کد خبر : 1897995 | 09 فروردين 1402 ساعت 08:13 | 47.8K بازدید | 7 دیدگاه

راسموس هویلوند، پدیده مرحله مقدماتی یورو

رونالدو و لوکاکو به دنبال جوان 20 ساله دانمارکی

راسموس هویلوند با درخشش در 2 بازی ابتدایی دانمارک، آقای گل مرحله مقدماتی یورو 2024 است.

رونالدو و لوکاکو به دنبال جوان 20 ساله دانمارکی

به گزارش "ورزش سه"، هفته دوم از مرحله مقدماتی رقابت‌های یورو 2024 در شرایطی برگزار شد که راسموس هویلوند توانست درخشش خود در بازی نخست را نیز تکرار کند و حالا به تنهایی در صدر جدول گلزنان قرار بگیرد.

ستاره جوان و 20 ساله تیم ملی دانمارک شروع توفانی در این پیکارها داشت. او در بازی نخست توانست هر سه گل وایکینگ‌ها را وارد دروازه فنلاند کند و با هت تریک مقابل این تیم، پیروزی شیرینی را برای کشورش رقم زد.

او در بازی دوم برابر قزاقستان نیز دبل کرد هر چند که دانمارک به طرز عجیبی آن بازی با حساب 3 بر 2 واگذار کرد. بدین ترتیب راسموس هویلوند تعداد گل‌های خود در مرحله مقدماتی یورو را به عدد پنج رساند.

پدیده این فصل آتالانتا که تا به اینجای فصل 9 گل برای نراتزوری‌های برگامو به ثمر رسانده و 2 پاس گل نیز داده است، برای هر گل در رقابت‌های مقدماتی یورو به 36 دقیقه زمان نیاز داشته و همچنین در جدول گلزنان، ستاره‌های بزرگی همچون رونالدو و لوکاکو را به دنبال خود می‌بیند.

1836547

فوق‌ستاره پرتغالی 2 بار برابر لیختن‌اشتاین و 2 مرتبه نیز در تقابل با لوکزامبورگ موفق به گلزنی شد تا آمار چهار گل زده را به ثبت برساند. البته اسکات مک تامینی، بازیکن اسکاتلندی منچستر یونایتد نیز با چهار گل زده از برترین گلزنان مرحله مقدماتی یورو است. او به دلیل آمار بهتر در میانگین دقایق لازم برای گلزنی (هر 28 دقیقه یک گل) بالاتر از رونالدو است که برای هر گل به 36 دقیقه زمان نیاز دارد.

1836545

لوکاکو نیز که فیفادی خوبی را سپری کرد، سه گل در دیدار برابر سوئد به ثمر رساند و شروع توفانی در ترکیب تیم دومنیکو تدسکو داشته است. البته ستاره اینتر میلان فقط یک بازی را در مرحله مقدماتی یورو به میدان رفت و شیاطین سرخ شب گذشته در بازی دوستانه به مصاف تیم ملی آلمان رفتند که لوکاکو در آن بازی نیز یک بار موفق به گلزنی شد.

1836546

آرون گونارسون از ایسلند، رناتو استفن از سوئیس و دوشان ولاهوویچ از صربستان، دیگر گلزنان برتر این مرحله از رقابت‌ها هستند.

1836544

دیدگاهها