کد خبر : 1921572 | 29 فروردين 1402 ساعت 03:00 | 31.3K بازدید | 12 دیدگاه

می‌دانستیم با 9 امتیاز پایانی جام را می‌گیریم؛

شاگرد پروین: یحیی مثل ما قهرمان شود!

مهاجم سابق پرسپولیس می‌گوید وضعیت کنونی لیگ برتر شباهت جالبی به اولین دوره لیگ حرفه‌ای دارد.

شاگرد پروین: یحیی مثل ما قهرمان شود!

به گزارش ورزش سه، با پیروزی پرسپولیس، سپاهان و استقلال برابر حریفان خود در هفته بیست و ششم لیگ برتر، رقابت برای کسب عنوان قهرمانی لیگ بیست و دوم به اوج خود رسید. حالا استقلال و سپاهان با ۵۲ امتیاز در رتبه اول و دوم جدول قرار دارند و سرخپوشان با تنها یک امتیاز کمتر رتبه سوم را به خود اختصاص داده است؛ شرایطی که سرخپوشان مشابه آن را حدود ۲۱ سال قبل هم تجربه کرده بودند.

سهراب انتظاری، مهاجم سابق پرسپولیس، یکی از بازیکنانی است که در لیگ اول حرفه‌ای در جمع سرخپوشان حضور داشت و با وجود چند هفته رقابت با استقلال و تلاش برای صعود به صدر جدول، در این امر ناکام ماند تا در نهایت در هفته پایانی و در شرایطی که اغلب اهالی فوتبال قهرمانی استقلال را قطعی می‌دانستند، این تیم شکست بخورد و پرسپولیس با پیروزی برابر فجر عنوان قهرمانی را از آن خود کند.

انتظاری حالا در گفت‌وگویی با خبرنگار ما به تمجید از عملکرد پرسپولیس برابر مس کرمان پرداخته و به شباهت شرایطی فعلی سرخپوشان با لیگ اول اشاره کرده است.

پیشکسوت پرسپولیس در ابتدا در خصوص عملکرد پرسپولیس برابر مس گفت: تیم ما از همه لحاظ خوب بازی کرد و نتیجه بازی هم گواه همین است. پرسپولیس کاملا جان‌دار و باانرژی ظاهر شد و شایسه سه امتیاز مسابقه بود. به بازیکنان خسته نباشید و به هواداران تبریک می‌گویم و امیدوارم این روند ادامه داشته باشد.

وی افزود: در حال حاضر پرسپولیس، استقلال و سپاهان با کوچک‌ترین لغزشی قهرمانی را از دست می‌دهد؛ چهار بازی دیگر باقی مانده و ما یک فینال حساس برابر استقلال داریم و طبیعتا تیم بازنده این دیدار از کورس قهرمانی خارج می‌شود و در واقع در صورتی که دربی برنده داشته باشد، پس از هفته بیست و هفتم رقابت بین سپاهان و برنده دربی ادامه پیدا می‌کند. امیدوارم پرسپولیس برنده این مسابقه باشد.

انتظاری درباره رقابت حساس برای کسب عنوان قهرمانی لیگ برتر بیان کرد: این شرایط من را یاد اولین دوره لیگ برتر می‌اندازد که ما تا روز آخر ناامید نشدیم. نمی‌توانیم بگوییم چون استقلال و سپاهان یک امتیاز بیشتر از ما دارند، قطعا قهرمان می‌شوند. در فوتبال اتفاقات عجیب زیادی رخ می‌دهد و چنین اتفاقی برای ما رخ داد. در آن دوره استقلال هفته آخر دو امتیاز بیشتر از ما داشت و حتی تفاضل گلش هم از ما بیشتر بود و با یک مساوی قهرمان می‌شد تما هفته آخر در انزلی برابر ملوان باخت و ما هم با گل ابراهیم اسدی، ۱-۰ فجرسپاسی را شکست دادیم و قهرمان لیگ شدیم.

1853361

مهاجم سابق پرسپولیس درباره شرایطی که باعث شد این تیم تا روز آخر انگیزه خود را حفظ کند، گفت: جو بسیار جالبی در تیم حاکم بود و دقیقا چنین شرایطی بود. ما ۴-۵ هفته در رقابت با استقلال بودیم و آنها دو امتیاز جلوتر از ما بودند. زمانی که پنج هفته تا پایان لیگ باقی مانده بود، علی آقا [پروین] با ما صحبت کرد و گفت: «ما پنج فینال داریم، بازی‌هایمان را می‌بریم و باقی مسائل را به دست تقدیر می‌سپاریم. اگر ما ببریم، اتفاقات خوبی برایمان رخ می‌دهد. اگر قهرمان شدیم چه بهتر اما اگر نشدیم باز هم می‌گوییم خدا را شکر.» ما هم بدون توجه به حریف و با انگیزه و هیجان بالا پیش رفتیم و تا روز و لحظه آخر ناامید نشدیم. هفته به هفته استقلال می‌برد و ما هم می‌بردیم.

