته است.

ونگر در خصوص توسعه جهانی فوتبال در فیفا می‌گوید: ما نمونه‌های خوب بیشتری می‌خواهیم، مانند مراکش یا ژاپن تا نشان دهیم که برنامه‌ریزی بلندمدت نتیجه می‌دهد. ما وظیفه داریم به آنهایی که استعداد دارند، کمک کنیم تا این استعداد را توسعه دهند. به همین دلیل است که می‌خواهیم در چهار سال آینده بازیکنان خوب بیشتری را در جهان پیدا کنیم.

سرمربی سابق آرسنال که این روزها مشغول پروژه‌های ویژه فیفاست، ادامه داد: ما تمام دنیا را تجزیه و تحلیل کردیم و متوجه شدیم که در نیمی از جهان، کودکان با استعداد، پسر یا دختر، هیچ امکانی برای شکوفایی استعداد خود ندارند. به همین ترتیب، هدف همچنین به حداکثر رساندن پتانسیل هر فدراسیون عضو است و من فکر می‌کنم این دو به خوبی با هم پیش می‌روند. ما به کشورها خواهیم رفت، می‌خواهیم مربیان خود را بفرستیم، می‌خواهیم در هر کشوری آکادمی ایجاد کنیم و بنابراین استعدادها را در یک برنامه چهار ساله توسعه دهیم.

این طرحی مهم برای آرسن ونگر است. او می‌گوید اگر شما سواد آکادمیک نداشته باشید هیچ شغلی پیدا نخواهید کرد اما ممکن است استعداد فوتبال داشته باشید و ما باید این پتانسیل را پیدا کنیم و توسعه دهیم.

او در پایان گفت: هدف این است که اطمینان حاصل شود که تا سال 2026، هر فدراسیون عضو حداقل یک آکادمی با عملکرد بالا برای بازیکنان جوان با استعداد داشته باشد. یعنی با معیارهای اجباری مانند کمیت جلسات آموزشی، کیفیت آموزش، کیفیت سطح مربیگری و کیفیت مسابقاتی که می‌خواهیم در داخل کشورها برگزار کنیم. به همین دلیل بودجه مالی هم می‌دهیم.»

به این ترتیب باید منتظر ماند و دید فیفا در این سه سال برای کشورهای آسیایی و ایران چه برنامه‌ای خواهد داشت و آیا آکادمی موردنظر در ایران نیز افتتاح خواهد شد یا خیر؟

دیدگاهها