او سپس به هفته پایانی لیگ اول اشاره کرد و گفت: روز آخر علی آقا قبل از بازی به رختکن آمد و گفت ما این بازی را ببریم، قهرمان می‌شویم. او یک حس پیروزمندانه و انرژی خوبی داشت و گفت: «استقلال نمی‌تواند ملوان را شکست بدهد؛ ما بازی خودمان را می‌بریم و اگر استقلال با تفاضل گل هم قهرمان شد، ایرادی ندارد.» آن زمان ملوان تیم خوبی داشت و از طرفی شرایط زمین انزلی خیلی بد بود استقلال نمی‌توانست بازی خوبی ارائه بدهد؛ بچه‌های ملوان به آن زمین عادت داشتند و توانستند گل بزنند و ما هم بازی خودمان را کردیم در دقیقه ۶۵ روی سانتر حامد کاویانپور و ضربه آقای ابراهیم اسدی به گل رسیدیم و ۲۵ دقیقه وحشتناک را سپری کردیم.

انتظاری توضیح داد: در آن هفته بازی‌ها همزمان بود و هم ما هم تماشاگران نگران نتیجه بازی استقلال و ملوان بودیم و تا لحظه آخر از نتیجه بازی استقلال خبر نداشتیم و تنها از هیاهوی تماشاگران تشخیص می‌دادیم که چه اتفاقی رخ داده است و وقتی خوشحال بودند و تشویق می‌کردند می‌فهمیدیم که هنوز قهرمان هستیم. نکته جالب در تهران بود که بازی ما تمام شده بود و بازی استقلال ۵-۶ دقیقه وقت اضافه داشت؛ آن ۵-۶ دقیقه واقعا عذاب‌آور بود اما با همه آن شرایط، همه اتفاقات جذاب و شیرین بود و بعد از قهرمانی جذاب‌تر هم شد.

پیشکسوت پرسپولیس در ادامه گفت: خدا را شکر ملوان پیروز شد و ما هم بردیم و یک قهرمانی دراماتیک را برای هواداران رقم زدیم که بسیار هم لذت‌بخش بود. خدا را شاکرم که من قهرمانی با پیراهن پرسپولیس را حس کردم و امیدوارم همه بازیکنان پرسپولیس این احساس را تجربه کنند؛ این حسی است که سال‌ها در ذهن می‌ماند.

او در پاسخ به این سوال که آیا یحیی گل‌محمدی و کادرفنی پرسپولیس هم می‌توانند مانند علی پروین عمل کرده و روحیه تیم را حفظ کنند، گفت: در آن دوره یحیی در کنار ما نبود اما افشین خان پیروانی در تیم حضور داشت و این شرایط را تجربه کرد؛ ایشان چه به عنوان بازیکن و چه به عنوان مربی و سرپرست قهرمانی با پرسپولیس را تجربه کرده و می‌تواند تاثیر زیادی روی روحیه بازیکنان داشته باشد. همچنین یحیی گل‌محمدی و کریم باقری هم تجربه بالایی دارند و می‌توانند کمک زیادی کنند. ما نباید به نتایج استقلال و سپاهان توجه کنیم و باید فکر کنیم در جام حذفی هستیم و باید فقط برنده شویم تا به این شکل باید استرس را از بازیکنان دور کنیم. ما چهار بازی فینال‌گونه داریم که اولی هم با استقلال است و قطعا با بازی زیبایی که پرسپولیس ارائه می‌دهد، هیچ اتفاقی غیرممکن نیست.

1839321

انتظاری با اشاره به بازی‌های باقی‌مانده مدعیان عنوان کرد: ‌شاید روی کاغذ سپاهان بازی‌های راحت‌تری داشته باشد اما واقعیت این است که فوتبال اینطور نیست و هزاران اتفاق عجیب رخ می‌دهد. البته ما هم در برخی مقاطع، امتیازاتی را از دست دادیم که می‌توانست در این برهه کمک کند اما در هر صورت نباید به گذشته توجه کنیم؛ فقط به جلو نگاه می‌کنیم و با چهار پیروزی جام قهرمانی را بالای سر می‌بریم.

پیشکسوت پرسپولیس در پایان گفت: از هواداران تشکر می‌کنم که کنار تیم هستند و به عنوان عضو کوچک خانواده پرسپولیس از پیشکسوتان عزیز خواهش می‌کنم در چهار بازی پیش رو دنبال انتقاد نباشد. هر افتخاری که کسب شود، فقط برای بازیکنان نیست و متعلق به همه خانواده پرسپولیس، از جمله هواداران و پیشکسوتان هم هست؛ بنابراین همه با تمام وجود حمایت کنیم تا این تیم به عنوان قهرمانی برسد.

دیدگاهها